Gdzie kupowac biżuterię?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Biżuteria Sutasz

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Biżuteria Sutasz » 17 lip 2017, o 19:23

Bardzo Polecam Własna ręcznie robione

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 


Awatar użytkownika
gdrsao

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: gdrsao » 28 sie 2017, o 14:40

Od kilku lat już kupuje w sklepie internetowym Axios, biżuteria dobrej jakości, nie sprzedaj podróbek z Chin. Miła obsługa i lepsze ceny niż w normalnych sklepach z biżuterią

Awatar użytkownika
Marcino

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Marcino » 29 sie 2017, o 15:43

Jakie kolekcje podobały się najbardziej?

Awatar użytkownika
ania564
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2017, o 11:58

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: ania564 » 30 sie 2017, o 11:35

Wolę kupować w stacjonarnych sklepach. Można dokładnie obejrzeć, dotknąć, przymierzyć, ale zdarza sie, że kupuje przez internet jak coś wyjątkowego wypatrzę :)

Awatar użytkownika
earkad
Posty: 10
Rejestracja: 10 paź 2017, o 07:03

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: earkad » 9 lis 2017, o 10:29

Sklepy stacjonarne naliczają sporą marżę do swoich wyrobów, z pewnością w internecie znaleźć można produkty równie wysokiej jakości w atrakcyjniejszych cenach.

Awatar użytkownika
Maggda

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Maggda » 3 gru 2017, o 20:30

Najlepiej tam gdzie kupują Twoje koleżanki oraz koledzy ale coś innego oryginalnego.

Awatar użytkownika
Greg
Posty: 94
Rejestracja: 22 gru 2013, o 20:46

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Greg » 3 gru 2017, o 20:47

na pewno więcej przyjemności będzie z zakupu biżuterii przez internet, będzie też taniej niż w salonach w galeriach

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 794
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: ForumMaster » 4 gru 2017, o 09:14

Galerie mają to do siebie że pozwalają przy okazji zakupów w marketach zerknąć co jest obecnie modne, co się nosi. Należy z tego korzystać bo to dostajecie za darmo. Można też za darmo dowiedzieć się jakie się nosi rozmiar pierścionka, przymierzyć jak długi łańcuszek najbardziej nam odpowiada oraz zapytać sprzedawcę jak rozpoznać kamienień szlachetny i co to takiego próba srebra czy złota.
Oczywiście można też zlecić naprawki drobne, ale to już poza salonem jubilerskim bo jest tam za drogo. Najlepiej iść do złotnika który zna się na naprawach jubilerskich - najlepiej do takiego staro wyglądającego zakładu jubilerskiego, bo tam zapewne jest ktoś kto zna się na rzemiośle i naprawi bardzo dobrze biżuterię czy zegarek.

Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2017, o 20:23

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Aleksandra » 11 gru 2017, o 20:00

Witajcie,
A ja zachęcam do zakupu przez Internet. I to nie tylko dlatego, że może być taniej - ale przede wszystkim dlatego, że wybór jest ogromny i łatwiej znaleźć coś wyjątkowego. Stronię raczej od sieciówek, tam ciężko jest mi znaleźć coś indywidualnego - wszystko to seryjna produkcja. I to chyba był jeden z powodów, dla których założyłam własny sklep :) Staram się tworzyć biżuterię z kamieni szlachetnych tylko w unikalnych wzorach i najczęściej na specjalne zamówienie. Jeśli ktoś chciałby mnie przetestować - zapraszam do siebie - zawsze chętnie doradzę i podpowiem :)
Pozdrawiam!
Aleksandra

Awatar użytkownika
Leticia
Posty: 10
Rejestracja: 6 gru 2017, o 21:54

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Leticia » 19 gru 2017, o 22:02

Potrzebne wsparcie. Mój młodszy brat planuje oświadczyć się swojej dziewczynie w Sylwestra, nie ma jeszcze pierścionka, ale jego wybranka serca marzy o pierścionku z Tousa, nie powiedziała który to ma być konkretnie bo chce niespodziakę. Ja wypatrzyłam ten
712375001-0[1].jpg
pierścionek zaręczynowy
ona nie lubi tradycyjnego złota więc wybrałam białe złoto, z małymi diamencikami i topazem. Pierwsza sprawa - co myślicie o takim pierścionku? Nie jest zbyt prosty i skromny? Drugie pytanie - czy któraś z Was zamawiała coś na ich stronie i w ogóle ma jakąś biżuterię tej marki i może coś powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń. Bratu się ten egzemplarz podoba i jest prawie zdecydowany, ale dobrze byłoby dowiedzieć się wcześniej jak sprawuje się ta biżuteria. Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
lika89
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2010, o 11:51

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: lika89 » 19 gru 2017, o 23:21

zamiast tego drogiego za kilka tysięcy pomyśl o niemieckiej precyzji:

Obrazek

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria- ... tansanitem

Jest to pierścionek z prawdziwym tansanitem. Cudo!

Awatar użytkownika
Leticia
Posty: 10
Rejestracja: 6 gru 2017, o 21:54

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Leticia » 30 gru 2017, o 11:53

Nie zawsze się tak da, zwłaszcza gdy osoba ma już coś upatrzonego i rozczarowaniem byłoby gdyby tego nie dostała. Osobiście uważam, że cena nie jest ważna (w sensie pierścionek nie musi być drogi, ważne żeby sie podobał). Spotkałam się jednak z teorią, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować minimum dwie pensje narzeczonego :) pewnie mówią tak ci, którzy nie chcą się zaręczyć żeby mieć wymówkę ;) tak czy siak, pierścionek wybrany i teraz wielki dzień. Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę fajnie i powinna być zadowolona. NIe wiem czemu, ale stresuję się tym wydarzeniem chyba nawet bardziej niż brat :)

lenadar
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, o 08:52

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: lenadar » 19 sty 2018, o 11:54

Też zachęcam do kupna przez internet. Jeżeli kogoś nie stać na prawdziwą biżuterię może się zadowolić sztuczną co prawda wygląda mniej zachwycająco ale cóż. W sklepach internetowych mają ogromny wybór takiej biżuterii w hurtowych ilościach i cenach.

