Biżuteria - reklamacje, czyli czy i kiedy mogę reklamować

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.

Czy reklamowałeś . raklamowałaś zakupioną biżuterię?

Można maksymalnie wybrać 2 opcje

Pokaż wyniki

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 26 mar 2015, o 16:07

Temat reklamacji wzbudza wiele emocji i tak jest również w przypadku zakupionej biżuterii: czy i kiedy można reklamować zakupioną biżuterię?

Zapraszam do zadawania pytań na które postaram się odpowiedzieć lub poproszę o pomoc inne osoby udzielające się na forum.

Najczęściej zadawanym pytaniem jest: "Czy mogę reklamować biżuterię?"
odpowiedź może być różna w zależności od okoliczności dokonywania zakupu, dlatego przy konkretnych pytaniach proszę podawać szczegółowy opis w jaki sposób biżuteria została zakupiona i co się z nią stało.

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.ankabizuteria.pl/
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
Marek

Re: Biżuteria - reklamacje, czyli czy i kiedy mogę reklamowa

Post autor: Marek » 26 mar 2015, o 16:20

Gorący temat został poruszony. W tym temacie króluje Yes i Apart, gdzie sprzedawana jest słabo jakościowo biżuteria jako super ekskluzywna i w wyniku wypadają cyrkonie czy kamienie lub przykładowo srebro które miało być próby 925 ma próbę o wiele gorszą jak to jest standardem w Apart.

Polecam wątek z przykładami: http://forumprawne.org/prawa-konsumenta ... prawa.html

Awatar użytkownika
Marlena

Post autor: Marlena » 26 mar 2015, o 16:22

co do Apart zgadzam się w 100%: polecam lekturę: http://hasla.forum.gazeta.pl/szukaj/for ... acje+apart

Apart to przeciwieństwo znanego sklepu AnKa Biżuteria oferującego biżuterię pod adresem ankabizuteria.pl - tam kupuję tylko i nie mam żadnych problemów: wszystko dostaję na czas, bardzo dobre wykonanie i noszę do dziś tą biżuterię, np pierścionek z opalem:

Obrazek
Załączniki
Jubiler-Naprawianie-Bizuterii.png
usługi napraw biżuterii
Naprawa-Bizuterii.png
naprawa biżuterii

Awatar użytkownika
Agata

Post autor: Agata » 26 mar 2015, o 16:25

Ciekawa sytuacja z brakiem paragonu: "Czy można złożyć reklamację biżuterii skoro nie mam paragonu?

odpowiedź znajdziecie tu:
Kupujący ma prawo do reklamowania wadliwego towaru, a sprzedawca nie może odmówić przyjęcia reklamacji dlatego, że nie ma Pani paragonu. Dowodem zakupu może być też np. wydruk z terminala, a nawet oświadczenie innej osoby, która towarzyszyła Pani na zakupach.

Takie pisemne oświadczenie przyjaciółki proszę dołączyć do reklamacji. Podst. prawna: ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego (DzU nr 141/2002, poz. 1176).

Awatar użytkownika
Milena

Post autor: Milena » 26 mar 2015, o 16:59

mam konkretna sytuacje: zarysowala mi sie bizuteria - czy moge ja reklamowac?

kupilam ja jakies kilka miesiecy temu i sporo nosilam

Awatar użytkownika
Maciej Lewinski

Post autor: Maciej Lewinski » 27 mar 2015, o 11:12

Z opisu sytuacji wynika, że zarysowania powstały w wyniku normalnego użytkowania i w takich sytuacjach nie możesz składać reklamacji.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 29 mar 2015, o 18:50

tak, zarysowanie biżuterii wynikające z normalnego użytkowania, czy też starcie się złota z pozłacanej biżuterii nie podlega reklamacji, tym bardziej po takim czasie użytkownia

Awatar użytkownika
Marek Nowak

Re: Biżuteria - reklamacje, czyli czy i kiedy mogę reklamować

Post autor: Marek Nowak » 23 kwie 2015, o 17:05

W wątku viewtopic.php?f=3&t=71 pojawił się inny ciekawy temat: zadowolenia klienta który podpisał umowę na realizację obrączek bez podania rozmiaru i ceny. Uważajcie na takie umowy: jak jest umowa to powinny być na umowie wszystkie wymagane dane jak rozmiar pierścionka czy waga oraz ustalona cena i materiał z jakiego będzie wykonany.
Załączniki
czytaj-umowy.png
Czytaj Umowy które podpisujesz!

Awatar użytkownika
Mirka

Post autor: Mirka » 2 maja 2015, o 08:45

Na podpisywane umowy w sklepach stacjonarnych trzeba mocno uważać, lepiej tu jest w internecie gdzie przy zakupie przez internet można oddać zakupioną biżuterię przez 14 dni od zakupu bez podawania przyczyny. Przez internet papierowej umowy nie będziecie zawierać.

Innym tematem są wypadające kamienie - tutaj sprzedawca ma rację, bo nie można takiej biżuterii z przyklejanymi kamieniami zamaczać w wodzie i chronić przed wilgocią.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 2 maja 2015, o 08:50

tak, często panie narzekają że wypdają markazyty, czy inne kamienie z biżuterii a przyczyną tego jest fakt że nie zdejmują biżuterii podczas kąpieli, czy bransoletki podczas mycia rąk

ODPOWIEDZ