Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słowo?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słowo?

Re: Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słow

autor: Posejdon » 27 mar 2015, o 20:12

Lepiej nie próbować pozycjonowania na słowa zastrzeżone, bo jak przyjdzie do usuwania linków to będzie sporo kłopotów - zwróć uwagę że w wielu miejscach nie ma kontaktów do właściciela czy administratora strony / portalu a usunąć linki będziesz zmuszony wcześniej czy później...

Re: Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słow

autor: zuziagola » 27 mar 2015, o 08:36

Pozycjonować się możesz, bo kto Ci zabroni i udowodni, że akurat Ty pozyskiwałaś linki z danym słowem kluczowym? Jednak wątpliwym jest, by Twoja strona była wyżej niż oryginalna. Wiem, że Adwords ma swoje zasady i zabrania takich technik, ale pozycjonowanie chałupniczymi metodami nie podlega takim ograniczeniom. Jeśli chcesz mieć konwersje na swojej stronie (tzn. sprzedać swoje produkty), postaraj się raczej pozyskać unikalnych, stargetowanych użytkowników.

Re: Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słow

autor: Intercomax.com » 21 lip 2014, o 21:53

Masz rację, jako firma kolsultingowa www.intercomax.com pomagaliśmy jednej z największych firm handlujących biżuterią srebrną w Polsce w usuwaniu wpisów związanych z jednym słowem kluczowym, które jak się okazało zarejestrowała znak patentowy - nazwę firmy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (adres strony internetowej urzędu: http://www.uprp.pl/strona-glowna/Menu01,9,0,index,pl/ ). Kosztowało to sporo pracy i pieniędzy ale się udało.

Przemyślcie słowa kluczowe które chcecie pozycjonować albo zgłoście się do profesjonalistów, takich jak intercomax.com którzy pomogą dobrać słowa kluczowe i uniknąć kłopotów w przyszłości.

Re: Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słow

autor: ForumMaster » 21 lip 2014, o 20:55

Moim zdaniem nie wolno pozycjonować słów kluczowych opatentowanych, szczególnie jeśli są to zastrzeżone nazwy w urzędzie patentowym. Pozycjonowanie słów kluczowych pod np. Swarovski to próba podszywania się pod tą firmę mającą w logo łabędzia.

Czy można można pozycjonować stronę na opatentowane słowo?

autor: Karolina » 21 lip 2014, o 11:41

Czy można pozycjonować stronę sklepu na słowo kluczowe zastrzeżone jako nazwa własna, np Swarovski?
Przy okazji, czy można sprawdzić, że dane słowo jest opatentowane i gdzie to zrobić?

Na górę