Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Pielęgnacja biżuterii to temat, który zasługuje na szczególną uwagę. Właściwe czyszczenie, konserwacja i przechowywanie biżuterii mogą znacznie przedłużyć jej żywotność i zachować blask. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek na temat pielęgnacji biżuterii, które pomogą Ci cieszyć się swoimi ulubionymi kawałkami przez wiele lat.

Złota biżuteria, srebrna biżuteria, biżuteria z kamieniami szlachetnymi - każdy rodzaj biżuterii wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się, jak prawidłowo czyścić i konserwować swoją biżuterię, aby zachować jej blask i uniknąć uszkodzeń.

Przechowywanie biżuterii to kolejny ważny aspekt jej pielęgnacji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad na temat przechowywania biżuterii, które pomogą Ci zorganizować swoją kolekcję i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w pielęgnacji ich biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj, jak dbać o swoją biżuterię!
Awatar użytkownika
Biżuteria

Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Biżuteria » 17 sty 2010, o 16:51

Możecie zapytać naszych ekspertów o wszystkie zagadnienia związane ze srebrem. Srebrne wyroby stały się ostatnio bardzo modne, a trzeba wiedzieć co robić aby nasze zawieszki, kolczyki, pierścionki, kolie, korale i bransoletki były piękne przez długi czas.

Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
alA_L
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:04

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: alA_L » 18 cze 2010, o 17:40

Dlatego też pytam, co zrobić z czarniejącym złotem? Mam taki problem zawsze gdy się spocę i niby wytrę to w ręcznik ale na długo to nie starcza, zostawia czarny osad i wygląda cały czas beznadziejnie. Znacie jakieś sposoby żeby tego się pozbyć?

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 8 sie 2011, o 11:35

A od jak dawna masz tą złotą biżuterie? Bo jeżeli krótko,to znaczy że coś jest nie tak i musisz ją jak najprędzej dać do reklamacji. Może próba byłą źle dobrana i dlatego tak się dzieje? Pamiętajmy aby kupować u dobrego i godnego zaufania jubilera.

Awatar użytkownika
KomuPrezent.pl
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2011, o 11:54

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: KomuPrezent.pl » 12 sie 2011, o 09:41

Bardzo lubię srebrną biżuterię, gdyż nadaje subtelnej elegancji. Niestety srebro jest metalem bardzo wymagającym. Źle 'traktowane' szybko straci swój blask i zamiast zdobić zacznie szpecić:( Zapraszam do zapoznania się z artykułem Jak Ty biżuterii, tak biżuteria Tobie prezentującym kilka porad, jak dbać o naszą srebrną biżuterię :

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 6 wrz 2011, o 10:49

Tutaj mogę sie zgodzić,biżuteria jest jak normalna rzecz o którą trzeba dbać. Inaczej szybko traci swój blask oraz urok. Pozostaje tylko kurz,a przecież nie o to tutaj chodzi.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 51
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:26

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Kruk » 26 paź 2011, o 21:41

Ważne jest aby biżuterię przechowywać w ciemnym niejscu. Srebrna biżuteria wystawiona na słońce, np na parapecie szybko staci swoją świetność, a przechowywana w szafie będzie długo pięknie się prezentować i nie ześniedzieje. Rozwiązaniem jest zawsze srebro rodowane - biżuteria z takiego srebra praktycznie nie wymaga pielęgnacji, ale jest droższa, np:

Obrazek

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 23 lis 2011, o 13:03

Jest dużo sposobów odnośnie pielęgnacji srebrnej biżuterii,każdy powie że jego jest skuteczny. JA póki co używam dobrych preparatów czyszczących oraz przechowuje biżuterię w odpowiednim miejscu. To klucz do sukcesu.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jolka W

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Jolka W » 18 cze 2013, o 15:44

Ja z biżuterią srebrno zawsze mam problem. Nigdy nie wiem jak ją czyścić, gdzie trzymać aby się nie niszczyła dlatego dziękuję za cenne wskazówki:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: ForumMaster » 6 sie 2013, o 12:20

najpierw trzeba wykąpać biżuterię srebrną w specjalnym płynie do kąpieli biżuterii srebrnej a potem wypłukać pod bieżącą wodą i wypolerować ściereczką do czyszczenia biżuterii - możesz użyć np. tego:
Załączniki
sciereczka-do-czyszczenia-bizuterii.png
Ściereczka do czyszczenia dostępna na stronie www.AnKaBizuteria.pl
czyszczaca-kapiel-do-bizuterii-srebrnej.png
CF42 , źródło, sklep: www.AnKaBizuteria.pl
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Nikola

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Nikola » 7 sie 2013, o 19:04

Mysle ze warto od czasu do czasu odswierzyc bizuterie srebrna. Bedzie ladniej wygladac i wyzszy poziom hogieny - kolczyki w uchu,czy wisiorek miedzy piersiami maja kontakt z cialem i potem. Czyscmy bozuterie regularnie!

