Dentysta Gdynia

Często kobiety zadają sobie pytanie, jaki styl jest dla nich najlepszy: klasyczny, etno, folk,city, safari, street fashion, emo, hippie, preppy, militarny, country, boho, glamour, sportowy czy vintage? Mężczyzna zastanawia się jak dopasować biżuterię do danego ubioru..
Kluczem okazuje się sylwetka oraz osobowość. Ten dział jest o stylach - czymś, co istnieje zawsze, w przeciwieństwie do mody, która się często zmienia
Awatar użytkownika
Ramiś

Dentysta Gdynia

Post autor: Ramiś » 23 lut 2021, o 09:05

Szukam dobrego dentysty dla dziecka z Gdyni. KOgo polecicie

I jak przekonaliście maluchy do mycia zebow samodzielnie? Sama mam z tym spory problem.

Dentysta Gdynia

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Toteśka

Re: Dentysta Gdynia

Post autor: Toteśka » 23 lut 2021, o 10:33

Zapisz się z maluchem do tego dentysty z Gdyn. Naprawdę świetne podejście. Corka lubi chodzić i zupelnie nie boi się wizyt dentystycznych.
Polecam szczoteczka elektryczna z melodyjka oral-b. Odmierza czas2min. Są fajne wzory z bajkami , bardzo delikatne włosie. Pomimo że wg producenta można używać od 3 roku życia, nam ta szczoteczka poleciła dentystka. Synek ma 18msc. Zęby umyte jak nigdy wcześniej zwykłą szczoteczka.


GDYNIA
K2 Medical & Dental Clinic to wysoce specjalistyczna klinika medyczno-stomatologiczna założona w 1991 roku przez doktora nauk medycznych Krystiana Krupskiego. Klinika K2 przyjmuje pacjentów w dwóch oddziałach:
– w Gdańsku Wrzeszczu, przy ul. Lelewela 6 – Stary Browar Gdański
– w Gdyni Głównej, przy ul. Wolności 7
Klinika w Gdańskim Browarze świadczy także usługi z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii.
Zadzwoń
Zespół K2 tworzy grono interdyscyplinarnych specjalistów stomatologów z zakresu: chirurgii stomatologicznej, protetyki, stomatologii zachowawczej, endodoncji, ortodoncji jak również dermatologów, chirurgów plastyków, kosmetologów oraz specjalistów w zakresie medycyny estetycznej. K2 Medical & Dental Clinic to także zespół dyplomowanych higienistek i asystentek stomatologicznych oraz rejestratorek, które starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów.

Całym zespołem K2 Medical & Dental kieruje dr n. med. Krystian Krupski, wspierając zespół merytorycznie oraz wyznaczając kierunki rozwoju kliniki.

Motto naszej praktyki medycznej to „Science & Beauty”, bo K2 Medical & Dental Clinic to jednostka nastawiona na ciągły rozwój. Nasze gabinety wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, a lekarze nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje oraz doskonalą umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, kongresach i warsztatach medycznych.

K2 skupia zespół znakomitych lekarzy, co pozwala także na nieustającą wymianę doświadczeń oraz zdobytej wiedzy między członkami zespołu. Przy skomplikowanych przypadkach współpracujemy jako wielospecjalistyczny zespół zaczynając od diagnostyki poprzez ortodoncję i chirurgię stomatologiczną a kończąc na indywidualnie zaprojektowanej protetyce.

Stomatolodzy z Gdyni w razie potrzeby są w kontakcie merytorycznym z placówką w Gdańsku, dlatego bez problemu nasi Pacjenci mogą zmieniać miejsce leczenia zębów w razie potrzeb między placówkami.

Dzięki wiedzy, doświadczeniu i nowoczesnym sprzętom stomatolodzy radzą sobie z prawie każdym problemem, czyniąc to w sposób miły i bezbolesny. Gwarantujemy skuteczność usług, dlatego każdy pacjent otrzymuje gwarancję na wykonane u nas zabiegi.

Unikalne umiejętności naszych lekarzy, ponad 20 letnie doświadczenie oraz wysoce specjalistyczny sprzęt taki jak np.: najnowszej generacji tomograf komputerowy 3D firmy Vatech umożliwiający analizę 3D kości szczęki i żuchwy wraz z obrazowaniem stawów skroniowo – żuchwowych, skaner wewnątrzustny 3 Shape do obrazowania cyfrowego całej jamy ustnej, a także lasery chirurgiczne, które pomagają w precyzyjnym, małoinwazyjnym i bezpiecznym wykonaniu zabiegu, pozwalają na kompleksowe leczenia nawet najtrudniejszych przypadków stomatologicznych.

