Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Tutaj znajdziecie rady jak dobierać biżuterię
Awatar użytkownika
Pajo

Post autor: Pajo » 11 mar 2010, o 10:43

Na święta dostałam złotą, cienką bransoletkę. Od początku była trochę za luźna, ale się tym nie przejmowałam, do czasu kiedy zahaczyłam nią o róg stołu i ją zerwałam. Rozerwała się przy samym zapięciu (to kółeczko się rozerwało) i nie wiem teraz,co mam z nią zrobić. Można samemu naprawić taką bransoletkę? Czy musze iść do złotnika albo jubilera? Jeżeli tak,to ile to może kosztować?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.ankabizuteria.pl/
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
Mikka

Re: Jak naprawić zerwaną bransoletkę?

Post autor: Mikka » 11 mar 2010, o 20:00

Spróbuj kombinerkami, jeżeli to zerwanie w miejscu złącza (czyli to kółko) to powinno pójść gładko. Jeżeli nie,to musisz wybrać się do specjalisty albo do kogoś, kto się na tym choć troche zna. ja kiedyś byłam z zerwanym łancuszkiem u jubilera,zapłaciłam nic, bo on stwierdził, że to drobiazg i naprawił mi ją kombinerkami na miejscu w kilka sekund.

aby niknąć naprawiania bransoletek, to kup sobie sztywną która będzie ci słyżyć przez lata, np taką jak ja wybrałam ze sklepu ankabizuteria.pl :
Obrazek

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Post autor: Sklep-Jubilerski » 27 maja 2011, o 09:14

Jeżeli bransoleta była kupiona w sklepie jubilerskim,to najlepiej byłoby ją oddać do naprawy i wtedy będziesz miała spokój i gwarancję,że została solidnie naprawiona. Lepiej nie próbować niczego na własną rękę bo można tylko pogorszyć sprawę.

Awatar użytkownika
Zosia

Post autor: Zosia » 30 lis 2013, o 11:51

Ja przyjmuję bardzo racjonalne podejście. Zastanawiam się które rozwiązanie jest najszybsze i racjonalne cenowo. Jeśli kupiłam coś w sklepie internetowym za 60zł to szybciej mi iść do lokalnego jubilera aby naprawił jedno ogniwko czy wstawił brakujący markizy za parę złotych niż stać w kolejce na poczcie i zapłacić kilkanaście złotych za wysłanie do naprawy. Czasami też decyduję się wyrzucić zmuszona już biżuterię bo już spe£miła swoją rolę za swoją cenę

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 30 kwie 2017, o 17:03

Dobre pragmatyczne podejście. Wszyscy też wiemy że moda się zmienia i też biżuteria się niszczy z czasem uzywania i trzeba zakupić nową

ODPOWIEDZ