nauszniki

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: nauszniki

Re: nauszniki

autor: badaczswiata » 15 kwie 2024, o 09:24

Dobrze zrobione! Wydaje się, że jesteś na dobrej drodze do wyboru odpowiednich nauszników ochronnych. Jednak pamiętaj, żeby również zwrócić uwagę na kilka innych czynników podczas zakupu, takich jak marka, opinie innych użytkowników, gwarancja, a także komfort noszenia nauszników przez dłuższy czas. Ważne jest również, aby regularnie sprawdzać stan nauszników i wymieniać je, jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, aby zapewnić sobie ciągłą ochronę słuchu.



___________________________________
https://otomedi.pl/kalkulator-zapotrzeb ... orycznego/

nauszniki

autor: KrysiaK » 28 sie 2023, o 23:12

Witam, jakie macie podejście do pracy w nausznikach? Z chęcią poznam wasze wskazówki, ponieważ poszukuję dobrej jakości nauszników, które pozwolą uchronić mnie przed wadą słuchu w przyszłości. Co sądzicie? achęcam do dyskusji,pozdrawiam.

Osoby wykonujące obowiązki zawodowe w hałaśliwym otoczeniu oraz regularnie chodzące na strzelnicę powinny koniecznie zaopatrzyć się w porządne nauszniki. Znacznie redukują one poziom decybeli, zabezpieczając w ten sposób użytkownika przed poważnym uszkodzeniem słuchu bądź jego całkowitą utratą. Pod względem wizualnym przypominają nieco standardowe słuchawki studyjne.

Modele niezależne i nahełmowe

Nauszniki ochronne muszą być przede wszystkim dopasowane rozmiarowo do głowy, tak aby nie sprawiały dyskomfortu podczas noszenia i jednocześnie szczelnie zakrywały uszy. Na rynku są dostępne dwa rodzaje omawianych konstrukcji. Model niezależny posiada czasze zamocowane na solidnym pasku przebiegającym przez szczyt głowy, ewentualnie pod brodą. Kluczową rolę odgrywają tutaj poduszki wypełnione pianką, które bardzo skutecznie tłumią szkodliwy dla zdrowia hałas. Ze względu na atrakcyjną cenę oraz stosunkowo wysoki komfort eksploatacji nauszniki te znajdują powszechne zastosowanie w licznych zakładach przemysłowych i magazynach.
ad

Alternatywę stanowią wersje nahełmowe, mocowane bezpośrednio do otworów znajdujących się w kasku. To specyficzne połączenie zdecydowanie zwiększa ogólny poziom ochrony osobistej, a dodatkowo gwarantuje optymalną wygodę (lotniska, place budowy, gospodarstwa rolne).
Wbudowany układ elektroniczny ułatwia kontakt z otoczeniem

Tradycyjne nauszniki zapewniają jedynie ochronę pasywną – elementem tłumiącym niepożądane dźwięki jest w nich elastyczna pianka albo woda. Pochłaniają więc wszelkie drgania mechaniczne i fale akustyczne, ale z drugiej strony uniemożliwiają wyraźne słyszenie głosów ludzi i sygnałów alarmowych. W niektórych sytuacjach okazuje się to sporym problemem. Na szczęście istnieją też bardziej zaawansowane modele, określane fachowo mianem aktywnych. Są one wyposażone w specjalny układ elektroniczny przystosowany do niwelowania niskich i średnich częstotliwości. W praktyce oznacza to, że im głośniejszy hałas, tym mocniej jest tłumiony (a im delikatniejszy, tym słabiej). Użytkownik ma zatem szansę na swobodne prowadzenie rozmów i przyjmowanie poleceń od przełożonych w trakcie realizowania codziennych obowiązków zawodowych.
Najważniejsze parametry techniczne

Wybierając nauszniki ochronne, warto zawsze pamiętać o zweryfikowaniu ich zgodności z normą EN 352-1 albo EN 352-3, a także sprawdzeniu jakości wykonania. Najlepiej sprawdzą się egzemplarze stworzone z wysokiej jakości tworzywa syntetycznego (ewentualnie lekkiego aluminium) oraz miękkiej pianki akustycznej pełniącej funkcję wyściółki. Kolejne niezwykle istotne kryterium to bez wątpienia poziom tłumienia hałasu. Cyfra 1 umieszczona na obudowie świadczy o wyciszaniu dźwięków o maksymalnie 10 dB, natomiast cyfry 2 i 3 – odpowiednio o 20 dB i 30 dB.

Na uwagę zasługuje ponadto szerokość paska łączącego czasze (co najmniej 4 centymetry) oraz zakres udogodnień uprzyjemniających korzystanie z nauszników. Przydatny jest choćby moduł Bluetooth pozwalający słuchać muzyki ze smartfonu i odbierać połączenia telefoniczne, mikrofon przeznaczony do prowadzenia rozmów czy kompaktowy akumulator zasilający układ elektroniczny.

Na górę