Biżuteria ekologiczna

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Iga
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2010, o 20:25

Biżuteria ekologiczna

Post autor: Iga » 8 mar 2010, o 20:48

Szperając w necie trafiłam na stronkę o biżuterii ekologicznej czyli takiej wykonanej np z bawełny, z drewna, wyrabiane szydełkiem czy młotkiem. Według mnie jest to zabawny, ale sympatyczny pomysł, pokazuje że każdy z nas może wykonać taką biżuterię. Sama z chęcią spróbuję wykonać takie kolczyki czy coś na rękę, jednak nie wiem, gdzie będę mogła takie ozdoby nosić ;) Uważacie, że przy odrobinie odwagi można się pokazać z takimi dodatkami wszędzie?

Biżuteria ekologiczna

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
123projekt
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2010, o 16:54

Re: Biżuteria ekologiczna

Post autor: 123projekt » 9 mar 2010, o 17:43

Biżuteria ekologiczna to pomysł idealny dla green teamów, jakoś nie wyobrażam sobie by od razu ludzie rzucili się na ekologiczną biżuterię. Wiadomo będąc dzieckiem na pewno dziewczynki próbują swoich sił w tworzeniu biżuterii z byle czego. Liście, kasztany żołędzie, ale nie widzę tego jakoś u dużych dziewczynek.

Awatar użytkownika
Nina
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2010, o 13:06

Re: Biżuteria ekologiczna

Post autor: Nina » 9 mar 2010, o 19:05

Widziałam taką biżuterię m.in. na targach artystycznych. Nie jest wcale wykonana z kamieni czy kasztanów, ale często z materiału, drewna i inych naturalnych tworzyw. Zazwyczaj prezentuje się porządnie i ładnie, bo wykonującym zależy na tym, żeby podobała się innym i przekonywała do mody eko. Sama nie zakupiłam nic z takiej biżuterii, ale nie wykluczam tkaiej możliwości.

Awatar użytkownika
Hanka

Re: Biżuteria ekologiczna

Post autor: Hanka » 17 wrz 2015, o 11:15

Ja uwielbiam taką biżuterię. Swoją zamawiam z internetu i wiele koleżanek mówi mi że mam oryginalna biżuterię. Bardzo mi sie podobają też dodatki do domu z tego sklepu. Więc niedługo chyba wyczyszczę portfel ;)

Awatar użytkownika
nowak1

Re: Biżuteria ekologiczna

Post autor: nowak1 » 3 lis 2016, o 12:52

Świetną ręcznie robioną i ekologiczną biżuterię można dostać nadrewniane zegarki na rękę. Wszystkie projekty są bardzo oryginalne, można tez u nich kupić produkty zrobione na specjalne zamówienie klienta. Ceny są standardowe a wykonanie bardzo dobre, więc polecam tam zajrzeć choćby z czystej ciekawości.

Awatar użytkownika
Eco Bizuteria
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2012, o 21:27

Re: Biżuteria ekologiczna

Post autor: Eco Bizuteria » 3 lis 2016, o 19:32

Lubię biżuterię ekologiczną - wykonaną z naturalnych kamieni i srebra lub złota a także taką która jest wykonana z drewna z zawieszką z metalu szlachetnego

ODPOWIEDZ