Turmalin - kamień który oczyszcza i uzdrawia

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Tamara

Turmalin - kamień który oczyszcza i uzdrawia

Post autor: Tamara » 3 mar 2018, o 06:40

Turmalin- wzmacnia, uzdrawia, oczyszcza

Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych.
Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego, trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.
Kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). I rzeczywiście wielość barw turmalinów jest nieograniczona. Różne kolory mogą występować nawet w obrębie jednego kryształu. W zależności od zabarwienia i składu chemicznego.

Właściwości:

Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wyjaśnić siłę koncentracji. Gdy rozgrzany, kryształ turmalinu wytwarza przeciwne ładunki elektryczne na przeciwnych końcach kryształu. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy. Chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości. Chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością. Turmalin rozprasza lęki i pomaga w zasypianiu. Kiedyś zawieszano go na szyi małym dzieciom uczącym się chodzić.

Turmalin zielony, regeneruje zmęczone serce oraz uaktywnia system immunologiczny. Działa także odmładzająco, normalizuje ciśnienie krwi, zapobiega wyczerpaniu fizycznemu i psychicznemu.
Turmalin jasnoniebieski przyłożony lub noszony w okolicy gardła wspomaga leczenie chrypki, stanów zapalnych krtani i gardła oraz kłopotów z wysławianiem się. Wzmacnia także płuca i harmonizuje pracę tarczycy. Jego działanie uaktywnia zielony turmalin.
Turmalin różowy (miłość, spokój, radość, uleczanie ran emocjonalnych). Kamienie o kolorze różowym wiąże się z miłością i czakrą serca. Różowy turmalin symbolizuje żeńską energię ying, jest wspaniałym kamieniem wspierającym uleczanie ran emocjonalnych, szczególnie z dzieciństwa. Turmalin różowy może być używany do „zalepiania dziur” w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś. Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia pomaga w uwalnianu od stresu, napięcia, depresyjnych myśli i paniki. Osoby które zamknęły się na emocje różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania.
Turmalin czerwony, zwany rubelitem, zwiększa płodność, łagodzi objawy chorób wenerycznych oraz wycisza zbyt wybujałe temperamenty. Natomiast te łagodne i pasywne mobilizuje do działania. Eliksir z tego kamienia powoduje szybsze gojenie się obrażeń ciała spowodowanych działaniem wszelkiego rodzaju promieniowania.
Turmalin Arbuzowy jest kombinacją zielonego i różowego turmalinu, który będzie pomagał każdemu, kto czuje się przyciągany przez ten kamień. Zielony turmalin rozwiązuje problemy, podczas gdy różowy kolor czyni nas bardziej kochającymi i czułymi. Pomaga zachować nam równowagę i spokój wewnętrzny. Pobudza pracę gruczołów wydzielania zewnętrznego i poprawia przemianę materii. Pomaga pozbyć się lęków, wzmacnia psychikę, oddala natłok carnych myśli. Nastraja do miłości i otwarcia na ludzi. Turmalin arbuzowy, a także odmiana o barwie zielonej, zapobiega powstawaniu nowotworów. A jeśli już ta choroba opanowała kogoś, oczyszcza jego organizm i pobudza drzemiące w nim siły samolecznicze.
Czarny turmalin, zwany też szerl, szerszel lub skoryl, aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami.
Kwarc Turmalinowy jest przezroczystym kwarcem z czarnym kryształem turmalinu w środku, w ten sposób wiąże dwie siły w jednym. Taka kombinacja pomaga w balansowaniu naszych skrajności, w ten sposób, żeby mogły pozostawać w harmonii. Jest to ziemny kamień, który rozprasza negatywności i ma właściwości ochronne. Kwarc z turmalinem (igły czarnego turmalinu znajdują się w przezroczystym kwarcu) otwiera siódmy czakram i powoduje oczyszczenie i zrównoważenie energetyczne całego organizmu. Gdy ma kształt stożka lub piramidki, sprawia, że z ciała zostają wydalone wszystkie toksyny. Do leczenia i oczyszczania używaj okruchów turmalinowych płytek (najlepiej o naturalnym zakończeniu) albo oszlifowanych kamieni.
W astrologii turmalin wiąże się ze znakiem Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

Informacje ogólne:

