biżuteria ze stali szlachetnej

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.
Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 28 sty 2014, o 23:18

Co mylicie o biżuterii ze stali szlachetnej? Materiał jest trwały, kojarzy mi się z męską biżuterią.
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.ankabizuteria.pl/
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
Greg

Re: biżuteria ze stali szlachetnej

Post autor: Greg » 28 sty 2014, o 23:20

Faktycznie mam krzyżyk - wisiorek, obrączkę oraz bransoletkę ze skóry i stali szlachetnej. Trochę już noszę biżuterii ze stali szlachetnej zakupionej w sklepie ankabizuteria.pl i nadal wygląda ok :).
Obrazek

obrączka:
Obrazek

krzyżyk:
Obrazek

bransoletka:
Obrazek
ForumMaster pisze:Co mylicie o biżuterii ze stali szlachetnej? Materiał jest trwały, kojarzy mi się z męską biżuterią.

Awatar użytkownika
cypisjestwkotlowni

Post autor: cypisjestwkotlowni » 29 sty 2014, o 09:48

Stal szlachetna należy do tych czarodziejskich materiałów, które, choć formalnie nieszlachetne , są bardziej szlachetne od niejednego szlachetnego!

Oto fragment książki F. Zastawniaka " Złotnictwo i Probiernictwo" :

" Stal nierdzewna, zwana również stalą szlachetną, zachowuje się podobnie jak metale szlachetne, a przewyższa je nawet swą twardością oraz zdolnością i łatwością polerowania. Ten wartościowy materiał w ciągu ostatnich lat znalazł szerokie zastosowanie w dentystyce oraz w złotnictwie , w szczególności do sporządzania bransolet, kopert zegarkowych, nakryć stołowych, a nawet biżuterii. Stal nierdzewna okazała się tak doskonałym materiałem do sporządzania kopert zegarków naręcznych, że wyparła całkowicie srebro, a znacznie ograniczyła używalność złota. "

Greg pisze:Faktycznie mam krzyżyk - wisiorek oraz bransoletkę ze skóry i stali szlachetnej. Trochę już je noszę i nadal wygląda ok :).
ForumMaster pisze:Co mylicie o biżuterii ze stali szlachetnej? Materiał jest trwały, kojarzy mi się z męską biżuterią.

Awatar użytkownika
TamRa

Post autor: TamRa » 29 sty 2014, o 18:20

Czyli nic się dzieje z taka biżuterią ze stali szlachetnej? Czym się różni od innej stali poza tym, że nie.rdzewieje?

Awatar użytkownika
cypisjestwkotlowni

Post autor: cypisjestwkotlowni » 30 sty 2014, o 07:59

Biżuteria ze stali jest praktyczna i bezpieczna. Jest jednak pewne ograniczenie - mianowicie jest to materiał dość twardy i nie wszystko da się z niego zrobić. Jeśli ktoś chciałby wykonać z niego jakiś filigranowy przedmiot, trzeba by użyć kosmicznej technologii, co by się zupełnie nie opłaciło. Dlatego ze stali wykonuje się przede wszystkim przedmioty proste w kształcie, jak np. obrączki, sygnety, łańcuszki, bransoletki, zwłaszcza męskie. Również ze zmianą wielkości obrączki mogą być problemy. Większość jubilerów nie chce tego robić i odsyłają klientów do...ślusarza lub kowala! Ale, jak się okazuje, dla chcącego nie ma nic trudnego - ja znalazłem firmę, która nie rzuca słów na wiatr - oferowali nietypowe usługi i słowa dotrzymali - zmniejszyli mi dość grubą obrączkę i to o dwa rozmiary!
Czyli nie jest tak źle:)

Duże emocje wzbudza nikiel zawarty w większości stali nierdzewnych. To właśnie on, wraz z chromem i molibdenem zapewnia stali jej wspaniałe właściwości. Nikiel jest uważany za grożny alergen, ale...nie taki diabeł straszny! Niemcy robili badania laboratoryjne oraz testy na ludziach i wyszło, że nie sama zawartość pierwiastka w stopie się liczy, tylko szybkość jego uwalniania do otoczenia, a ta jest w przypadku stali nierdzewnej znacznie poniżej wszelkich norm! Badania na ludziach wykazały brak jakichkolwiek objawów u badanych osób. Nie znaczy to, że problem nie dotyczy innych materiałów zawierających nikiel. Ja mówię tylko o przedmiotach ze stali typu biżuterii lub zegarków.
Stal szlachetna używana w technice od ponad stu lat znacznie awansowała ostatnio w branży zegarmistrzowsko - jubilerskiej. Łączy się z nią złoto i platynę oraz...diamenty!

Chcesz wiedzieć więcej, to sobie pogoogluj! W sieci jest dość dużo informacji na ten temat.
TamRa pisze:Czyli nic się dzieje z taka biżuterią ze stali szlachetnej? Czym się różni od innej stali poza tym, że nie.rdzewieje?

Awatar użytkownika
Agata

Post autor: Agata » 13 kwie 2014, o 16:37

Czyli taka biżuterię ze stali szlachetnej można śmiało kupować a potem nosić przez wiele lat.

Awatar użytkownika
Intercomax.com

Post autor: Intercomax.com » 14 cze 2014, o 11:22

Większość ludzi uważa że stal to materiał który rdzewieje i tak faktycznie jest że stalą którą jest wykorzystywana do budowy domów czy najbardziej popularnych stalowych płotów. Stal szlachetna to inna półka jakości: nie rdzewieje i wygląda pięknie przez wiele lat i oczywiście nie rdzewieje.
Można w dzisiejszym zaawansowanym technolog iczne świecie śmiało taką biźuterie kupować

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg » 16 cze 2014, o 16:19

biżuteria ze stali nierdzewnej czy jak to nazywają stali szlachetnej to inna półka materiału - można śmiało kupować i nosić przez lata.

Awatar użytkownika
nowy-a

Post autor: nowy-a » 22 lip 2014, o 15:59

Zgadzam się w 100 % :). Stal szlachetna to dla mnie cudo:) Jest trwała i co dla mnie najważniejsze nie uczula.

Jeśli ktoś tak jak ja lubuje się w biżuterii ze stali szlachetnej polecę Wam super sklep, która ma ogromny wybór. Dostaniecie tam pierścionki, obrączki (zakupiłam na swój ślub za śmieszne sianko a sprawdzają się idealnie), kolczyki itd: Wierze, że będziecie zadowoleni tak jak ja ;)

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość » 18 lip 2016, o 14:19

Zapraszam do sklwpu. Biżuteria pozłacana Sorenson w niedalekiej przyszłości Marco DSiamanti, biżuteria ze stali chirurgicznej, biżuteria sztuczna (galrach, czeskie perły szklane) no i chińszczyzna. Posiadamy również ozdoby do włosów

Awatar użytkownika
renia 1980

Post autor: renia 1980 » 14 sie 2016, o 12:23

Mam pytanie czy ktoś zna dobrą hurtownię ze stalą szlachetną stal 316 w Polsce aby miała jak najlepsze ceny proszę pomużcie dzięki pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
AnKa

Post autor: AnKa » 14 sie 2016, o 13:02

Pytasz o stal szlachetną jako materiał czy szukasz biżuterii ze stali szlachetnej dla kobiet lub mężczyzn?

ODPOWIEDZ