Wszystko o Bursztynie Bałtyckim

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Awatar użytkownika
Jubiler Bursztynnik

Wszystko o Bursztynie Bałtyckim

Post autor: Jubiler Bursztynnik » 5 maja 2019, o 20:41

Pozwólcie że podzielę się z Wami moją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem pracy z bursztynem.

Jaki bursztyn jest najcenniejszy?
Najcenniejszym bursztynem jest bursztyn biały, niebieski oraz czarny. Białego bursztynu jest najmniej i jest przepiękny oraz biały bursztyn jest bardzo młody - stąd jego zawrotna cena. Bursztyn niebieski występuje w śladowych ilościach i jeśli ktoś go znalazł to umieścił w formie naturalnej za szkłem aby go podziwiać. Bursztyn czarny jest drobi bo jest rzadki i trudny do odróżnienia od równie cennego i poszukiwanego węgla.

Dodatkowo cenniejszy jest bursztyn z inkustami czyli z zatopionymi owadami czy liściami w bursztynie a im większy okaz zatopiony w bursztynie tym jest on droższy. Największy inkrust to zatopiona jaszczurka. Oczywiście im kamień większy czyli powstał w kieszeniach drzew które były potężnych rozmiarów tym cena większa.

Czy bursztyn zmienia kolor po czasie?
Tak, przykładowo jasny bursztyn po 70 latach będzie miał kolor wiśniowy. Aby zachować kolor bursztynu na dłużej można go przechowywać w wodzie. W muzeach możecie spotkać np. bursztyn z wodą sprzed 40 milionów lat wyglądający jak pęcherzyki powietrza. Im starszy bursztyn tym ciemniejszy

coś Was jeszcze ciekawi?

Wszystko o Bursztynie Bałtyckim

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 566
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Wszystko o Bursztynie Bałtyckim

Post autor: ForumMaster » 17 maja 2019, o 11:02

Doceniamy profesjonalistów chcących podzielić się tak unikalną wiedzą. Jestem pod wrażeniem :) . Prosimy o więcej informacji.

ODPOWIEDZ