kryształy swarovski

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30298
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

kryształy swarovski

Post autor: Cezar » 4 sty 2020, o 11:10

Mam pytanie o kryształy swarovski - kto podpowie mi?

kryształy swarovski

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: kryształy swarovski

Post autor: Martusia » 13 sty 2022, o 11:31

Kryształy marki Swarovski od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i zdobywają serca coraz to nowych miłośników pięknych ozdób. Najbardziej kojarzymy je z biżuterią, choć firma tworzy z nich także figurki kolekcjonerskie czy dżety na ubrania i paznokcie. Czym jednak dokładnie są owe sławne kryształy? Kiedy powstały? I dlaczego są tak popularne?

Historia marki
Historia marki Swarovski sięga aż końca XIX wieku, a dokładnie roku 1895 roku. Wtedy to niejaki Daniel Swarovski w austriackiej miejscowości Wattens założył fabrykę wykorzystującą jego nowy wynalazek - maszynę do precyzyjnej obróbki kryształów. Był to niesamowity przełom w dziedzinie szlifowania kamieni tego typu - stosowany do tej pory ręczny szlif nie był nawet w połowie tak precyzyjny, jak ten, który można było osiągnąć za pomocą maszyny Swarovskiego. Kryształy sprzedawane pod szyldem marki szybko zyskały ogromną popularność i zaczęły cieszyć się mianem najlepszych jakościowo produktów. Swarovski nie spoczął jednak na laurach i wraz z synami rozpoczął pracę nad recepturą uszlachetnionego szkła, z którego mógłby tworzyć własne kryształy. Pomysł okazał się ogromnym sukcesem i do dziś firma sama tworzy szkło kryształowe doskonałej jakości, a jego receptura jest ściśle strzeżoną tajemnicą.

Dlaczego właśnie kryształy?
Skąd jednak wziął się pomysł na produkcję szklanych kryształów? Otóż Daniel Swarovski doskonale zdawał sobie sprawę, jak pożądanym, a zarazem ekskluzywnym dodatkiem jest biżuteria z diamentami. Dlatego postanowił stworzyć własne kamienie, które pokażą mniej zamożnym, co się czuje, nosząc diamenty. Mottem marki od początku było zdanie - “dajemy ludziom luksus, na jaki ich stać”. Nie oznacza to jednak wcale, że kryształy Swarovski nie pojawiały się w stylizacjach największych, najbardziej rozpoznawalnych gwiazd. Marlena Dietrich nosiła je w filmie „Blond Venus”, a Marilyn Monroe w produkcji „Mężczyźni wolą blondynki”. Kamienie tej marki pojawiają się także do dziś w kreacjach najsłynniejszych domów mody, takich jak Dolce & Gabbana, Chanel, Louis Vuitton czy Givenchy.

Swarovski dzisiaj
Dziś marka Swarovski cieszy się sławą niemal na całym świecie. Zatrudnia dziesiątki tysięcy pracowników w ponad 170 krajach i tworzy kryształy, które wręcz olśniewają kształtem i opalizującym blaskiem. Cała firma, zgodnie z wolą założyciela, nadal jest w rękach rodziny Swarovskich, przynosząc jej ogromne zyski. Piękno wytwarzanych przez markę kryształów można dziś podziwiać w muzeum Kryształowe Światy nieopodal Wattens. Znajdują się tam przepiękne okazy kryształów, dzieła sztuki znanych artystów, zdobione tymi kamieniami czy ogromny wodospad w kształcie twarzy o kryształowych oczach.
Załączniki
kolczyki-krysztaly-swarovski[1].jpg

ODPOWIEDZ