Awatar użytkownika
KrysiaK
Posty: 72
Rejestracja: 27 sie 2020, o 13:41

Re: Dentysta Gdynia

Post autor: KrysiaK » 7 mar 2021, o 11:33

Czasami przeraża mnie, że ludzie nadal nie chodzą regularnie do dentysty. Czekają z wizytą do ostatniej chwili. Wszystkim polecam artykuł. Naprawdę nie ma co zwlekać.

Systematyczne dbanie o własne zęby i pilnowanie regularnych wizyt u dentysty wydaje się oczywiste dla wszystkich, a jednak nie jest. Wciąż wiele osób odkłada je do pierwszego poważnego bólu dziąseł czy zębów. W jakich sytuacjach najwyższą już porą jest udanie się do stomatologa i jakich objawów nie wolno lekceważyć, jeśli nie chcemy narobić sobie w jamie ustnej jeszcze większych problemów?

Ból — pierwszy sygnał na wizytę u dentysty

Zdecydowanym sygnałem, który nawet po wielu tygodniach niechodzenia do dentysty stawia nas na równe nogi, jest ból. Warto wiedzieć, że ból zęba wywołany jego chorobą, zapaleniem czy uszkodzeniem potrafi być tak mocny, że nawet najsilniejszego może dosłownie powalić z nóg.

Ból promieniujące z jamy ustnej na dziąsła, nos, w kierunku ucha i do głowy potrafi dosłownie przeszywać i świadczy o tym, że z wizytą u dentysty nie powinno się już zwlekać. Im bardziej narasta efekt bólu, tym gorsze i trudniejsze może być jego późniejsze leczenie, dlatego nie wolno takiego przypadku lekceważyć.

Spuchnięte dziąsła — oznaka choroby?

Okazjonalnie w jamie ustnej możemy zauważyć niespecjalnie bolesne, ale odczuwalne puchnięcie dziąseł. Często towarzyszy mu efekt rozpierania, ucisku oraz wrażenia, że za spuchniętymi dziąsłami idzie również opuchnięcie ust i policzków. W tym przypadku warto udać się do dentysty, bo być może właśnie w naszej jamie ustnej rozwija się ropne zapalenie, które może być bolesne w skutkach. Jednocześnie przed taką wizytą dobrze jest dokładnie umyć zęby i przeczyścić je nicią dentystyczną.

Czasem powodem spuchnięcia może być, dostanie się pod dziąsło, na granicy z zębem cząstek żywności (orzechy, paluszki, chipsy o ostrych zakończeniach itp.) - takie produkty urażają dziąsło i podrażniają je przy każdym ruchu ust, więc spuchnięcie może być wywołane właśnie nimi. Może się okazać, że dokładne wyczyszczenie przestrzeni między zębami przyniesie ulgę i sprawi, że wizyta u dentysty nie będzie konieczna, bo efekt opuchlizny zacznie znikać.

Regularne przeglądy, zanim dojdzie do bolesnych sytuacji

Żeby nie dopuścić do skrajnych sytuacji w jamie ustnej, warto nie czekać na to, aż zęby zaczną nas boleć czy puchnąć w okolice dziąseł, tylko postawić jednak na regularne przeglądy uzębienia. Można się na niej umawiać do dentysty np. co trzy miesiące, tak, by każdorazowo przegląd wykazał nowe ubytki zębów i by można je było zaleczyć szybko i sprawnie, zanim jeszcze rozwiną się do rozmiarów stwarzających realne, bolesne problemy, czy wymagających leczenia operacyjnego.

Stomatolodzy systematycznie zachęcają nas do takich wizyt, ponieważ mogą one dać znacznie większy komfort psychiczny, sprawiając, że wizyta u dentysty po pierwsze nie będzie dla nas powodem do strachu, a po drugie nie dopuścimy do sytuacji zapuszczenia jamy ustnej tak, że odratowanie zębów nie będzie już możliwe, a rozwijające się zapalenia nie zniszczą wrażliwej flory bakteryjnej wewnątrz naszej jamy ustnej.
Załączniki
97281[1].jpg

Sowa90
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2021, o 09:02

Re: Dentysta Gdynia

Post autor: Sowa90 » 30 sie 2021, o 09:05

Serio, uważam, że dobry dentysta to skarb i jak już się takiego znajdzie to trzeba się, go trzymać. Ja nieco przez przypadek, dzięki kilku pozytywnym opiniom w necie trafiłam do tego gabinetu strefazeba.pl i dopiero tam odczarowano wszystkie moje złe doświadczenia z poprzednich gabinetów, gdzie w ogóle nie podchodzono do moich „skomplikowanych” zębów indywidualnie. Tutaj, każda wizyta, spokojna i z planem. Ja, polecam!

