Jaką markę jubilerską polecacie?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Mikka » 1 mar 2010, o 18:26

Na rynku jest wiele marek jublierskich, kilka z nich wyraźnie króluje, co oczywiście nie znaczy że są najlepsze. Czasami te mniej rozpromowane są bardziej profesjonalne czy posiadają piękniejszą biżuterię. Jestem ciekawa, jaką markę najbardziej lubicie,którą dażycie zaufaniem i jakie macie miłe/ złe wspomnienia związane z danym salonem.

Jaką markę jubilerską polecacie?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
wladca_pierscionka
Posty: 7961
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:11

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: wladca_pierscionka » 1 mar 2010, o 19:20

Najbardziej znaną marką jubilerską dla mnie jest "Apart", jeżeli już chcę coś lepszego kupić to tam się wybieram, jak i do zwykłych złotników typu "U Mietka". Apart to wiadomo, styl, klasa jak i najwyższej jakości materiały.

Awatar użytkownika
Coco_Chanel
Posty: 15
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:40

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Coco_Chanel » 1 mar 2010, o 19:34

Zgadam się, apart jest świetnie rozreklamowaną firmą z ładną prezencją i elegancką biżuterią. Większość swoich pierścionków i naszyjników mam z tej firmy, też często tam kupuję prezenty dla najbliższych i do tej pory nie zdażyło mi się nic przykrego związanego z tą marką. Równie dobra jest marka Yes, też popularna, może nie tak jak Apart, ale myślę że prawie każdy ją kojarzy. Również mam troche biżuterii z tego sklepu i jestem w pełni zadowolona.

Awatar użytkownika
muszka
Posty: 5277
Rejestracja: 4 mar 2010, o 14:28

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: muszka » 4 mar 2010, o 17:35

Tak jak i poprzednicy uważam, że Apart to już renoma i marka godna polecenia. Niestety cenowo stoi także na wysokim poziomie często nieosiągalnym dla normalnych Polaków. Wchodząc do salonu Aparta nie wiedziałam czy jestem na jakiejś ekskluzywnej wystawie czy w sklepie dla normalnych ludzi. Ceny są tak słone jakby przyszło nam płacić za muzealne przedmioty.

Awatar użytkownika
Pajo
Posty: 46
Rejestracja: 4 mar 2010, o 18:14

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Pajo » 4 mar 2010, o 19:46

Moim zdaniem Apart jest dobrą firmą no i oczywiście drogą. Na równie wysokim poziomie stoi Yes, a cenowo wydaje mi się przystępniejszy. Mam dużo biżuterii z Yesa i jestem do tej pory zadowolona z jej trwałości i piękna. Dobrze rozreklamowany jest tez W.Kruk, jednak z tej firmy nie posiadam żadnej biżuterii, jedynie słyszałam od koleżanek, że jest ona ładna i równie trwała jak ta np. z Apartu.

Awatar użytkownika
kasiuniaa
Posty: 17
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:04

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: kasiuniaa » 4 mar 2010, o 21:01

Osobiście polecałabym wszystkim salony jubilerskie W. Kruk, możecie nie tylko kupować w sklepach na mieście ale także tym internetowym. Apart - tego jeszcze nigdzie nie widziałam i nigdy z ich biżuterią nie miałam do czynienia.

Awatar użytkownika
Filonka
Posty: 13
Rejestracja: 4 mar 2010, o 21:44

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Filonka » 4 mar 2010, o 22:34

Kasiunia, nie znasz marki Apart i nigdy tam nie byłaś? Apart jest wśród polskich salonów jublierskich jak Macdoland wśród fast foodów, wszędzie są jego reklamy i każdy przynajmniej o nim słyszał.

Osobiście lubię zamawiać przez internet, lubię też apart i Yes, bo są najbardziej dostępne, a także bardzo lubię małe niefirmowe salony, gdzie można znaleźć wiele unikatowych i ciekawych ozdób w przystępnej cenie.

