Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2011, o 20:12

Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Elle » 12 mar 2011, o 11:27

Zbliża się beatyfikacja Jana Pawła II. Gdzie mogę kupić dewocjonalia : srebrny obrazek z wizerunkiem Papieża? Może to też być złoty obrazek lub srebro próby 925.

Jest to moja wewnętrzna potrzeba jako katolika oraz też dobra lokata w czasach wielkich baniek finansowych, gdzie nie wiadomo ile jest warty plik pieniędzy w portfelu.

Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Sklep-Jubilerski » 25 kwie 2011, o 09:48

W takim razie czekamy an zdjęcia,jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie ten obrazek na żywo i w jakiej będzie cenie. Daj znać jeżeli będą jakieś postępy.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: ForumMaster » 16 sty 2012, o 21:50

I jak podobają się obrazki srebrne?

Obrazek
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Sklep-Jubilerski » 1 lut 2012, o 14:54

Przyznam,że te obrazki robią na mnie bardzo duże wrażenie,też chciałbym takie mieć,prezentują się bardzo elegancko.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Srebrna-Biżuteria
Posty: 30040
Rejestracja: 9 sie 2011, o 21:44

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Srebrna-Biżuteria » 16 kwie 2012, o 11:22

Planuję takie obrazki podarować na komunię. Już czas znaleźć odpowiednią Pamiątkę i prezent. Srebrny obrazek ze srebra próby 925- z jakiej produkowana jest biżuteria srebrna to świetny pomysł. Ostatnio dałem taki obrazek na Chrzest... - ze strony http://ankabizuteria.pl/pl/24-dewocjona ... ki-srebrne
7867a-srebrne-obrazki-dewocjonalia-z-certyfikatem.jpg
Srebrna Pamiątka Komunia Chrzest

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: ForumMaster » 16 gru 2012, o 08:27

Dziś obrazki srebrne można spotkać w różnych miejscach. Zwróćcie uwagę na ich piękno - pięknie wykonane na drewnie ze srebra robią wrażenie. Unikajcie taniej tandety, które znajdziecie na straganach - nie nacieszycie się nimi długo. Co ciekawe bardzo trudno jest znaleźć te wartościowe - nie znajdziecie ich nawet w sklepach z dewocjonaliami w Częstochowie na Jasnej Górze - ale w sanktuarium są widoczne na ścianach.
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Elwira

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Elwira » 3 paź 2013, o 21:34

O Janie Pawle II będzie dopiero głośno jak powróci temat beatyfikacji. Trochę trwało badanie przypadków cudownych zdarzeń, które dokonał Papież, ale w końcu proces się zakończył. Ja już dziś sobie kupię taki piękny obrazek z Janem Pawłem II aby za chwilę nie stać w kolejkach lub czekać na dostępność takiego obrazka ze srebra i drewna.

Awatar użytkownika
Jaśmina
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 19:52

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Jaśmina » 13 paź 2013, o 17:06

Moja babcia lubi takie obrazki :)

Awatar użytkownika
Danka

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Danka » 13 paź 2013, o 17:11

ładnie wyglądają i pokój też piękniej wygląda :) u mnie wszystkie babcie i mamy już mają, a w domu też mam małą Maryję (okrągły obrazek srebrny) koło telewizora - niby tak kolorowo na tych nowych telewizorach LCD a jak się wyłączy go i włączy radio to czarna plama - srebrny obrazek pięknie się na tym tle wyróżnia i jest ładniej w pokoju :)

Awatar użytkownika
Eliza

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Eliza » 16 lis 2013, o 12:16

Obrazek Jana Pawła II to ciekawy pomysł na prezent - to polski symbol znany na całym świecie. Za chwilę każdy Polak będzie chciał mieć taki srebrny obrazek w domu niezależnie od wieku czy wykształcenia czy statusu społecznego.

