Hematyt - moc kamienia i właściwości zdrowotne

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Helena

Hematyt - moc kamienia i właściwości zdrowotne

Post autor: Helena » 7 mar 2018, o 19:12

Hematyt to kamień naturalny zwany Kamieniem Wojowników. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa haema (haima), czyli krew. Już w starożytnym Babilonie był obowiązkowym ochronnym amuletem noszonym przez żołnierzy podczas wojen, a w średniowieczu przykładano na rany, by zatamować krwotok i przyspieszyć proces gojenia. Nazywany jest także kamieniem szczęścia, bo pozwala znosić trudne sytuacje życiowe.

Hematyt jest bardzo pomocny w niwelowaniu chorób układu krwionośnego i zaburzeń krwi, między innymi anemii. Pomaga w absorbcji żelaza i tworzeniu nowych czerwonych krwinek, stymuluje produkcję krwi w szpiku kostnym. Przyspiesza zrost kości po złamaniach i leczy stany zapalne.

Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi.
Leczy choroby pęcherza i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa.

Można go także stosować jako eliksir na gorączkę. W ramach działań leczniczych zaleca się terapię z układem po jednym kamieniu na każdej czakrze aby zrównoważyć przepływ energii.
Przynosi ulgę w bólach pleców jeśli zostanie umieszczony wzdłuż kręgosłupa.

Hematyt daje nam siłę, odwagę, wytrzymałość i spokój, zwłaszcza w sytuacjach pełnych napięcia. Pomaga w aktywizowaniu ukrytych sił byśmy mogli sprostać ze spokojem nawet największym wyzwaniom życia.

Dla Ducha

Silnie działa również na płaszczyźnie duchowej. Pomaga nieśmiałym, zwiększając poczucie własnej wartości i pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć zachowania kompulsywne i nałogi. Jest związany z czakrą podstawy, tym samym odpowiada za materię i bezpieczeństwo. Dodaje większej woli życia i rozwija niezawodność. Zwiększa też wiarygodność. Usuwa ograniczenia, które jego właściciel sam dla siebie ustanowił.
Pomaga znaleźć rozwiązania dla skutków własnych nie zawsze dobrych decyzji. Co więcej pomaga przyjąć życiowe błędy jako naukę na przyszłość, a nie jako katastrofę. Na poziomie mentalnym hematyt przyczynia się do koncentracji i powstania oryginalnych pomysłów. Zwraca uwagę umysłu na podstawowe rzeczy niezbędne do przetrwania.

Jest kamieniem ochronnym i opiekuńczym – uszczelnia pole aury aby nie przedostawały się do naszej sfery niechciane energie. Rozpuszcza wszelkie nieprzychylne energie i zapobiega ich wchłanianiu. Przywraca poczucie kontroli. Wprowadza do życia spokój i harmonię. Zaleca się trzymanie go w dłoniach w chwilach silnego zdenerwowania.

Gdy za wysoko latasz
Hematyt jest kamieniem, który uziemia i dlatego jest bardzo pożądany szczególnie po pracy
z kryształami o wysokich wibracjach czyli tych stymulujących trzecie oko i czakrę korony. Pomagają bowiem powrócić do rzeczywistości świata fizycznego. Mają znakomitą umiejętność odprowadzania nadmiaru energii z wyższych czakr w dół poprzez czakrę podstawy do Matki Ziemi, a to pozwala zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym, które mogłyby się rozwijać.

Hematyt czyścimy w niskiej temperaturze (w zamrażalniku), lub z kryształem górskim. Nigdy pod bieżącą wodą!
Ze względu na wytrzymałość negatywnych właściwości absorpcyjnych można go stosować z powodzeniem do czyszczenia innych kamieni. Trzeba jednak pamiętać żeby nie przechowywać go z innymi kamieniami, gdyż neutralizuje ich działanie.
Jest wydobywany w wielu miejscach na świecie, między innymi w Afryce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Argentynie i Brazylii.

Powinny go stosować szczególnie osoby spod znaku Byka i Skorpiona. To kamień astrologicznie do nich przypisany.