DOBRY DENTYSTA W TYCHACH
Strefa Zęba jest nowoczesną placówką spełniającą najwyższe światowe standardy podczas każdego leczenia stomatologicznego. Już od kilku lat z niemałymi sukcesami pomagamy spełniać marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu, czego świadectwem jest 4000 zadowolonych Pacjentów. Taka skuteczność możliwa jest przede wszystkim dzięki doświadczonemu zespołowi, w którym każdy dentysta reprezentuje osobną dziedzinę stomatologii, pozwalając na przeprowadzenie kompleksowych terapii zgodnych z potrzebami oraz oczekiwaniami leczonych osób. Wszystko w jednym gabinecie, na miejscu.

Awatar użytkownika
KrysiaK
Posty: 72
Rejestracja: 27 sie 2020, o 13:41

Re: Dentysta Gdynia

Post autor: KrysiaK » 10 wrz 2021, o 12:03

ja osobiście chodzę do tego dentysty amber-clinic.pl, uważam go za jednego z najlepszych w swoim zawodzie, jeżeli macie jakiekolwiek obawy przed dentystami to śmiało możecie sie do niego wybrać.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową zniszczonych i utraconych zębów za pomocą koron, mostów lub protez ruchomych. Zęby niestety nie ulegają regeneracji, przez co ich utrata lub zniszczenie to strata nieodwracalna biologicznie. Protetyka pozwala na odbudowę mocno zniszczonych zębów, które nie kwalifikują się do konwencjonalnego leczenia zachowawczego oraz pozwala na odtworzenie utraconego uzębienia. Przyczynami zniszczeń tkanek zęba mogą być: urazy mechaniczne, próchnica, fizjologiczne i patologiczne ścieranie zębów. W dzisiejszej stomatologii coraz większego znaczenia nabierają możliwości estetycznej korekty oraz przebudowy własnych zębów, które są nieprawidłowo ustawione i przebarwione. Nawet przy regularnych kontrolach oraz systematycznym leczeniu, niektórych problemów nie da się uniknąć. W takich przypadkach z pomocą przychodzi zastosowanie koron i licówek porcelanowych. Dzięki zastosowaniu takiego leczenia uzyskujemy efekty funkcjonalne i estetyczne.

W odtwarzaniu wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne, które możemy podzielić na stałe (nie da się ich usunąć z ust) lub ruchome (dające się wyjąć) lub też kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi). Do uzupełnień ruchomych zaliczane są: protezy szkieletowe, protezy nylonowe, protezy akrylowe lub acetalowe, natomiast do stałych m.in. uzupełnienia ceramiczne takie jak mosty i korony.

Korony należą do stałych uzupełnień protetycznych, które są mocowane do naturalnych zębów pacjenta lub implantów. Zakłada się je trwale, w związku z czym usunięcie ich jest możliwe tylko przez lekarza stomatologa. Do wykonania koron wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, pierwszym z nich są metale (złoto lub różnego rodzaju stopy metali), kolejnym jest akryl. Można je także wykonywać z porcelany lub materiałów ceramicznych. Korony można także wykonywać przy wykorzystaniu połączenia wymienionych materiałów. Rodzaj zastosowanej korony zależy od miejsca jej późniejszego umiejscowienia. W przypadku zębów przednich zastosowanie znajdują korony wykonane z porcelany lub ceramiki. Postęp dzisiejszej stomatologii, w tym protetyki stomatologicznej i dostępnych na rynku materiałów pozwala na dobranie takiego koloru płytki, która odpowiada odcieniowi zębów naturalnych. W przypadku zębów umieszczonych z tylnej części jamy ustnej, zastosowanie znajdują korony wykonane ze stopów metalicznych. Jest to przede wszystkim podyktowane faktem iż materiał ten jest bardziej wytrzymały, a zęby trzonowe i przedtrzonowe często są poddawane dużym obciążeniom. Przed wykonaniem korony istotne jest odpowiednie przygotowanie zęba, które polega na zmniejszeniu jego rozmiaru. Kolejnym etapem jest pobranie wycisku, dzięki któremu powstaje forma, niezbędna do późniejszego przygotowania korony. Wskazaniem do założenia korony zębowej są różnorodne np. w celu naprawy złamanego zęba, przykrycia zęba po leczeniu endodontycznym, umożliwia także zakrycie przebarwień i zniekształceń zębów. Warto zaznaczyć, że korona może posłużyć także jako mocowanie do mostu zębowego.