Awatar użytkownika
Ela Mroczek

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Ela Mroczek » 24 lis 2013, o 17:34

a ja już mam taki obrazek w domu :)

Awatar użytkownika
Bartosz

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Bartosz » 2 gru 2013, o 16:58

Obrazek srebrny jeden mamie kupiłem a drugi dziadkowi :) W te święta obrazek Jana Pawła II powinien gościć w każdym domu :)

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 54
Rejestracja: 17 sty 2014, o 23:53

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Sroka » 1 maja 2014, o 08:10

Teraz wszyscy Polacy chcą mieć symbol papieża w każdym domu: wyroby pamiątkarskie z wizerunkiem papieża znikają z półek sklepów internetowych i stacjonarnych, aby podkreślić wiarę w Boga pamiątki z papieżem otrzymują dzieci na chrzest oraz komunię świętą a także na rocznice ślubu czy urodziny

Awatar użytkownika
tomina

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: tomina » 3 maja 2014, o 13:10

znam sklep gdzie mają mnóstwo srebra i tanio min.dewocjonalia.
"AnKa Biżuteria"

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 54
Rejestracja: 17 sty 2014, o 23:53

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Sroka » 7 maja 2014, o 16:40

Tak. AnKa Biżuteria jako jedyna ma w ofercie obrazek świętego Jana Pawła II.

Awatar użytkownika
malinovicka

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: malinovicka » 23 cze 2014, o 17:04

To dorzuće do tematu stronę pracowni artystycznej, w której oprócz pieknej swoja drogą ręcznie tworzonej biżuterii, znaleźć można równiez Ikony
Załączniki
ikony.png
ikony

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: ForumMaster » 23 cze 2014, o 20:31

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem:
viewtopic.php?f=17&t=1057
i uiszczenia opłaty :)
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Srebrna-Biżuteria
Posty: 30040
Rejestracja: 9 sie 2011, o 21:44

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Srebrna-Biżuteria » 13 lip 2014, o 17:20

To zaufany sklep z biżuterią działający w internecie od wielu lat. Znam go głównie z biżuterii srebrnej próby 925, srebrnych obrazków oraz z kolekcji Celebrytek wykonanych że srebra pozłacanych noszonych przez polskie prezenterki oraz ekranowe celebrytka-gwiazdy.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: ForumMaster » 12 gru 2014, o 21:38

Srebrna-Biżuteria pisze:To zaufany sklep z biżuterią działający w internecie od wielu lat. Znam go głównie z biżuterii srebrnej próby 925, srebrnych obrazków oraz z kolekcji Celebrytek wykonanych że srebra pozłacanych noszonych przez polskie prezenterki oraz ekranowe celebrytka-gwiazdy.
Rozumiem, że chodzi o AnKa, tak?

Awatar użytkownika
Magda Złotnik

Re: Dewocjonalia Srebrne Obrazki

Post autor: Magda Złotnik » 15 paź 2016, o 10:28

Obrazków srebrnych mam kilka w domu. Trzeba dziś zwrócić uwagę na jakość wykonania. Najlepiej aby taka pamiątka srebrna była wykonana z dobrych materiałów takich jak drewno, srebro albo złoto. Dodatkowo, ważne aby srebro było pokryte warstwą ochronną czy tez srebro było rodowane - wtedy macie pewność ze obrazek będzie pięknie się prezentował przez wiele lat.
Ja preferuje obrazki ustawione na koomodzie, biurku, czy tez podstawce pod telewizor. Często zapominam i nie zawracam uwagi na wiszące obrazy. Jest jeszcze inny benefit tego, że obrazek srebrny jest postawiony:) widać grawer z dedykacją.
Muszę przyznać że żyjemy w bardzo dobrym miejscu i czasie mając w zasiegu ręki takie piękności jak obrazki z wizerunkami świętych włącznie z pamiątkami z wizerunkiem naszego papieża Jana Pawła II.

ODPOWIEDZ