Biżuteria Swarovskiego

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Złoty Styl
Posty: 19
Rejestracja: 2 sty 2015, o 15:59

Biżuteria Swarovskiego

Post autor: Złoty Styl » 5 cze 2015, o 22:47

Czy wiecie jak rozpoznać biżuterię Swarovskiego?
Dla mnie biżuteria swarovskiego to biżuteria która jest wykonana ze srebra lub złota i ma świecące się kryształki swarovskiego czyli kryształki o odpowidnim szlifie, które powodują że tak pięknie się błyszczą. Tutaj może gemmolog by się wypowiedział czy mam rację czy też do szlifu można tylko odnosić szlif diamenu.

Czy biżuteria Swarowskiego lub kryształki swarovskiego mają jakieś certyfikaty to potwierdzające? Jeśli tak, to jaka instytucja nadaje takie certyfikaty, bo np. wiadomo, że na metale szlachetne takie jak złoto czy srebro próbę generalnie nabija urząd probierczy, a jak jest w przypadku kryształków Swarovskiego, czy generalnie w odniesieniu do kryształów - co jest zwykłym szkłem a co kryształem?

Tego typu pytania nasuwają mi się po tym jak jeden z bardzo nieświadomych klientów próbował powiedzieć mi, że biżuteria Swarovskiego to biżuteria zrobiona z kryształów, a przecież on ma w kolekcji swojego rodu kryształy: wazony, wazy czy inne podobne przedmiony... no i stąd moje pytanie. Może ktoś zna odpowiedź?

Biżuteria Swarovskiego

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Biżuteria Swarovskiego

Post autor: ForumMaster » 5 cze 2015, o 23:01

Podoba mi się takie pytanie i ten wątek, bo sama zastanawiam się która biżuteria to biżuteri swarovskiego. Ostatnio nawet sieć Biedronka reklamowała, że sprzedają biżuterię swarovskiego, a to już raczej przesada aby tania sieć sprzedajaca art. żywnościowe sprzedawała biżuterię swarovskiego. Z drugiej strony Swarovski to nazwa zarówno sieci ekskluzywanych salonów jubilerskich, na które stać bardzo mało osób ale również Swarovski to sposów/szlif kamienia czy kryształu określony i zdefiniownay. Miejmy nadzieję, że znajdą się odpowiedzi na takie pytanie odnośnie zarówno biżuteri swarowskiego jak i certyfikatów biżuterii czy samych kryształków a może kryształów swarovskiego.

Awatar użytkownika
Reklama
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2015, o 22:54

Re: Biżuteria Swarovskiego

Post autor: Reklama » 5 cze 2015, o 23:10


ODPOWIEDZ