Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Informacje o targach biżuterii, imprezach w Polsce, innych krajach UE oraz na świecie. Ważne wydarzenia, decyzje, przepisy dla przedsiębiorców. Źródło kontaktów.
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2011, o 20:12

Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Post autor: Elle » 12 mar 2011, o 06:30

Cena kruszca bije kolejne rekordy. O złocie wszyscy wiedzieliśmy od dawna że osiąga bardzo wysokie ceny. Obecnie obserwujemy bardzo wysoką cenę srebra i cały czas trend podąża w jednym kierunku - cena srebra na światowych giełdach rośnie zawrotnie szybko.

Wpływ cen srebra i złota na branżę biżuterii będzie ogromy. Producenci podniosą ceny, za nimi pójdą hurtownicy a w efekcie cena biżuterii w sklepach wzrośnie, co może odbić się na poziomie sprzedaży jak i kondycji finansowej firm zajmujących się biżuterią.

Jak długo będziemy obserwowali szaleńczy wzrost cen kruszca a w konsekwencji biżuterii? Dołączy do tego cena kamienia szlachetnego?

Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźnik

Post autor: Sklep-Jubilerski » 27 maja 2011, o 09:38

To już niestety nie zależy tak do końca od nas,na to mają wpływ inne czynniki. Wraz ze wzrostem ceny złota,wzrośnie także cena biżuterii bo to przecież naturalne prawo rynku. Ale może nie będzie aż tak źle. Dlatego warto szukać biżuterii w dobrych i nieco tańszych sklepach internetowych.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźnik

Post autor: ForumMaster » 11 cze 2012, o 20:15

Wiecie jakie są teraz trendy? Z jednej strony wygląda na to, że zawirowania w strefie Euro nadal istnieją: Hiszpańskie banki potrzebują pomocy finansowej. Spodziewać się można dalszych wzrostów cen kruszców szlachetnych. Warto już dziś kupić sztabkę złota, czy srebra?
sztabka-zlota.jpg
sztabka złota
sztabka-srebra.jpg
sztabka srebra
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Modelka
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 20:18

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźnik

Post autor: Modelka » 11 wrz 2012, o 20:28

Złoto i srebro nadal w cenie. Zapotrzebowanie na złoto pochodzi głównie z Chin, które budują sobie pewne rezerwy w czasach, gdy waluty są wirtualne a banknoty drukowane według potrzeb poza należytą kontrolą. Złoto nadal drożeje, gdyż nadal jest niepewna sytuacja na rynkach i inwestorzy kupują to co jest pewne, a że złota na świecie są ograniczone ilości - staje się on dobrem wartym zainwestowania.

Trochę inaczej jest ze srebrem. Ten kruszec stał się bardzo poszukiwanym w przemyśle: zaczynając od biżuterii, która była przez chwilę tańszą alternatywą w porównaniu ze złotą biżuterią a kończąc na produkcji akumulatorów, gdzie jest również wykorzystywane srebro (w dobie ekologicznych samochodów elektrycznych baterie odgrywać zaczynają najważniejszą rolę).

Czyżby czekał nas dalszy wzrost cen złota i srebra? Już wydawało się że bańka pęka...

Awatar użytkownika
Modelka
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 20:18

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźnik

Post autor: Modelka » 27 sty 2013, o 22:50

minęło parę miesięcy - mamy dziś 27 stycznia 2013 a gorączka złota nadal trwa - ale wygląda na to, że tylko w Polsce....

Awatar użytkownika
Karol

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Post autor: Karol » 25 sie 2015, o 20:26

A dziś w dniu 25 sierpnia 2015 roku mamy bardzo mocne spadki na giełdach i spadki cen surowców włącznie ze srebrem złotem jak i miedzią.

