kamienie księżycowe

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30298
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

kamienie księżycowe

Post autor: Cezar » 4 sty 2020, o 13:00

Mam pytanie o kamienie księżycowe - kto podpowie mi?

kamienie księżycowe

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Majka1212
Posty: 59
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:02

Re: kamienie księżycowe

Post autor: Majka1212 » 30 wrz 2021, o 19:24

Kamień księżycowy to jeden z najbardziej niezwykłych minerałów wyróżnia się spośród innych gatunków występowaniem opalescencji. Czaruje swoim niezwykłym opalizującym blaskiem, z charakterystyczną perłowo-białą, srebrzysto-mleczną bądź srebrzysto-błękitną poświatą, przypominającą światło księżyca, skąd wzięła się jego nazwa. Błękitny połysk występuje, gdy kamień jest bezbarwny i prawie przezroczysty.
Zjawisko adularyzacji występuje na gładkiej, obłej powierzchni kamienia, jako niebiesko połyskujące pasemko, przesuwające się przy poruszaniu kamieniem. Aby efekt ten był widoczny, wszystkie kamienie księżycowe szlifuje się w postać kaboszonów, nieposiadających ostrych krawędzi i fasetek. Im bardziej przejrzysty kamień i im bardziej niebieskie i widoczne błyski, tym cenniejszy jest kamień. Kamień księżycowy składa się z kryształów adularu i ortoklazu, to właśnie odbicie światła od tych wewnętrznych warstw daje piękną niebieską opalizację.
Ze względu na jasną kolorystykę jest częstym wyborem do tworzenia biżuterii ślubnej, szczególnie efektownie prezentując się w złotej oprawie, ale także w srebrnej, tworząc dodatki idealnie komponujące się z białą lub kremową suknią. Można z niego tworzyć naszyjniki, kolczyki, bransoletki i broszki, dowolnie łącząc z innymi kamieniami. Tego typu dodatki doskonale urozmaicają strój, dzięki czemu nawet najzwyklejsza stylizacja przyciągnie uwagę.
Kamień księżycowy doskonale sprawdza się w tworzeniu magicznej biżuterii, otacza go aura magii i mistycyzmu. W wielu kulturach uważany jest za święty, magiczny kamień. W Indiach nazywany jest kamieniem marzeń sennych, przynoszącym noszącej go osobie miłe senne doznania. W krajach arabskich kobiety noszą kamień księżycowy wszyty w ubranie w sposób niewidoczny z zewnątrz, ponieważ wierzą, że jest symbolem płodności. Wiele osób wierzy, że kamień księżycowy wzmacnia nas emocjonalnie i wpływa na podświadomość. Nazywany również kamieniem kochanków wzbudza uczucia i wzmacnia radość miłości.
Załączniki
2_max[1].jpg

Awatar użytkownika
Mgiełka091
Posty: 67
Rejestracja: 3 lis 2020, o 21:16

Re: kamienie księżycowe

Post autor: Mgiełka091 » 10 paź 2021, o 20:28

Kamień księżycowy zaliczany jest do jednych z najbardziej magicznych klejnotów, ze względu na swój szczególny połysk i gładką fakturę, od wieków podbija serca miłośników biżuterii. Niebieskie kamienie księżycowe są wysoko cenione ze względu na ich rzadkość, można je znaleźć tylko na Sri Lance, uzyskują swoją migotliwą jakość dzięki krystalicznym strukturom obecnym w kamieniach, ten efekt migotania nazywany jest adularescencją. Kamienie księżycowe są jednymi z najbardziej lubianych i cenionych kamieni szlachetnych.

Kamień księżycowy wpływa na ludzką świadomość i wnętrze, podobno może wskazywać nam drogę, którą należy podążać, aby zrealizować swoje plany i spełnić marzenia. Dawniej wykorzystywany jako materiał do tworzenia amuletów chroniących ludzi w czasie podróży. Im bardziej przejrzysty kamień księżycowy i im bardziej niebieskie i widoczne są błyski, tym kamień jest cenniejszy, najczęściej nadaje się mu szlif kaboszonowy, ponieważ tego rodzaju cięcia najlepiej wydobywają z kamienia wszelkiego rodzaju efekty optyczne, tak pożądane przez jubilerów.

Naszyjnik z kamieniem księżycowym będzie doskonały dla każdej kobiety, ponieważ wierzy się, że kamień księżycowy posiada delikatną kobiecą energię. Biżuteria z kamieniem księżycowym będzie silniej spełniała swoje zadanie, kiedy podczas pełni księżyca lub w jasną księżycową noc będzie oświetlona światłem Księżyca.

ODPOWIEDZ