z perla

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30297
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

z perla

Post autor: Cezar » 4 sty 2020, o 13:33

Mam pytanie o z perla - kto podpowie mi?

z perla

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: z perla

Post autor: Martusia » 18 maja 2021, o 21:03

Perły hodowlane słodkowodne i perły z muszli https://www.ankabizuteria.pl/
Perły fascynują ludzkość od tysięcy lat. Mówi o nich wiele sag i opowieści. Grecy wierzyli, że perły pochodzą z rosy księżycowej, a Rzymianie wierzyli, że są owocami bogini miłości Wenus.

Ponieważ perły symbolizują piękno i bogactwo, przez długi czas były zarezerwowane tylko dla bogatych i potężnych. Ponadto naturalnie wyhodowane perły są bardzo rzadkie i dlatego drogie. Gdy stała się możliwa hodowla pereł, można było je również zdobyć i cieszyć się szeroką warstwą pereł.
Stworzenie perły
Z czego właściwie wykonane są perły? Generalnie można powiedzieć, że składa się z pewnego rodzaju kulistego nagromadzenia masy perłowej lub mieszaniny aragonitu („węglanu wapna”) i konchiny, organicznej substancji zrogowaciałej.

Perły ostatecznie powstają, gdy małże i ślimaki wytwarzają perły w ramach reakcji ochronnej. Jednak bardzo niewiele gatunków małży i ślimaków tworzy perły. Większość tych perłopodobnych struktur nie składa się z masy perłowej, ale z przypominającej porcelanę, wapiennej, często tępej substancji, która jest podobna do materiału, z którego wykonana jest muszla i muszla ślimaka. Dla porównania występuje jednak ostryga perłowa z rodzaju małży „Pinctada”, która tworzy perły z opalizującej masy perłowej. Zaletą jest to, że materiał pojawia się w innym kolorze w zależności od wpływu światła. Z tego powodu ostrygi te są również uważane za najbardziej znanego dostawcę pereł.

Ostrygi perłowe znajdują się na łożach omułków w pobliżu wybrzeży Atlantyku i Pacyfiku na głębokości od 15 do 20 metrów. Aby bronić się przed pasożytami i ciałami obcymi, które przenikają do zwierzęcia, ostrygi perłowe tworzą perły. Tyle na temat wspólnej tezy. Jednak samo to jedno ciało obce nie wystarczy, aby małża utworzyła perłę.

Kawałek materiału kurtki ma decydujący wpływ na tworzenie się pereł. Kawałek ten znajduje się bezpośrednio pod skorupą małża i musi wniknąć do wnętrza małża wraz z ciałem obcym, aby wywołać formację macicy perłowej. Dopiero wspomniany materiał kurtki powoduje, że penetrowane ciało jest wielokrotnie pokrywane warstwami masy perłowej. Proces ten zabija ciało obce i zapewnia, że ​​omułek nie jest już zagrożony przez intruza.

Perła hodowlana słodkowodna
Obecnie większość pereł hodowlanych słodkowodnych pochodzi z Azji. W większości przypadków, jak sama nazwa wskazuje, hoduje się je w jeziorach lub mniejszych rzekach (tj. Słodkowodnych). Ze względu na swoje kształty, kolory i różnorodność rozmiarów jest jedną z najbardziej uniwersalnych pereł. W ostatnich latach hodowana perła słodkowodna wielokrotnie powodowała wielkie niespodzianki, ponieważ jej wygląd zmieniał się wielokrotnie w wyniku przeprowadzonych eksperymentów.

Tradycyjnie jedną z cech charakterystycznych perły było to, że uprawiano ją bez rdzenia z macicy perłowej. Te perły, które rosną bez rdzenia, składają się zatem w całości z macicy perłowej. Jest to jeden z powodów, dla których są one bardziej podobne do pereł naturalnych pod względem wyglądu, struktury i składu chemicznego niż jakakolwiek inna perła hodowlana.

Perła muszli
Perły muszli to perły, które składają się z rdzenia pokrytego wieloma warstwami pyłu z masy perłowej. Ten rdzeń, wykonany z materiału muszli ostrygi matki, jest bardzo twardy. Ponadto wszystkie składniki perły rdzenia muszli pochodzą z tej samej muszli. Jeśli zostanie wzbogacona cząstką o pożądanym kolorze, zarówno kolor, jak i kształt i rozmiar perły można kontrolować i wpływać na nie podczas procesu produkcyjnego. Hodowla pereł nie przenika do naturalnego organizmu pereł i dlatego może być znacznie łatwiejsza do wyprodukowania.
Załączniki
piekny-komplet-bizuterii-srebrnej-z-naturalna-biala-perla[1].jpg