Awatar użytkownika
darekm
Posty: 4
Rejestracja: 6 cze 2014, o 12:57
Lokalizacja: Łodź

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: darekm » 6 cze 2014, o 14:04

Ja korzystam ze starego, sprawdzonego sposobu - czyszczenie pastą do zębów. Wiem też, że coraz bardziej popularne są specjalne ściereczki czyszczące biżuterię. Fajnie, że niektóre sklepy jubilerskie wychodzą już naprzeciw potrzebom klientów i oferują darmowe czyszczenie zakupionych u nich produktów

Awatar użytkownika
Greg
Posty: 94
Rejestracja: 22 gru 2013, o 20:46

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Greg » 6 cze 2014, o 23:39

Znalazłem stronę gdzie ładna pani pokazuje jak się czyści biżuterię domowymi sposobami:
http://www.ehow.com/video_4791102_way-c ... welry.html

Co prawda strona zawiera opis szczegółowy czyszczenia biżuterii srebrnej ale tylko po angielsku - video naprawdę warto zobaczyć :).

szalona2
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2014, o 13:37

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: szalona2 » 15 lip 2014, o 19:38

Ja czyszczę biżuterię srebrną pastą do zębów, tak mama mi kiedyś poleciła :) i w moim przypadku ten sposób się sprawdził, biżuteria wygląda jak nowa. A jeśli chodzi o przechowywanie biżuterii, to najlepiej w jakimś zamkniętym pudełku, wyłożonym aksamitnym materiałem, na pewno musi być trzymana w ciemnym miejscy bo inaczej czarnieje.

Henio86
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2014, o 21:05

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Henio86 » 20 lip 2014, o 18:31

Ja czyszczę po staremu pastą do zębów. Przechowuję w pudełkach w suchym miejscu.

tropera
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2014, o 17:35

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: tropera » 28 lip 2014, o 19:25

Pasta do zębów jest najlepsza chyba do czyszczenia srebra i zawsze jest pod ręką ;)

________
Najlepsza biżuteria

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: ForumMaster » 29 lip 2014, o 15:40

Ciekawy filmik o domowych sposobach czyszczenia biżuterii - w tą opcję z pastą do zębów wierzę, ale pozostałe wymagają sprawdzenia - ktoś próbował?


Jaskow
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2014, o 09:26

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: Jaskow » 1 sie 2014, o 10:02

Ja czyściłam sokiem z cebuli obrączkę - chyba jest ładniejsza. Popiołem zawsze moja babcia czyściła srebra, ale takim z kominka nie z papierosów. Pastą czyściłam srebrny łańcuszek, ale nie pomogło - może nie był srebrny? Innych rzeczy nie próbowałam.

ukajana
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2014, o 10:29

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: ukajana » 28 sie 2014, o 10:34

Swoją biżuterię zawsze noszę do znajomego jubilera, który w jeden dzień odświeża mi całą kolekcję biżuterii. Jubiler ma preparaty, które naprawdę są dobre i nie niszczą srebra.
Załączniki
elektrochemiczne-czyszczenie-srebra.jpg
elektromechaniczne czyszczenie biżuterii
elektrochemiczne-czyszczenie-srebra.jpg (10.97 KiB) Przejrzano 12146 razy
instrukcja-czyszczenia-bizuterii-srebrnej.jpg
jak czyścić biżuterię

inkol
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2014, o 20:10

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: inkol » 29 sie 2014, o 12:23

Stary sposób czyszczenia srebrnej biżuterii, którego ja używam to pasta do zębów. Nigdy w ten sposób nie zniszczyłam żadnej bransoletki czy kolczyków, więc nadal będę stosować ten sposób.

do srebra najlepiej nadaje się czyszczenie elektromechaniczne:


daria41
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 21:02

Re: Jak pielęgnować srebrną biżuterię?

Post autor: daria41 » 2 wrz 2014, o 10:14

odpowiednie przechowywane w suchym i ciemnym miejscu i do tego czyszczenie...to podstawa jeśli to dobre srebro to nic nie powinno sie dziać...znam takich co moczą w wodzie z solo ale ponoc tego nie wolno robic...sa tez i tacy co czyszczą pasta do zębów i to pare razy mi sie zdarzyło
Załączniki
przechowywanie-pielegnacja-bizuterii.jpg
przechowywanie i pielegnacja biżuterii
przechowywanie-pielegnacja-bizuterii.jpg (25.91 KiB) Przejrzano 12148 razy

ODPOWIEDZ