Jaki pierścionek dla alergiczki?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.
Awatar użytkownika
Jehoel

Post autor: Jehoel » 19 wrz 2013, o 18:32

Witam,

Proszę o pomoc, chciałbym się niedługo oświadczyć mojej Ukochanej, niestety ma ona uczulenie na metale m.in. chrom i nikiel, polska biżuteria próby 585 odpada, a ceny pierścionków z platyny i złota wysokich prób zaczyna się od ok. 4000-5000 zł. Czy jest jakaś alternatywa? Stop bez tych metali, bądź biżuteria wykonana z innych materiałów? Myślałem nad "zatopieniem pierścionka w jakimś półprzezroczystym materiale i zrobienie wisiorka, ale nie mogę znaleźć firmy wykonującej takie rzeczy. Może jakieś inne pomysły?
Doradźcie.

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.ankabizuteria.pl/
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
galeria7

Re: Jaki pierścionek dla alergiczki?

Post autor: galeria7 » 24 wrz 2013, o 15:55

Jeśli nie chcesz wydać tych wysokich kwot to pozostaje stal szlachetna (chirurgiczna). Są projektanci, którzy robią piękne pierścionki z tego metalu np. Piotr Małysz.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 24 wrz 2013, o 21:22

A srebro oksydowane też uczula?
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Jaśmina

Post autor: Jaśmina » 13 paź 2013, o 17:08

Jak ma taką alergię to lepiej odpuścić i nie kupować pierścionka, po co ma leżeć w pudełku.

Awatar użytkownika
Danka

Post autor: Danka » 13 paź 2013, o 17:17

To jest bardzo indywidualna sprawa: można mieć alergię na złoto ale również na srebro, tak jak można mieć alergię na kurz jak i na czarną porzeczkę (która podobno nie uczula)... Mój syn na czarną porzeczkę miał uczulenie...

Fakt, jak wiesz, że srebro uczula to lepiej pierścionka srebrnego nie kupować :) - będzie miejsce na inne cenne skarby, np. na srebrną broszę do jesiennego szala :)

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość » 23 sty 2014, o 11:17

Jeden z czytelników wspomniał o stali. Dobry materiał, choć najczęściej zawiera nikiel. Znienawidzony ten metal przedstawiany jest najczęściej jako główna przyczyna reakcji alergicznych.
Tymczasem sprawa nie jest taka prosta. Niemcy np. robili badania i wyszło im, że nie sama zawartość metalu w stopie jest ważna, ale ilość uwalnianego metalu z powierzchni stopu, a ta w przypadku większości typowych stali szlachetnych używanych w jubilerstwie ( amerykańskie oznaczenie 316 L ) jest minimalna, znacznie poniżej normy! Czyli nie taki diabeł straszny!
Zainteresowanym chętnie podeślę link do artykułu na ten temat ( język niemiecki ).
Dobry jest tytan. To bardzo ciekawy metal. Znazazł zastosowanie m.in. w medycynie. Wykonuje się z niego różne implanty. Pod względem alergii - jeden z najlepszych materiałów. Ma jedną wadę:
w kontakcie z powierzchniami szklanymi i szkliwionymi ( np. porcelana ) pozostawia na nich czarną rysę niemożliwą do usunięcia. Kto więc często myje naczynia i nie chce mieś na nich czarnych kresek ( zupełnie nieszkodliwych - dwutlenek tytanu, z którego się składają, jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia ), powinien zrezygnować z tytanu. Pozostaje stal:)

Pozdrawiam - Marcin

Jehoel pisze:Witam,

Proszę o pomoc, chciałbym się niedługo oświadczyć mojej Ukochanej, niestety ma ona uczulenie na metale m.in. chrom i nikiel, polska biżuteria próby 585 odpada, a ceny pierścionków z platyny i złota wysokich prób zaczyna się od ok. 4000-5000 zł. Czy jest jakaś alternatywa? Stop bez tych metali, bądź biżuteria wykonana z innych materiałów? Myślałem nad "zatopieniem pierścionka w jakimś półprzezroczystym materiale i zrobienie wisiorka, ale nie mogę znaleźć firmy wykonującej takie rzeczy. Może jakieś inne pomysły?
Doradźcie.

ODPOWIEDZ