alergia na kolczyki

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: alergia na kolczyki

Re: alergia na kolczyki

autor: NUBE JEWELS » 31 mar 2022, o 13:56

Wybierając biżuterię upewnij się jakie kruszce wykorzystano w procesie jej tworzenia. Piękne, romantyczne modele biżuterii nie będą mogły zdobić Twojego ciała ani duszy jeżeli jesteś na nie uczulona.

Objawy reakcji alergicznej zazwyczaj są natychmiastowe lub pojawiają się po chwili styku biżuterii z ciałem. Łatwe do zaobserwowania symptomy alergii dzielimy na:

- zaczerwienienia, w miejscu bezpośredniego styku biżuterii z częścią ciała,
- swędzenie / ból miejsca i okolic styku biżuterii z np. uchem, szyją, palcem,
- obrzęki / opuchnięcia, tyczy się głównie piercingu ucha, zgrubione przekłucia puchną i stają się bolesne,
- wysypka / zmiany na skórze, silna reakcja organizmu, na kontakt z biżuterią, występuje nie tylko w styku biżuterii z ciałem ale może rozprzestrzenić się na większe powierzchnie.

Ważne

Zauważając jakąkolwiek z tych zmian lub odczuwając nawet delikatny dyskomfort zdejmij biżuterię by nie prowokować silniejszych alergii. Nie ignoruj pierwszych oznak twojej skóry. Powyższe reakcje alergiczne mogą prowadzić do poważniejszych zapaleń takich jak zapalenie śluzówki nosa, zapalenie spojówek, astma, duszności. Staraj się unikać czynników wywołujących alergie i wybieraj biżuterię o wysokiej próbie metali szlachetnych. Im dłużej nosimy biżuterię wywołującą alerię tym bardziej agresywna reakcja organizmu. Zwiększa się szansa na alergiczne powikłania przewlekłe.

Re: alergia na kolczyki

autor: Biżuteria DIY » 25 lis 2021, o 10:41

W kwestii alergii ciekawy artykuł podesłała mi przyjaciółka. Poczytajcie sobie koniecznie, można dużo się dowiedzieć na ten temat i znaleźć dodatkowe źródła wiedzy :)

Różnego rodzaju alergie to duży problem dla sporej części społeczeństwa. Z przeprowadzanych badań wynika, że co dziesięć lat podwaja się ilość osób cierpiących z powodu alergii. Rodzajów alergii jest kilka, a ujawnić się mogą nawet u osób dorosłych. Wiele osób zastanawia się, skąd w ogóle biorą się alergie i jak można je leczyć? Czy można w jakiś sposób uniknąć alergii i w jaki sposób ja rozpoznać? Podpowiemy gdzie szukać odpowiedzi na te pytania i sami postaramy się wyjaśnić część wątpliwości związanych z tematem alergii.

Gdzie szukać informacji na temat alergii?
Alergia to objaw nieprawidłowej reakcji organizmu na różnego typu substancje i czynniki. Bardzo często alergie ujawniają się już u małych dzieci, a nawet niemowląt, jednak w tak młodym wieku nie ma możliwości postawienia jednoznacznej diagnozy. Statystyki pokazują, że co czwarty Polak cierpi z powodu jakiegoś rodzaju alergii, dlatego też zainteresowanie tym tematem jest naprawdę duże.

Skąd zatem czerpać wiedzę na temat alergii, radzenia sobie z ich objawami i leczeniem tego typu dolegliwości? Bez wątpienia konieczna jest konsultacja ze specjalistą w tej dziedzinie, czyli alergologiem. Aby poszerzać swoją wiedzę, warto też oglądać programy o zdrowiu, przykładem może być program Cegiełka Zdrowia – Alergie i astma w Player. Ponadto warto też czytać blogi o tematyce związanej ze zdrowiem i alergiami, a także sięgać po publikacje popularnonaukowe w tym temacie.

Rodzaje alergii
Alergolodzy wyróżniają cztery podstawowe rodzaje alergii:

– pokarmowe,

– kontaktowe,

– wziewne,

– iniekcyjne.

Może się wydawać, że najczęściej spotykane są alergie pokarmowe, gdyż wiele osób uskarża się na tego typu problemy zdrowotne. W rzeczywistości jednak prawdziwa alergia pokarmowa nie dotyka tak wielu osób, a ich złe samopoczucie lub niepokojące objawy mogą być związane z czym innym. W przypadku dzieci najczęściej spotykane są uczulenia na białko mleka krowiego, jaja kurze oraz truskawki, w przypadku dorosłych częściej występują alergie na orzechy, zboża, cytrusy, ryby i owoce morza.

Najrzadziej spotykane są alergie iniekcyjne, które występują na skutek przyjęcia leku zawierającego alergen. Takie uczulenia choć rzadkie, są bardzo niebezpieczne. Jeśli osoba, u której wystąpi reakcja alergiczna na lek lub znieczulenie anestezjologiczne, nie otrzyma szybko pomocy, możne nawet umrzeć.