Jeśli chodzi o srebro i miedź to wygląda na to że następuje bardzo mocna przecena, bo ceny akcji KGHM spadły o 16 procent i ceny siegnęly poziomu 85zl za akcje. Srebro tanieje nieustannie od 3 lat a miedź jest najtańsza od 6 lat. Srebro osiagnęło cenę 15 dolarów za ukcję.
Wszystko wskazuje na to, że jak gospodarka chińska będzie spadała to razem z nią ceny surowców, bo przecież Chiny są największym konsumentem. Chińska gospodarka konsumuje wiecej niż połowę swiatowych dostaw miedzi i bez zapotrzebowania ze strony Chin nie bedzie potrzeby wyprodukowania nawet jednej tony miedzi.

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 131
Rejestracja: 27 sie 2010, o 11:29

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Post autor: Karolina » 26 sie 2015, o 10:33

Srebro faktycznie tanieje od wielu lat.
Załączniki
srebro.png
cena srebra spada

Awatar użytkownika
Leszek

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Post autor: Leszek » 21 sie 2016, o 13:58

Jaka bańka?, koszt wydobycia srebra jest dużo wyższy niż cena ,a na dodatek banknotów dodrukowano 10 razy tyle od 2009r ,a cena srebra już w 1980 r była 45$ za uncję? Jest pewne ,że przy takim dodruku walut cena srebra powinna być co najmniej 10 razy wyższa,a nie jest tylko dzięki spekulacjom na kontraktach .
Natomiast zniszczony został rynek srebra , z jednej strony kupić można srebro inwestycyjne tylko powyżej 35% od ceny spot lub jubilerskie 3 razy drożej , jednocześnie w skupach płacą 40% poniżej ceny spot. Jedyne wyjście to prowadzić własny skup ,żeby tanio kupić..

Awatar użytkownika
Bankier

Re: Cena srebra

Post autor: Bankier » 29 sie 2019, o 06:45

Wykres porównawczy cen złota i srebra jasno pokazuje że srebro jest niedoszacowane i wzrost ceny srebra jest przesądzony


Złota inwestycja w srebro. Polska ma największe zasoby tego surowca

Srebro okazuje się w tym roku jedną z najlepszych inwestycji. Jego cena tylko w ciągu ostatniego miesiąca poszła w górę o blisko 16 proc. Skorzystać może na tym. m.in. państwowy KGHM. W ostatnim czasie jest głośno o złocie. Kruszec jest wyceniany najwyżej od 8 lat. Zdecydowanie ciszej jest o srebrze, a i na tym metalu zapanowała hossa. To dobra wiadomość z perspektywy naszego kraju, który jest w światowej czołówce pod względem produkcji i liderem jeśli chodzi o zasoby.

W czwartek w południe uncja srebra na światowych giełdach miała wartość 17 dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę wychodzi prawie 66 zł. To najwyższa wycena od ponad 2 lat.

Szaleństwo inwestorów na punkcie srebra widoczne jest na przestrzeni ostatniego miesiąca. Notowania wystrzeliły w górę kilkanaście procent. I nie musi to być jeszcze koniec wzrostów.

Wyższa cena metalu oznacza większy zarobek dla jego największych producentów. A wśród nich jest Polska. Eksperci zauważają, że jesteśmy na rynku srebra jak Arabia Saudyjska na rynku ropy naftowej.

Ponad 90 proc. całej produkcji przypada na KGHM. Państwowa spółka wydobywcza kojarzona głównie z miedzią, jest trzecim największym na świecie graczem na rynku srebra. Minimalnie ustępuje szwajcarskiej grupie Glencore, a także meksykańskiej Fresnillo.

KGHM w 2018 roku ze sprzedaży srebra odnotował około 2,2 mld zł. Całkowite przychody sięgały 16 mld zł, z czego miedź odpowiadała za ponad 12 mld zł.

Srebro w przyrodzie występuje zarówno w stanie wolnym oraz w minerałach. Zdecydowana większość wydobywanego srebra jest domieszką rud miedzi, złota, ołowiu oraz cynku.

Ceny srebra wystrzeliły w górę

Jeszcze w połowie czerwca pisaliśmy, że „nikt nie chce taniego srebra”. Dwa i pół miesiąca później biały metal stał się jednym z najbardziej rozgrzanych aktywów, a jego notowania dotarły do najwyższych poziomów od ponad dwóch lat.

