Zbieranie znaczków - pomysł na hobby

Wszystko o zasadach reklamowania się na tym forum: reguły, kontakt, opłaty
Awatar użytkownika
kolczyki2

Post autor: kolczyki2 » 15 kwie 2020, o 10:20

Wiele osób w ramach zainteresowań zbiera różne rzeczy do swojej kolekcji i potem mają się czym pochwalić. Ciekawą ofertę jeśli chodzi o znaczki ma sklep ze znaczkami. To ich oferta - Można tam znaleźć przeróżne znaczki. Wybór jest ogromny. A Wy jakie macie sposoby na spędzanie czasu wolnego?

Nie bez powodu kobiety nazywane są często płcią piękną. Nie tylko mają znacznie delikatniejszą i powabniejszą naturę niż mężczyźni, ale w niektórych sytuacjach są od nich znacznie silniejsze. To w końcu kobiety od zawsze czuwały nad gospodarstwem domowym, a także opiekowały się dziećmi, mężami oraz osobami słabszymi i potrzebującymi. Nic dziwnego zatem, że ich wizerunki przedstawione zostały na znaczkach pocztowych.

Kobiety na znaczkach kolekcjonerskich – Międzynarodowy Dzień Kobiet

Aby pokazać, jak ważną rolę pełnią kobiety we współczesnym świecie, w 1975 roku postanowiono ogłosić, że rok ten będzie Międzynarodowym Rokiem Kobiet. Chciano tym samym zwrócić uwagę społeczeństwa nad problem dyskryminacji tejże płci w wielu kręgach kulturowych. Decyzja ta miała także na celu podkreślenie, że po wielu wiekach patriarchatu nastąpiło w końcu równouprawnienie, a znaczki pocztowe z Międzynarodowego Roku Kobiet mają o tym przypominać. Dziś kobiety realizują się na wielu płaszczyznach, nie tylko pełniąc role gospodyń domowych, ale także zarządzając dużymi firmami i zostawiając po sobie ślad w nauce.

Znaczki kolekcjonerskie z wizerunkiem kobiety w sklepie filatelistycznym Znaczkopol

Wizerunek kobiet na znaczkach pocztowych doskonale oddaje cechy charakteru tej płci pięknej. W internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol znaczki pocztowe z kobietami przedstawiają poważne myślicielki, romantyczki trzymające w dłoniach kwiaty i czekające na swojego ukochanego oraz cierpliwe matki poświęcające swoje życie, aby opiekować się potomstwem. Kobiety na znaczkach kolekcjonerskich to także Paragwajki, Peruwianki czy Omanki prezentujące noszone na co dzień stroje ludowe oraz pokazujące codzienne obowiązki w tych państwach. W ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol pojawiają się także znaczki pocztowe z nagimi kobietami, które w dostojny, ale niewyzywający sposób prezentują piękno kobiecego ciała. W tej kategorii pojawiają się znaczki zarówno z obywatelkami Paragwaju czy Papui-Nowej Gwinei, jak również ze sławnymi modelkami, np. Doutzen Kroes z Holandii. Znaczki pocztowe z kobietami z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem Twojej kolekcji filatelistycznej.
Załączniki
thickbox_default_0_komory_1977_mi_353_358_czyste[1].jpg

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
ali_sierra

Re: Zbieranie znaczków - pomysł na hobby

Post autor: ali_sierra » 27 maja 2020, o 13:10

Kiedyś takie hobby było bardzo popularne w Polsce.

Awatar użytkownika
metme

Post autor: metme » 17 cze 2020, o 08:56

Ja kiedyś zbierałem znaczki i mam ich sporo, ale teraz zacząłem zbierać monety i dla mnie bardziej to się podoba.

gupol

Post autor: gupol » 22 gru 2020, o 09:45

Uważam, że to bardzo ważne, żeby przy dziecku dalej rozwijać swoje pasje. Ja mieszkam na wsi, więc duży nacisk kładę na swoje własne gospodarstwo. Mam nadzieje, że w przyszłości mój syn podzieli mój entuzjazm na ten temat i też wybierze ten kierunek. Na razie w wolnej chwili przeglądam forum Agrofoto, ponieważ można się tam dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy związanych z własnymi uprawami :)

norbertsonic

Post autor: norbertsonic » 24 sie 2021, o 20:08

Jak byłem dzieckiem to pamiętam że w kioskach dostępne były czasopisma ze znaczkami. Wiek ktoś może czy są jeszcze kolekcjonerskie wydania ?

Awatar użytkownika
Michał76

Post autor: Michał76 » 25 sie 2021, o 10:57

Niestety chyba już nie są dostępne, ja w każdym razie nie widziałem, a pasjonuje się zbieraniem znaczków.

Awatar użytkownika
fichtus77

Post autor: fichtus77 » 8 lis 2021, o 14:52

Witam.
Posiadam sporą kolekcję na sprzedaż.
Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam do kontaktu.

ODPOWIEDZ