Awatar użytkownika
Marika009
Posty: 25
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:16

Re: z perla

Post autor: Marika009 » 22 maja 2021, o 21:32

Jako dziecko, które nie było pod wrażeniem fantastycznego perłowego połysku muszli z niesamowicie ciepłym połyskującym wnętrzem! W tej ochronnej kryjówce muszli z Morza Południowego powstają najpiękniejsze rodzaje pereł. Oznacza to, że perły pozostają na dnie morskim lub w gospodarstwach słodkowodnych, dopóki nie osiągną wyjątkowego, czarującego piękna. Odkryj ten sam niepowtarzalny urok, jaki perła wykonana z muszelek może emanować w szlachetnej biżuterii.

Udowodniono historycznie, że nawet w kulturach przeszłości prawdziwa perła była chwalona jako ozdoba. Często perła była używana jako skuteczny amulet na szczęście, ponieważ naturalnym perłom przypisywano specjalne nadprzyrodzone konotacje. Ponieważ to właśnie te wdzięcznie opalizujące perły mogą przekształcić biżuterię swoim magicznym blaskiem.

Naturalny kształt morskich pereł i ich charakterystyczny, wyraźny połysk sprawiają, że są one również doskonałym uzupełnieniem równie wykwintnych kamieni szlachetnych. Zwłaszcza w połączeniu z wysokiej jakości diamentami tworzą harmonijne połączenie z błyszczącym, brylantowym połyskiem diamentów, na przykład stosowanych w wysokiej jakości metalach szlachetnych. Tak majestatyczny zestaw to doskonały wybór na specjalne okazje i idealny dodatek do każdej stylowej sukni wieczorowej.
https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria- ... -swarovski
Załączniki
bizuteria-artystyczna-z-naturalnymi-perlami-i-krysztalami-swarovski[1].jpg
bizuteria-artystyczna-z-naturalnymi-perlami-i-krysztalami-swarovski[1].jpg (8.26 KiB) Przejrzano 390 razy
bizuteria-artystyczna-z-naturalnymi-perlami-i-krysztalami-swarovski[1].jpg

Awatar użytkownika
Michał76
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:05

Re: z perla

Post autor: Michał76 » 22 maja 2021, o 21:36

Perła naturalnie wytwarzana w głębinach morskich, taka jak perła tahitańska lub wielka perła Morza Południowego, jest uważana za bardzo cenną. Na farmach pereł w regionach tropikalnych piękne perły hodowlane są uprawiane w sposób naturalny i szczególnie zrównoważony. Dzięki wspaniałemu i subtelnemu połyskującemu połyskowi, tworzą indywidualny luksus. Stanowią majestatyczne serce kolekcji biżuterii. Jednak naturalne piękno perły osiąga doskonałość tylko dzięki drobnym cechom i unikalnym cechom. Znajduje to odzwierciedlenie w charakterystycznych cechach, takich jak mieniąca się gra kolorów na błyszczącej powierzchni.

Jakość powierzchni w połączeniu z efektem połysku jest podstawowym kryterium przy rozważaniu cech jakościowych perły. Na przykład pożądana perła Akoya słynie z wysokiego stopnia połysku i jest jednym z najważniejszych elementów wśród rodzajów pereł. Wielkość i gęstość perły oraz jej okrągłość to cechy, które określają wartość prawdziwej perełki. Szczególnie duża perła może być rzadkością i może osiągnąć średnicę do 18 cm.

Oczywiście nie każda perła jest całkowicie okrągła i dlatego może przybierać różne kształty, takie jak łezka lub owalny kształt. Ze względu na rzadkość naturalnie okrągła perła jest oceniana wyżej niż perła o innym kształcie. Współczynnik połysku perły jest również określany technicznie. Mierzy się tutaj stopień załamania światła na powierzchni perły i rozróżnia się między optymalnym załamaniem światła, bardzo dobrym załamaniem światła lub słabym załamaniem światła.

Wreszcie swój ślad pozostawiają również wpływy kinetyczne wewnątrz muszli, które oddziałują na powierzchnię perły w fazie wzrostu. Niezależnie od tego, czy są to mniejsze rowki, ledwo zauważalne wtrącenia czy plamy, liczba tych indywidualnych cech z fazy wzrostu wpływa na mierzalną jakość perły. Ale niezależnie od wszelkich różnic w jakości, każda perła naturalna ma swój własny, charakterystyczny wizerunek i staje się doskonała tylko dzięki swojej wyjątkowości.
Załączniki
srebrna-bizuteria-komplet-z-perlami[1].jpg

ODPOWIEDZ