To niesamowite, jak szybko potrafi się odwrócić rynkowy sentyment. Pod koniec maja dolarowe notowania srebra znajdowały się blisko najniższych poziomów od dekady i wydawało się, że lada moment mogą ponownie testować dno wielkiej bessy z lat 2011-15. Nawet w relacji do niezbyt drogiego wówczas złota srebro było wyraźnie niedowartościowane. Parytet złoto-srebro przekroczył 90, osiągając najwyższy poziom od 26 lat.

Trzy miesiące później wszystko wygląda inaczej. We wtorek wieczorem uncja srebra byłą wyceniana na 18,31 dolarów, czyli o prawie 3% wyżej niż dzień wcześniej. W trzy miesiące biały metal podrożał o ponad 28% i osiągnął najwyższe ceny od kwietnia 2017 roku. I wciąż nie jest zbyt drogi w relacji do złota, którego jedna uncja warta jest obecnie niespełna 85 uncji srebra. To wciąż poziom zdecydowanie wyższy od średniej z ostatnich 20 lat.

Srebro ze względu na swą niską cenę nominalną bywa niezbyt przychylnie nazywane „złotem dla ubogich”. I zwykle jest nieco opóźnione w hossie względem złota. Za to gdy już „odpali”, to rośnie znacznie dynamiczniej od swego królewskiego kuzyna. Spada zresztą też znacznie szybciej i przy większej zmienności. Jest to metal bardziej „dziki” i nieprzewidywalny.
Tegoroczna zwyżka notowań srebra to więc przede wszystkim pochodna wyższych cen złota i odreagowanie ekstremalnego niedowartościowania białego metalu. Problem w tym, że ta wakacyjna zwyżka wydaje się nieco zbyt pochopna i być może nieco już przesadzona. Rynki metali szlachetnych przeszły w stan wyraźnego wykupienia. Kursy złota i srebra są podbijane przez gorący, spekulacyjny kapitał, który ma w zwyczaju odpływać równie szybko jak napływać.

W przypadku srebra sytuacja jest tym bardziej kłopotliwa, że od dekad jest to już zwykły metal przemysłowy, a nie monetarny (jak złoto). A tymczasem pogłębiająca się inwersja krzywej terminowej zdradza zbliżanie się recesji do Stanów Zjednoczonych. Recesja prawdopodobnie trwa już w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a Włochy notują zerowy wzrost gospodarczy. Jeśli więc srebro nie chce podzielić losu miedzi (notowanej najniżej od 2 lat), to po stronie popytu muszą stawić się karne hufce inwestorów dysponujących głębokimi kieszeniami.
Załączniki
srebro-zloto.JPG
srebro.JPG
srebro[1].jpg

Awatar użytkownika
Angelika

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Post autor: Angelika » 1 wrz 2019, o 06:03

Faktycznie widać, że cena srebra zaczyna rosnąć. Warto pomyśleć aby kupić go dziś w jeszcze dobrej cenie bo za chwilę ceny mogą poszybować bardzo wysoko. Szczególnie dobrym pomysłem wydaje się droższa biżuteria ze srebra która ma swoją wartość oraz zakładając taki wisiorek czy kolczyk srebrny jesteśmy piękniejsze.
Załączniki
niesamowita-ekskluzywna-bizuteria-z-bursztynem.jpg

Awatar użytkownika
kolczyki2
Posty: 14
Rejestracja: 3 sty 2020, o 07:43

Re: Cena srebra i złota, kursy walut, najważniejsze wskaźniki

Post autor: kolczyki2 » 24 lut 2020, o 10:48

Myślę, że jeśli mamy w domu biżuterię złotą lub srebrną, której nie używamy warto ją sprzedać w skupie złota. Na przykład ciekawą ofertę ma skup złota kraków. Myślę, że to może być dobry sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Czesto jest tak, że mamy w domu cenne rzeczy które już przestały być nam potrzebne i wtedy warto je sprzedać żeby zwolniło nam się miejsce a dodatkowo zyskamy gotówkę.

ODPOWIEDZ