Jak przechowywać biżuterię?

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Awatar użytkownika
Pajo

Post autor: Pajo » 11 mar 2010, o 11:05

W jaki sposób powinno się przechowywać biżuterię, żeby chronić ją przed zabrudzeniami i niszczeniem? Czy zwykłe pudełka i kuferki wystarczą?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.ankabizuteria.pl/
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
Hazel_Eye

Re: Jak przechowywać biżuterię?

Post autor: Hazel_Eye » 11 mar 2010, o 20:06

Myślę, że warto zainewstować w specjalne szkatułki, w których biżuteria jest pogrupowana i w przegródkach zrobionych z miękkiego materiału, dzięki czemu się nie rysuje. Pudełka raczej też wystarczą, to na pewno o wiele lepsza ochrona od zostawiania biżuterii na półkach czy na zlewie (tak robi moja mama...)
Załączniki
szkatolka.png
szkatułka na biżuterie

Awatar użytkownika
Kornelia

Post autor: Kornelia » 9 lip 2010, o 23:19

Należy szczególną uwagę zwracać na WRAŻLIWE POWIERZCHNIE - powierzchnie biżuterii wykończonych w technologiach rodowania lub patynowania – które tworzą tylko cienką zewnętrzną warstwę wyrobu. Są one narażone na ścieranie się.
Warto zastanowić się nad biżuterią z trwałymi kamieniami naturalnymi - te są niezniszczalne :).

SPARK

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Post autor: Sklep-Jubilerski » 3 gru 2010, o 16:30

Moim zdaniem zwykły kuferek wystarczy,tam kurz nie będzie miał dostępu do biżuterii. Sam posiadam kilka szkatułek i sprawdzają sie naprawdę świetnie.

Awatar użytkownika
Daria

Post autor: Daria » 14 paź 2013, o 22:40

Ja mam taki kuferek i jestem zadowolona z niego, choć ostatnio myślałam aby dla mojej biżuterii srebrnej kupić drugi dedykowany kuferek :).

Awatar użytkownika
Eliza

Post autor: Eliza » 16 lis 2013, o 12:43

Ciekawe pomysły na przechowywanie biżuterii :). Aby mieć biżuterię zawsze piękną i gotową do użycia trzeba zapewnić jej odpowiednie miejsce.

Awatar użytkownika
kromka

Post autor: kromka » 19 lis 2013, o 13:45

Ja mam kilka szkatułek. Osobno kolczyki, osobno łańcuszki, pierścionki to w ogóle wrzucone do pudełeczka tylko leżą.

Awatar użytkownika
karolcia

Post autor: karolcia » 6 kwie 2014, o 23:41

Witajcie,

Ja jestem chora na punkcie biżuterii. Mam jej chyba z 2 tony :)
Polecam sklep http://www.AnKa-Bizuteria-Sklep.pl/
największy wybór szkatułkę na biżuterię, drewnianych, ze skóry, ręcznie malowanych, po prostu raj :)

Chciałam kupić sobie szkatułkę w APARCIE ale cena była zabójcza. Dobrze że sie powstrzymałam bo w tym sklepie znalazłam identyczną o połowę tańczą, tylko bez loga APART.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Sroka

Post autor: Sroka » 7 maja 2014, o 16:55

Najprościej biżuterię przechowywać w oryginalnym pudełku w jakim się kupiło biżuterię. Dlatego warto kupować biżuterię w sprawdzonych sklepach jubilerskich w internecie czy sieciówce gdzie dają porządne opakowania do biżuterii.

ODPOWIEDZ