kamienie szlachetne symbolika

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Cezar

Post autor: Cezar » 4 sty 2020, o 13:32

Mam pytanie o kamienie szlachetne symbolika - kto podpowie mi?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
Ania Dąbrowska

Re: kamienie szlachetne symbolika

Post autor: Ania Dąbrowska » 14 sie 2020, o 19:35

Każdy kamień naturalny szlachetny ma swojego specyficzne właściwości. Jedne oddziaływują swoimi kolorami a inne jak np. bursztyn swoimi naturalnymi właściwościami bo powstały z żywicy która była na drzewach miliony lat temu.

Dorawe

Post autor: Dorawe » 13 lis 2020, o 03:58

No a ktoś coś więcej wie o tym, też chce wiedzieć.

Awatar użytkownika
muszka

Post autor: muszka » 14 lis 2020, o 22:35

Szmaragd
To kamień szlachetny barwiący się zieloną barwą, która wpływa kojąco na ciało i umysł. Symbolizuje on kosmiczną witalność. Szmaragdy pozytywnie wpływają na wzrok. Uważany jest za kamień „miły Bogu i ludziom”.
Ja koniecznie muszę zainwestować w szmaragdy :)

Awatar użytkownika
Martusia

Post autor: Martusia » 15 lis 2020, o 20:57

Ja uwielbiam bursztyn, jest on symbolem sukcesu. Już od tysiącleci stosowany jest jako talizman, oraz kamień o właściwościach leczniczych. Ma on aktywizujący i oczyszczający wpływ na cały organizm. Pomaga między innymi w takich dolegliwościach jak problemy z przemianą materii, astma, problemy z tarczycą i bóle reumatyczne. Pomaga odbudować pole energetyczne organizmu uszkodzone w wyniku przebytych chorób, zanieczyszczonego powietrza, czy nadmiernego stosowania używek. Czuję, że bursztyn ma moc :) Mam całkiem pokaźną kolekcję biżuterii z bursztynem :) Polecam wszystkim .

ODPOWIEDZ