Pasmanteria

Informacje o targach biżuterii, imprezach w Polsce, innych krajach UE oraz na świecie. Ważne wydarzenia, decyzje, przepisy dla przedsiębiorców. Źródło kontaktów.
Porady i informacje dla firm w branży jubilerskiej: producenci, dostawcy, handlowcy

Biżuteria to nie tylko ozdoba, ale także wyraz stylu i klasy. W dzisiejszych czasach rynek jubilerski jest nasycony różnorodnością wzorów i stylów, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami. Targi biżuterii w Polsce oraz innych krajach UE stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z nowościami w świecie jubilerstwa. Dla przedsiębiorców to także szansa na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych, zwłaszcza w takich krajach jak Indie czy kraje azjatyckie.

Dla producentów biżuterii, branża oferuje wiele możliwości. Od tworzenia unikalnych wzorów, przez wykorzystanie nowoczesnych technologii, po dostęp do globalnych rynków. Jednakże, sukces w tej dziedzinie wymaga nie tylko talentu, ale także wiedzy i doświadczenia. Dlatego ważne jest, aby korzystać z dostępnych zasobów, takich jak fora branżowe, gdzie można znaleźć cenne porady i informacje.

Dostawcy biżuterii mają przed sobą wiele wyzwań. Rynek jest konkurencyjny, a klienci są coraz bardziej wymagający. Aby sprostać tym wyzwaniom, dostawcy muszą być elastyczni, innowacyjni i skupieni na klientach. Ważne jest, aby być na bieżąco z trendami, znać potrzeby rynku i dostosowywać się do nich.

Handlowcy biżuterią muszą znać nie tylko produkt, ale także klienta. Wiedza o tym, co jest teraz modne, jakie są preferencje klientów i jakie są ich oczekiwania, jest kluczem do sukcesu w tej dziedzinie. Dlatego ważne jest, aby inwestować w szkolenia, uczestniczyć w targach i konferencjach branżowych oraz korzystać z dostępnych narzędzi marketingowych.

Współczesna branża jubilerska to nie tylko biżuteria, ale także technologia, marketing i sprzedaż. Dlatego ważne jest, aby być wszechstronnym i gotowym na ciągłe zmiany. Tylko wtedy można osiągnąć sukces w tej fascynującej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Lemna

Pasmanteria

Post autor: Lemna » 27 lis 2020, o 14:31

Niedługo otwieram własną parmanterię i pytanie do Was dziewczyny.

Co chciałybyście w takim miejscu znaleźć? Czego Wam brakuje?

Pasmanteria

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Pasmanteria

Post autor: ForumMaster » 27 lis 2020, o 21:32

napisz więcej co to ma być za pasmanteria bo mi kojarzy się z guzikami

Awatar użytkownika
Tamia

Re: Pasmanteria

Post autor: Tamia » 28 lis 2020, o 08:34

no ... wszystko co mi potrzebne :D
pasmanteria to taki duży zakres asortymentu, że jednak trudno mieć wszystko,

1.ale warto mieć np. całą gamę kolorystyczną nici (do szycia, mulina) ale za to tylko jednego producenta, żeby wybór był a jednak nie "zaśmiecić" magazynu,

2.ten pomysł z Bajerami na zajecia w szkole - absolutnie strzał w 10

3. rzeczy sezonowe - do produkcji np. bombek przed Bożym Narodzeniem i pisanek przed Wielkanocą, ale trzeba też byc przygotowanym na święta typu Dzień Babci, z odpowiednim wyprzedzeniem oczywiscie

4. lamówki bawełniane, tasmy do firan, sznurki do wyplatania, zestawy do szycia dla dzieci, tasiemki, koronki, gipiury, gumki

5. wszelkie nowinki - żeby na pytanie czy dostanę przyrząd do wygładzania szwów, albo znikający pisak nie dziwić się o co klient pyta

6. no i w pasmanterii stacjonarnej jak dla mnie najważniejsze jest logiczne i tematyczne wyeksponowane towaru, jak ide po nici to chętnie pooglądam, może coś fajnego wypatrzę. no nie cierpię jak wszystko jest pochowane w małe pudełeczka, nie widac co jest w nich zawarte i czasami nic mi wtedy " w oko" nie wpadnie, mam w pobliżu maleńką powierzchniowo pasmanterię gdzie towaru jest nadziubane a i tak nie wiadomo co w tym sklepie jest,

7. narzedzia - nożyczki, noże krążkowe, linijki, maty, stopki do maszyn, szpuleczki

no mogłabym tak wymieniać jeszcze długo, a tak naprawdę to jednak cena, dobre wyeksponowanie towaru, możliwość obejrzenia i dotkniecia to ważne dla mnie rzeczy, no i "znająca" się obsługa ( tzn, żeby wiedziała co i do czego sprzedaje i czasami potrafiła podpowiedzieć conieco)

Aktualnie zamawiam w polimexie: https://polimex.net/pl/sklep/206-koronki Możesz się wzorować na ich asortymencie.

Awatar użytkownika
mabelka
Posty: 63
Rejestracja: 22 paź 2019, o 09:27

Re: Pasmanteria

Post autor: mabelka » 10 maja 2022, o 08:11

ja robię głównie zakupy w internecie, bo stacjonarnie zwykle nie mogę znaleźć tego co jest mi potrzebne :( sama robię różne rzeczy na szydełku i na drutach, zarówno dla znajomych, jak i na sprzedaż, generalnie rękodzieło to moja pasja :D nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to czapka, szalik, dywan, czy dekoracyjny koszyk - im większą ma się wprawę tym łatwiej przychodzi dzierganie czegokolwiek :)

ODPOWIEDZ