Mosty służą do wypełnienia luk, które powstały po utracie jednego lub kilku zębów. Umożliwia to zachowanie prawidłowej mechaniki narządu żucia. Warunkiem umożliwiającym zastosowanie mostu jest obecność zębów prawidłowych lub implantów ograniczających lukę. Do wykonania mostu stosowane są różne materiały, jednak te najczęściej stosowane to porcelana oraz ceramika. Analogicznie do koron zębowych istnieje możliwość dobrania kolorystycznie mostu do koloru naturalnych zębów pacjenta. Rolę filarów pełnią odpowiednio przygotowane zęby, uprzednio redukując ich rozmiar. Kolejnym etapem jest pobranie wycisku od pacjenta, celem przygotowania specjalnej dopasowanej formy. Trwałość mostów jest duża, jednak pacjent musi spełnić kilka warunków, przede wszystkim ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, jak również regularna kontrola w gabinecie stomatologicznym.


Protezy zębowe w przeciwieństwie do koron i mostów są uzupełnieniem ruchomym, co oznacza, że mogą być samodzielnie usuwane przez pacjenta, a następnie umieszczane z powrotem w jamie ustnej. Podstawowym zadaniem jest przywracanie prawidłowej mechaniki i funkcji narządu żucia oraz uzupełnianiem ubytków w uzębieniu. Wykonuje się je z różnych materiałów m.in. protezy szkieletowe (wykonane na lanym, metalowym szkielecie) oraz akrylowe. W zależności czy protezowaniu poddawane są zęby górne czy dolne, taka proteza wygląda inaczej. Jeśli mamy do czynienia ze szczęką, podstawa protezy jest pełna oraz pokrywa całe podniebienie, natomiast w przypadku żuchwy podstawa protezy ma kształt podkowy. Stomatolog indywidualnie wybiera rodzaj protezy najbardziej odpowiedni dla pacjenta. Wyróżnić możemy trzy typy protez: tradycyjna pełna (umieszczana w jamie ustnej po usunięciu wszystkich zębów i wygojeniu się ran, może to trwać nawet kilka miesięcy), bezapośrednia pełna (umieszczana w jamie ustnej pacjenta praktycznie zaraz po usunięciu wszystkich zębów) oraz proteza częściowa (oparta jest ona na ramce zakotwiczonej na zębach naturalnych lub implantach). Trwałość protez jest czasowa, dlatego po pewnym czasie konieczne jest jej poonowne dopasowanie lub też wykonanie nowej protezy. Bardzo ważne są regularne kontrole stomatologiczne, ponieważ źle dopasowana proteza może prowadzic do niekorzytnych zmian w jamie ustnej.

Zabiegi zakładania uzupełnień protetycznych charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem, a jedyna inwazyjność występuje w momencie zakładania implantów stomatologicznych. Poza tym zabieg przebiega bezinwazyjnie. Uzupełnienia wykonane są z materiałów biokompatybilnych, co oznacza że nie ma możliwości wystąpienia stanu zapalnego czy reakcji nadwrażliwości.

Licówki porcelanowe są cieniutkimi nakładkiami protetycznymi, które przykleja się do licowej (przedniej) części zębów, zmieniając calkowicie ich kształt i kolor. Pordukowane są z kilku rodzajów materiałów, przekłada się to na ich wytrzymałość oraz walory estetyczne. Do wyboru są licówki akrylowe, kompozytowe, skaleniowe, porcelanowe. Licówki porcelanowe są wykonane z porcelany skaleniowej, dzięki czemu są najcieńsze i najbardziej zbliżone do zębów naturalnych. Wskazaniem do założenia licówek może być: złamany brzeg zęba, diastema między zębami lub przebarowienia na zębach. Można je także założyć w celu wydłużenia zębów albo wprwadzenia zębów do łuku. Istotne jest, aby przed założeniem licówek pozostałe zęby pacjenta były wyleczone oraz oczyszczone z kamienia nazębnego. Licówki z założenia są najmniej inwazyjną metodą zmiany kształtu zęba.

ODPOWIEDZ