wisniowy burszty

Tutaj dowiesz się wszystkiego o kamieniach naturalnych oraz cyrkonii i sztucznych kamieni używanych do produkcji biżuterii i nie tylko. Poznasz też właściwości naturalnych kamieni oraz historie z nimi związane i znaczenie.
Kamienie naturalne oraz kamienie sztuczne i cyrkonie to tematy, które budzą wiele pytań i dyskusji na naszym forum jubilerskim. W tej kategorii znajdziesz szczegółowy opis właściwości, znaczenia i pochodzenia różnych kamieni używanych w biżuterii.

Kamienie naturalne to prawdziwe skarby natury. Każdy z nich ma unikalne właściwości, które czynią go wyjątkowym. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat różnych kamieni naturalnych, ich właściwości, znaczenia i pochodzenia.

Kamienie sztuczne i cyrkonie to popularne alternatywy dla drogich kamieni naturalnych. Chociaż są one produkowane sztucznie, mogą być równie piękne i trwałe jak ich naturalne odpowiedniki. Na naszym forum jubilerskim dowiesz się więcej o różnych rodzajach kamieni sztucznych i cyrkonii, ich właściwościach i zastosowaniach w biżuterii.

Wybór kamieni to ważny aspekt przy zakupie biżuterii. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele porad i wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach, zadawania pytań i dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dołącz do naszej społeczności i odkryj fascynujący świat kamieni naturalnych, sztucznych i cyrkonii!
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30319
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

wisniowy burszty

Post autor: Cezar » 4 sty 2020, o 13:31

Mam pytanie o wisniowy burszty - kto podpowie mi?

wisniowy burszty

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: wisniowy burszty

Post autor: Martusia » 23 paź 2021, o 20:17

Bogactwo odmian barwnych i stopni przezroczystości naturalnego sukcynitu sprawiają, że każda z bryłek jest inna i unikalna – tajemniczy bursztyn z inkluzjami, „jarzębaty” zanieczyszczony materią organiczną, czy mozaikowy z zaklętymi w środku obrazami przypominającymi krajobrazy.

Jednak w Polsce wciąż pokutuje mit o tym, że bursztyn nie jest kamieniem dla młodych ludzi, że biżuteria ze „Złotem Bałtyku” nie może być modna i nowoczesna. Na szczęście wybitni polscy artyści-bursztynnicy obalają ten mit swoimi wyjątkowymi modernistycznymi projektami.

Z kolei producenci - by zainteresować bursztynem szerszą klientelę - uatrakcyjniają bryłki zmieniając ich barwę lub stopień przezroczystości. Modyfikacje są odpowiedzią na potrzeby rynku biżuteryjnego. Warto zaznaczyć, że nie obniżają one wartości bursztynu, sprawiają jedynie, że jest on bardziej atrakcyjny dla odbiorców. Bryłki są wizualnie ładniejsze – bardziej klarowne, z błyszczkami czy w intensywnych kolorach niespotykanych w naturze.

Najpopularniejszymi wersjami barwnymi bursztynu wynikającymi z modyfikacji są barwy czerwone i wiśniowe. Zmiana koloru sukcynitu spowodowana ingerencją człowieka prowadzi do powstania bursztynu określanego mianem „barwionego”.

Modyfikacja pozwalająca na uzyskanie czerwonego koloru bursztynu odbywa się w autoklawie - w środowisku wysokiej temperatury (do 250 °C) i ciśnienia (25-40 atmosfer) oraz w towarzystwie tlenu i mieszanych proporcji gazów obojętnych (azot, gazy szlachetne), będących inhibitorami procesu. Zmiana barwy zachodzi wskutek warunków panujących w autoklawie na powierzchni naturalnego bursztynu. Jeżeli poddana modyfikacji bryłka była wcześniej prasowana (rekonstruowana), to zmiana koloru zachodzi w całej objętości bursztynu.
Załączniki
srebrny-wisior-z-bursztynem-duze-serce-z-bursztynu[1].jpg

ODPOWIEDZ