Awatar użytkownika
krzysztof5
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, o 13:22

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: krzysztof5 » 25 sty 2018, o 15:41

Według mnie też warto kupować przez internet. Ja też już kilka razy to robiłem i zawsze wszystko OK. nawet kiedyś jak miałem wątpliwości czy mam prawdziwy diament to załatwiłem z firmami internetowumi że im go wysłałem, oni go sprawdzili o odesłali z powrotem. Nie ma co chodzić po sklepach jak wszystko można załatwić z domu ;)

Awatar użytkownika
hoot
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2018, o 10:49

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: hoot » 30 sty 2018, o 14:41

Najczęściej internetowo ze względu na większy wybór i cenę... Planuje zakupić dla siostrzenicy na komunie bransoletkę "iskrząca biel" z Co o niej myślicie?
Załączniki
baner4[1].jpg

Awatar użytkownika
Sergiusz

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: Sergiusz » 12 lut 2018, o 17:32

Biała biżuteria kojarzy mi się ze ślubem i niewinnością. Zwracajcie uwagę na to jaką biżuterię dajecie bo każda z nich może mieć specyficzne znaczenie.
Załączniki
baner5[1].jpg

Awatar użytkownika
krzysztof5
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, o 13:22

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: krzysztof5 » 15 lut 2018, o 14:27

Jakby ktoś pytał to korzystałem z usług pollabo.pl
Jak najbardziej mogę polecić :)

Jesteśmy pasjonatami. Nasze zainteresowania kierują się przede wszystkim ku niesamowitym bogactwom ziemi, klejnotom rzadkim i można by rzec, niezwykłym. Kamienie szlachetne (diamenty, a odpowiednio oszlifowany nosi nazwę brylant) bowiem powstają w głębokich warstwach płaszcza ziemi w warunkach ogromnych ciśnień i temperatur, tworzyły się tysiące lat, by teraz cieszyć nasze oczy…

Misternie oszlifowane diamenty ukazują nam całe swoje piękno. Aby powstał jeden tylko kamyczek musi zaistnieć szereg niezwykłych okoliczności i zdarzeń, które tylko pojawiające się w odpowiedniej kolejności pozwalają na uzyskanie procesu krystalizacji gazów w cudowne kamienie szlachetne mieniące się wszystkimi barwami tęczy. Rubinowe ogniste czerwienie, szmaragdowe zielenie, szafirowe błękity cieszą nasze oczy blaskiem i kolorem… Kamienie szlachetne są niczym kwiaty- kolorowe
i piękne, ale w przeciwieństwie do kwiatów bardzo trwałe… Cuda natury, które rodzi ziemia…

Jesteśmy pasjonatami, odkrywamy piękno kamieni szlachetnych i potrafimy ocenić ich wartość, uczymy się od najlepszych na świecie i tę trudną gemmologiczną wiedzę pragniemy wykorzystać dla dobra ludzi. Certyfikujemy kamienie szlachetne oraz określamy ich wartość w oparciu o standardy światowe. Uczyliśmy się i nadal pogłębiamy wiedzę w najlepszych na świecie laboratoriach gemmologicznych od światowej sławy znawców i ekspertów.

Posiadamy najnowocześniejsze na rynku urządzenia do oceny kamieni szlachetnych.

Prowadzimy również skup diamentów, skup brylantów i innych kamieni szlachetnych za gotówkę.

Zapraszamy do wyceny brylantów, diamentów, i wszelkiego rodzaju kamieni szlachetnych.



Nasze certyfikaty spełniają surowe normy międzynarodowe.

Zapraszamy do współpracy oraz korzystania z naszych usług. Tylko u nas możecie Państwo uzyskać najlepsze w Polsce certyfikaty kamieni szlachetnych i wyrobów jubilerskich. Kamienie szlachetne wysokiej jakości są wspaniałą inwestycją z dodatnią stopą zwrotu.

W niepewnych czasach złoto, brylanty, diamenty są pewną lokatą kapitału, który można w każdej potrzebie szybko pozyskać. Wysoka wartość kamieni szlachetnych i wyrobów jubilerskich z kamieniami szlachetnymi stwarza poczucie komfortu
i bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny.

Zainwestuj w kamienie szlachetne, wykonaj u nas certyfikaty swojej biżuterii… Dzięki certyfikatom naszej firmy masz pewność, że rodzaj i wartość posiadanych kamieni jubilerskich jest oceniona zgodnie ze światowymi standardami w oparciu o najwyższej klasy technologie.
Załączniki
2[1].jpg

Awatar użytkownika
ModnaKaho
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2018, o 20:16

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: ModnaKaho » 15 lut 2018, o 22:43

ja kupuje od koleżanki, która robi własnoręcznie

anna09
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2018, o 15:25

Re: Gdzie kupowac biżuterię?

Post autor: anna09 » 27 lut 2018, o 08:44

Mi najbardziej odpowiada sklep internetowy gdzie można w dobrych cenach kupić złotą biżuterię. Jak na razie mam dobre doświadczenia z sklepami online więc mogę polecić.

ODPOWIEDZ