Mój opal po roku zrobił się bardziej żółty/cieply. Czy mogę coś z tym zrobić?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Mój opal po roku zrobił się bardziej żółty/cieply. Czy mogę coś z tym zrobić?

Re: Mój opal po roku zrobił się bardziej żółty/cieply. Czy mogę coś z tym zrobić?

autor: Michał76 » 20 lip 2021, o 20:11

Kamienie te są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury, czy wilgotności. W nieodpowiednich warunkach łatwo pękają lub tracą swój blask.

Opale będą wyglądać wspaniale przez wiele lat, pod warunkiem, że będziemy odpowiednio się o nie troszczyć. Przede wszystkim należy unikać wszelkich uszkodzeń mechanicznych, takich jak zadrapania, czy uderzenia. Ponadto należy odrzucić wszelkie teorie o przechowywaniu tych kamieni szlachetnych w oleju lub innych chemikaliach- taka praktyka może sprawić, że opale stracą swoją naturalną iskrę.

Dodatkowo należy uważać na wilgotność powietrza, jeżeli chodzi o te kamienie. W związku z tym, że te minerały zawsze zawierają wodę, nie należy przechowywać ich w bardzo suchych warunkach. Zbyt wysuszone opale mogą pękać. Jeżeli opale były narażone na wysychanie, można zanurzyć je w wodzie na dwie godziny. W razie wątpliwości zawsze można zanieść swoją biżuterię do jubilera, który ma odpowiednią wiedzę i narzędzia niezbędne to przywrócenia kamieniom utraconego piękna.

Mój opal po roku zrobił się bardziej żółty/cieply. Czy mogę coś z tym zrobić?

autor: Patka » 20 lip 2021, o 10:33

Witam. W moim pierścionku zaręczynowym znajduje się spory opal. Po roku noszenia zauważyłam, że jego odcień jest teraz bardziej żółty/cieply niż kiedyś. Czy to normalne? Czy to odwracalne? Co mogę z tym zrobić?

Na górę