Strona 1 z 1

Co oznacza symbol na sygnecie?

: 4 sie 2016, o 23:19
autor: mateo19995
Witam, mam prośbę o rozpoznanie i wytłumaczenie symbolów na sygnecie który dostałem w prezencie od kogoś z rodziny. Jeśli nie to pomoc w odnalezieniu speca byłaby również pomocna.

Re: Co oznacza symbol na sygnecie?

: 6 sie 2016, o 19:34
autor: ForumMaster
Najlepiej popytaj osoby od której dostałeś ten sygnet. Może to powstało niedawno na zamówienie dla Ciebie :), a może to bardzo wartościowy sygnet który jest sporo wart.

Dodatkowo od środka możesz zerknąć czy jest tam próba probiercza - to Ci pozwoli określić z czego jest wykonany ten sygnet i kto to wykonał - jak będziesz wiedział gdzie i przez kogo został wykonany ten sygnet to możesz poszukać informacji o tym rzemieślniku i znaleźć opisy znaków czy symboli jakie wykorzystywał do projektowania sygnetów. Więcej o próbach probierczych znajdziesz tutaj: viewtopic.php?t=701

Jak będziesz wiedział coś więcej, napisz a ja zerknę czy w książce opisującej powstałą biżuterię w Polsce - jak znajdę coś podobnego to dam znać. (przy okazji może poszukaj takiej książki z opisami powstałej biżuterii w dalekiej przeszłości - może coś tam znajdziesz)

Re: Co oznacza symbol na sygnecie?

: 9 sie 2016, o 08:41
autor: Urszula
Ten znaczek z S to symbol dolara amerykańskiego a ten drugi symbol na sygn ecie wygląda na chiński znaczek