Turmalin - naturalny kamień półszlachetny. To minerał należący do grupy krzemianów, odkryty w Brazylii charakteryzujący się dużą zawartością jonów i emitujący dalekie promieniowanie podczerwone (FIR - Far Infrared Research ).
Oprócz szerlu, należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich. Nazwa pochodzi od syngaleskiego turmali określającego zdolność do przyciągania, po podgrzaniu, popiołu z ognia. Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Występują w skupieniach zbitych, ziarnistych, pręcikowych, igiełkowych i promienistych (tzw. "słońce turmalinowe"). Część turmalinów ujawnia optyczny efekt kociego oka (turmalinowe kocie oko istnieje w różnych barwach), pleochroizm i "efekt aleksandrytu" - w świetle naturalnym są żółtawozielone, w sztucznym - pomarańczowoczerwone. Turmalin łatwo elektryzuje się (jest piro- i piezoelektryczny), przyciąga kurz, skrawki papieru. Ze względu na to zjawisko turmaliny należy czyścić częściej niż inne kamienie.
Kamień ten w naturalny sposób emituje dalekie promieniowanie podczerwone, stosowany w celu relaksacji i penetracji. Wpływa na poprawę krążenia. Piękny minerał turmalin ma silne działanie absorpcyjne - wchłaniające zauważalne szczególnie przy jego odgrzewaniu lub pocieraniu. Energia pochodząca od turmalinu jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe. Oczyszcza otoczenie z bakterii, dezodoryzuje i czyści skórę oraz powietrze.
Turmalinom nadaje się różne nazwy. Są to: elbait o jego odmiany jak: achroit, indygolit, rubelit, werdelit (barwy od zielonego poprzez niebieski do czerwonego). Kolejne turmaliny to czarny schörl, brązowy drawit, i wiele innych mających często lokalne nazwy. Bardzo wysoko cenione są kryształy wielobarwne jak zielony werdelit z czarnym zakończeniem zwany „główką Maura”, lub z zakończeniem czerwonym jako „główka turecka” (od czerwonego fezu noszonego przez Turków). Cenne i ciekawe są kryształy będące w środku czerwone lub różowe, a na zewnątrz zielone – to turmaliny arbuzowe.
W sztuce zdobniczej (gemmologii) są bardzo wysoko cenione. Obecnie najwięcej jubilerskich turmalinów wydobywa się w Brazylii w okolicy Virgem da Lapa. Najpiękniejszy kamień z tego stanowiska o wymiarach 25 x 11 cm został nazwany „The Flower of Brazil”. Z miejscowości Santa Rosa pochodzą najładniejsze turmaliny arbuzowe. Inne wystąpienia to: Cejlon (Sri Lanka), Madagaskar, Afganistan, Pakistan, Mozambik, Zambia, Rosja (Ural i Zabajkale), Chiny, USA i wiele innych miejsc. A w Europie wielką światową sławą cieszą się okazy z wyspy Elba – tej samej, na której Napoleon Bonaparte spędził kiedyś swoje 100 dni. Od nazwy tej wyspy pochodzi zresztą nazwa „elbait”.

Pielęgnacja:

Raz na dwa lub trzy tygodnie oczyścić pod bieżącą letnią wodą i wystawić na działanie promieni słonecznych.
Załączniki
turmalin.jpg
właściwości turmalinu

Turmalin - kamień który oczyszcza i uzdrawia

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

JolaM123
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2019, o 16:23

Re: Turmalin - kamień który oczyszcza i uzdrawia

Post autor: JolaM123 » 27 paź 2019, o 16:48

Uwielbiam nosić na sobie kamienie jako biżuterię. Turmalin również daję nam większą koncentrację!
Mi w równowadze w życiu codziennym pomagają warsztaty duchowe gdzie Kamienie też odgrywają ważną role jak dla mnie. Mam ich mnóstwo, wierzę ich siłę i przekaz.
Załączniki
Warsztat-Litwa-600x401[1].jpg

Awatar użytkownika
Marika009
Posty: 19
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:16

Re: Turmalin - kamień który oczyszcza i uzdrawia

Post autor: Marika009 » 31 mar 2021, o 21:14

Jest on zalecany w przypadku gorączki oraz stanów zapalnych dróg oddechowych. Wykazuje również skuteczność przy łagodzeniu bolesnych oparzeń oraz bólu głowy. Wiele osób decyduje się na wykorzystywanie tego kamienia w alternatywnych metodach zwalczania bezsenności. Pod kątem wzmocnienia układu odpornościowego najlepszym wyborem jest turmalin zielony. Z kolei wariant czarny zaleca się osobom zmagającym się między innymi z artretyzmem i zaburzeniami pamięci.

Miałam kiedyś silne bóle głowy, odkąd kupiłam ten wisiorek, nie mam na razie z tym problemów :)
https://www.ankabizuteria.pl/wisiorki polecam ten sklep, mają same piękne okazy z kamieni naturalnych :)
Załączniki
srebrna-zawieszka-z-turmalinem[1].jpg

ODPOWIEDZ