Skąd bierze się alergia?
Ludzki układ odpornościowy reaguje za każdym razem, gdy organizm ma kontakt z czynnikiem dla niego niebezpiecznym, jak np. wirusy i bakterie, ale może również zareagować na substancję mu dotąd nieznaną, którą rozpozna jako nieprzyjazną. Takie substancje otaczają nas każdego dnia, unosząc się powietrzu (kurz, pyłki roślin, pierze, sierść zwierząt, spaliny i inne mikrocząsteczki). Dlaczego jednak niektórzy ludzie cierpią na alergię, a inni nie? Zdarza się, że w rodzinie, która mieszka w tym samym domu, cześć domowników jest na coś uczulona, a dla pozostałych jest to obojętne. Niestety na te pytania nie ma jeszcze jasnej odpowiedzi, jednak naukowcy cały czas ich poszukują.

Re: alergia na kolczyki

autor: Michał76 » 26 wrz 2021, o 20:30

Kwiaty i alergia
Alergia raczej kojarzy się z roślinami takimi jak drzewa czy trawy. Takie gatunki są częstą przyczyną uczuleń wziewnych. Wydzielają bowiem pyłki, które unoszą się w powietrzu, wdychanym przez nas. Kwiaty nie są roślinami wiatropylnymi, więc logicznie myśląc, nie uznalibyśmy ich za potencjalny alergen. Okazuje się jednak, że kolorowe kwiaty mogą uczulać. Specyfika reakcji alergicznej na kwiaty, bardziej dotyczy nadwrażliwości. Osoby uczulone mogą odczuwać objawy alergii na kwiaty. Zdecydowanie częściej będą występowały one u osób z chorobami alergicznymi. Wtedy ryzyko alergii wzrasta.

Alergia na kwiaty – objawy
Kontakt z kwiatami może skutkować pojawieniem się zróżnicowanych objawów alergicznych. Najczęściej obserwuje się kichanie. U alergików występuje także obrzęk czy nawet wstrząs anafilaktyczny, niebezpieczny dla ogólnego życia i zdrowia pacjenta. Niektóre z barwnych kwiatów wydzielają dość silny zapach, który bywa drażniący dla wrażliwych dróg oddechowych alergika. Do takich gatunków zalicza się pelargonie czy lilie. Alergia na kwiaty może być wynikiem kontaktu dotykowego z łodygą rośliny czy liśćmi. Drażniące substancje są niekiedy obecne w łodydze czy cebuli kwiatu, więc po dotknięciu, na skórze pojawiają się zmiany alergiczne. W takiej sytuacji mowa o alergii skórnej na kwiaty.

Alergia na kwiaty – leczenie i profilaktyka
Objawy alergii takie jak katar czy zmiany skórne można złagodzić stosując leki na alergię, czyli środki przeciwhistaminowe. Osoby uczulone powinny unikać kwiatów, szczególnie tych o silnym zapachu. Przyczyną alergii mogą być także grzyby, które rozwijają się w ziemi, dlatego warto zrezygnować z roślin doniczkowych w swoim otoczeniu. Reakcje dróg oddechowych są bardzo dokuczliwe dla alergików, więc lepiej zamienić żywe rośliny w domu na sztuczne lub całkowicie się ich pozbyć. Istnieją oczywiście gatunki roślin, które są bezpieczne dla alergików. Do ich grupy należy większość roślin iglastych. Takie gatunki warto posadzić w ogrodzie, zamiast drażniących lilii czy innych kwiatów niebezpiecznych dla uczulonych.

Re: alergia na kolczyki

autor: Normanka » 26 wrz 2021, o 05:12

Powiem szczerze, że teraz to można mieć praktycznie na wszystko alergię. Ale ja zastanawiam się nad tym jakiego rodzaju leki na alergie dla dzieci są najczęściej stosowane? Bo wydaje mi się, że córka ma alergię na jakieś kwiaty lecz do końca nie potrafię ustalić na co konkretnego. Może ktoś w Was miał podobną sytuację i może mi nieco więcej na ten temat podpowiedzieć.

Re: alergia na kolczyki

autor: KrysiaK » 5 lip 2021, o 10:02

Jasne, że może się pojawić. Ma to związek z reakcją alergiczną skóry przy kontakcie z niektórymi metalami. Polecam wybrać się do dobrego alergologa.

Alergia to jedna z chorób cywilizacyjnych, ponieważ występuje coraz częściej i przynajmniej raz w życiu dotyka niemalże każdego. Jest to choroba polegająca na patologicznej reakcji organizmu na czynniki, które zazwyczaj nie są groźne dla zdrowej osoby. Reakcja ta może wystąpić w różnych formach, np. jako wysypka, bąble, katar, kaszel, trudności w oddychaniu. Nieleczona alergia może prowadzić do rozwoju astmy, a skrajnie silna reakcja organizmu na alergen tzw. wstrząs anafilaktyczny, może nawet spowodować śmierć.

Alergologia jest zawsze drugą specjalizacją i może występować nie tylko razem z dermatologią. Objawy alergiczne są powiązane z różnymi częściami organizmu i dotykają osób w różnym wieku, stąd w Centrum Derm-Al do dyspozycji pacjentów lekarze posiadający obok specjalizacji z alergologii, specjalizację z dermatologii, laryngologii, pulmonologii, lub pediatrii.

W Centrum Derm-Al mieści się poradnia alergologiczna dla dorosłych oraz dla dzieci. Inaczej bowiem leczy się choroby alergiczne występujące u osób starszych obciążonych dodatkowymi schorzeniami np. miażdżycą, nadciśnieniem, cukrzycą, niewydolnością krążenia itd., a inaczej wieku dziecięcego.

alergia na kolczyki

autor: Mikka » 9 lis 2019, o 05:59

Mam pytanie o alergia na kolczyki kto zna?

Na górę