W jaki sposób chronić kryształy?

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
Audrey H.
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2010, o 17:06

W jaki sposób chronić kryształy?

Post autor: Audrey H. » 11 mar 2010, o 20:27

Mam obecnie trochę biżuterii z kryształami, a także ze szkłem. Nie wiem,w jaki sposób mogłabym ja chronić, nie tylko w domu, ale też na ulicy. Czy są jakieś triki, żeby taką biżuterię uchronić przed niszczeniem czy przed urazami mechanicznymi?

W jaki sposób chronić kryształy?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
estetka
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:06

Re: W jaki sposób chronić kryształy?

Post autor: estetka » 11 mar 2011, o 09:07

witam,

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o tym jak dbać o kryształową bizuterię - poczytaj:

Przeczytaj uważnie i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji biżuterii z kryształkami:
* Biżuterię należy przechowywać w oddzielnym pudełku lub torebce, bez kontaktu z innymi kamieniami, co uchroni ją przed zarysowaniami i obtłuczeniami,
* Nie należy wkładać kryształowej biżuterii do wody oraz nosić podczas kąpieli i pływania,
* Nie wolno poddawać biżuterii działaniu różnego rodzaju substancji chemicznych - w szczególności niebezpieczne są perfumy, sól morska oraz chlor, siarka, jód, itp.,
* Unikaj narażanie biżuterii na działanie potu przez dłuższy czas, bo powierzchnia kryształu i elementów metalowych (szczególnie srebro), może ulec przebarwieniu na kolor żółty lub czarny

Pamiętaj! Biżuteria może również reagować przebarwieniami w wyniku stosowania leków,

* Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy używać miękkiej ściereczki lub środków przeznaczonych do czyszczenia srebra. Srebrną biżuterię można również profesjonalnie oczyścić za pomocą ultradźwięków w salonie jubilerskim,
* Do czyszczenia biżuterii rodowanej należy używać miękkiej ściereczki zanurzonej w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu do prania. Po oczyszczeniu należy biżuterię dokładnie osuszyć,
* Jeśli biżuteria jest uszkodzona, nie należy próbować naprawiać jej samodzielnie. Profesjonalne naprawy mogą być przeprowadzane tylko w miejscu zakupu produktu

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Twoj_biz_pl
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2011, o 09:14

Re: W jaki sposób chronić kryształy?

Post autor: Twoj_biz_pl » 18 maja 2011, o 12:09

Myślę że jeżeli chodzi o dbałość o kryształową biżuterię to w niczym nie odbiega ona w pielęgnacji przeznaczonej do tradycyjnej biżuterii,prawda? Przede wszystkim liczy się miejsce w jakim ją przechowujemy i jak o nią dbamy/

ODPOWIEDZ