Awatar użytkownika
kasiuniaa
Posty: 17
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:04

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: kasiuniaa » 18 kwie 2017, o 19:55

Tak, tylko w tych markowych sklepach przepłacasz wielokrotnie, wiecie o tym?
Teraz patrzy się na jakość oferowanej biżuterii, wygląd i cenę oraz na to co powiedzą znajomi a nie na markę.

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Martusia » 31 mar 2021, o 20:50

Kiedyś bardzo lubiłam kupować w Apart, do czasu, gdy zaczęłam reklamować pierścionek zaręczynowy. Wypadł mi kamień i wręcz zarzucono mi, że sama go sobie specjalnie wydłubałam. Jakaś masakra... Już wcześniej zaczęłam zauważać, że jakość biżuterii się u nich zmieniła, ale to jak mnie potraktowano to szok. Kupuję teraz tylko w AnKa Biżuteria, mają tam srebrną biżuterię, złotej troszkę mniej, ale za to jakość i oryginalność na pierwszym miejscu :) https://www.ankabizuteria.pl/ Mój nowy nabytek :)
Załączniki
kolczyki-srebrne-pozlacane-pancerka-z-koleczkiem[1].jpg

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 196
Rejestracja: 27 sie 2010, o 11:29

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Karolina » 19 lut 2023, o 15:30

Jest wiele renomowanych marek jubilerskich, które oferują wysokiej jakości biżuterię. Ostatecznie, wybór zależy od Twojego gustu, stylu oraz budżetu. Poniżej przedstawiam kilka popularnych marek jubilerskich:
  • Anka Biżuteria - sieć sklepów jubilerskich oferujących szeroki wybór biżuterii srebrnej i złotej oraz zegarków renomowanych marek. W ofercie sklepu można znaleźć m.in. pierścionki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne bransoletki z kamieniami naturalnymi, srebrne naszyjniki, a także biżuterię dla dzieci i pamiątki srebrne. Anka Biżuteria stawia na wysoką jakość oferowanych produktów oraz profesjonalną obsługę klienta. Sklepy Anka Biżuteria znajdują się w wielu miastach w Polsce, a także istnieje możliwość zakupów przez internet.
    Tiffany & Co. - amerykańska marka, która słynie z luksusowej biżuterii, w tym z charakterystycznych pierścionków zaręczynowych z diamentem.
  • Cartier - francuska marka znana z klasycznych i eleganckich wzorów, w tym luksusowych zegarków i pierścionków zaręczynowych.
  • Pandora - duńska marka, która oferuje modne i przystępne cenowo kolczyki, bransoletki i naszyjniki.
  • Chopard - szwajcarska marka, która jest znana z wysokiej jakości biżuterii, w tym zegarków, pierścionków i kolczyków, które są noszone przez wiele gwiazd.
  • Bulgari - włoska marka, która oferuje luksusową biżuterię, w tym kolorowe kamienie szlachetne, jak szafiry, rubiny i szmaragdy, oraz kolekcje zegarków i biżuterii dla mężczyzn.
Oczywiście, to tylko kilka z wielu znanych marek jubilerskich. Warto też zwrócić uwagę na lokalnych, niezależnych projektantów i rzemieślników, którzy oferują unikalne i oryginalne projekty.

Awatar użytkownika
Mankia

Re: Jaką markę jubilerską polecacie?

Post autor: Mankia » 28 cze 2023, o 22:44

Dobrze jest też zaopatrywać się u mniejszych producentów (często nawet pojedyncze osoby zajmują się wyrabianiem biżuterii), bo można tam trafić na coś oryginalnego, czym zachwycicie wszystkich dookoła ;) Ale większe marki też są naprawdę w porządku, szczególnie jeśli chodzi o coś na prezent, bo wszelkie produkty są zapakowane naprawdę pięknie i już samo to sprawia, że osoba obdarowana jest milej zaskoczona. Choć jeśli już decyduję się na produkty większych marek to korzystam z różnego rodzaju rabatów, radzę zawsze zwracać na nie uwagę. Jeśli na stronie producenta nie ma jakichś konkretnych promocji, to można skorzystać z porad na forum-bizuteria.com czyli tutaj :).

ODPOWIEDZ