Hematyt - moc kamienia i właściwości zdrowotne

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2459
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: Hematyt - moc kamienia i właściwości zdrowotne

Post autor: misiak » 7 mar 2018, o 19:15

Hematyt (gr. haema (haima), krew; haimatites, krwisty; w nawiązaniu do czerwonej barwy tego minerału po jego sproszkowaniu) – pospolity minerał, tlenek żelaza(III).Tworzy kryształy izometryczne, krótkosłupowe, grubobeczułkowate, tabliczkowe, płytkowe, a niekiedy igiełkowe. Zazwyczaj przyjmuje postać romboedru. Występuje również w skupieniach zbitych i skrytokrystalicznych (żelaziak czerwony), grubokrystalicznych (błyszcz żelaza), skorupowych i naciekowych (krwawnik), groniastych, kulistych i nerkowatych (szklane głowy), rozetowych (róża hematytowa), oraz w ziemistych i pylastych (śmietana hematytowa). Niekiedy tworzy pseudomorfozy po magnetycie (martyt).

hematyt

NATURALNY- CZARNY
Występują również malowane na srebrno i złoto.

WYSTĘPOWANIE: Australia, Brazylia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Kanada, Maroko, Austria, Szwecja, Szwajcaria, USA
SPOSOBY WYKORZYSTYWANIA: Noszony na ciele, noszony w kieszeni przy ciele, wykorzystywany do energetyzowania wody pitnej i leczniczej do przemywania oczu, używany do medytacji.
ASTROLOGIA: Baran, Wodnik, Skorpion
CZAKRY: Czakra podstawy (korzenia)

ODDZIAŁYWANIE:

Stymuluje obszary o niedoborze energetycznym. Kamień ochronny przeciw promieniowaniu ziemiskiemu, żył i cieków wodnych.

Hematyt chroni również przed promieniowaniem uskoków i rowów tektonicznych, które jest bardzo podobne do promieniowania żył i cieków wodnych. Intensywność tego promieniowania jest często dużo większa niż w przypadku promieniowania cieków wodnych.

Hematyt nazywany jest również krwawnikiem. Ta wywodząca się ze średniowiecza nazwa wskazuje na główny zakres jego działania. Pozytywnie wpływa na wszystko co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia wchłanianie żelaza. Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. Leczy choroby pęcherza i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa. W sferze psychicznej budzi radość życia, dodaje odwagi i umacnia wolę.

MOJE WRAŻENIA ZE “SPOTKANIA”:
Bardzo silny kamień, dobrze zaprogramowany ściąga negatywną energię, choroby…wszelkie negatywy, HARMONIZUJE-to jest najlepsze słowo które może go określić: czakry, gospodarkę…zależy od potrzeby, dobrze wpływa także na urodę, na kości, czuć jak siła się rozpływa…zapewne z krwią, miałam wrażenie odetkania jakiś przetoków, wzmacnia…wydaje się że dzięki temu również uodparnia.
Szczerze powiedziawszy odczułam jakby miał własną duszę…dbajmy o niego a on zadba o nas

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14446
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

Re: Hematyt - moc kamienia i właściwości zdrowotne

Post autor: Mikka » 7 mar 2018, o 19:16

oczyszcza krew
regeneruje chore komórki

Ciemny, srebrzysto czarny na zewnątrz, a rdzawo czerwony w przekroju.
Uważany w starożytnym Babilonie za Kamień Wojowników. Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad, poświęcenie, ale też atrakcyjność i osiąganie zamierzonych celów.
Jest to wspaniały kamień ugruntowujący.
Jest naturalnym tlenkiem żelaza.
Posiada barwę stalową, srebrną, niebieską lub czarną o blasku metalicznym.
Potrafi leczyć wszelkie stany zapalne.
Wzmacnia odporność na stres i wspomaga dotlenienie organizmu.
Pomaga zamienić marzenia w jawę.
Bardzo pomocny w równoważeniu energii naszego ciała i ducha.
Zwiększa świadomość.

ODPOWIEDZ