Strona 1 z 1

kamienie szlachetne symbolika

: 4 sty 2020, o 13:32
autor: Cezar
Mam pytanie o kamienie szlachetne symbolika - kto podpowie mi?

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 14 sie 2020, o 19:35
autor: Ania Dąbrowska
Każdy kamień naturalny szlachetny ma swojego specyficzne właściwości. Jedne oddziaływują swoimi kolorami a inne jak np. bursztyn swoimi naturalnymi właściwościami bo powstały z żywicy która była na drzewach miliony lat temu.

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 13 lis 2020, o 03:58
autor: Dorawe
No a ktoś coś więcej wie o tym, też chce wiedzieć.

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 14 lis 2020, o 22:35
autor: muszka
Szmaragd
To kamień szlachetny barwiący się zieloną barwą, która wpływa kojąco na ciało i umysł. Symbolizuje on kosmiczną witalność. Szmaragdy pozytywnie wpływają na wzrok. Uważany jest za kamień „miły Bogu i ludziom”.
Ja koniecznie muszę zainwestować w szmaragdy :)

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 15 lis 2020, o 20:57
autor: Martusia
Ja uwielbiam bursztyn, jest on symbolem sukcesu. Już od tysiącleci stosowany jest jako talizman, oraz kamień o właściwościach leczniczych. Ma on aktywizujący i oczyszczający wpływ na cały organizm. Pomaga między innymi w takich dolegliwościach jak problemy z przemianą materii, astma, problemy z tarczycą i bóle reumatyczne. Pomaga odbudować pole energetyczne organizmu uszkodzone w wyniku przebytych chorób, zanieczyszczonego powietrza, czy nadmiernego stosowania używek. Czuję, że bursztyn ma moc :) Mam całkiem pokaźną kolekcję biżuterii z bursztynem :) Polecam wszystkim .

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 18 gru 2020, o 22:08
autor: Michał76
Słyszałem, że opal to unikatowy i jeden z najdroższych kamieni na świecie i uważa się go za amulet szczęścia :D Na pewno symbolizuję wiarę i zaufanie. Podobno wierzono, że opal jest darem niebios, który spadł na ziemię w świetlistych błyskach. :D Kamień naprawdę wygląda nieziemsko, więc może coś w tym jest.

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 17 sty 2021, o 23:18
autor: Mgiełka091
Kamień księżycowy ma dobre działanie na mądrość, namiętność, intuicję, nowe początki, zmiany. Chroni w podróży. Przynosi szczęście. Ma korzystny wpływ na krążenie, przysadkę, oczy, włosy, skórę, przynosi młody wygląd . Pomaga w sprawach kobiecych ( hormony, menstruacja, płodność, menopauza, poród) Łagodzi reakcje alergiczne. Pomaga przy pesymizmie, zwalcza niechciane wzorce/cykle zachowań, uwalnia od blokad.

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 8 kwie 2021, o 23:00
autor: Martusia
Turmalin dobrze wpływa na uzdrawianie, odtruwa, chroni w różnych wypadkach od prostych po ataki psychiczne. Wspomaga afirmacje i uzdrawianie aury, skupia energię tam gdzie jest potrzebna. Pomaga w stanach strachu, podnosi pewność siebie, przynosi ulgę niespokojnemu umysłowi. Chroni i leczy na wszystkich poziomach – fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym.

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 8 kwie 2021, o 23:05
autor: Majka1212
CYTRYN
Naturalny cytryn to najrzadsza odmiana kwarcu. Występuje w wielu skałach magmowych i metamorficznych, w szczególności w granitach i w gnejsach, jak również w skałach okruchowych, gdzie jest obecny w dużych ilościach. Cytryn często występuje z ametystem, jednak jest od niego rzadszy. Współcześnie większość cytrynów produkuje się z ametystów, które zmieniają kolor na żółty pod wpływem wysokiej temperatury. Cytryn swą barwę zawdzięcza niewielkim zanieczyszczeniom związkami żelaza.

Cytryn naturalnie trudno odróżnić od syntetycznych, choć proces ogrzewania nadaje im czerwonego odcienia. Naturalne cytryny są najczęściej bladożółte.

Cytryn nazywany jest kamieniem antycukrzycowym, wspomaga wydzielanie insuliny, usuwa zatrucia krwi, łagodzi także stres u dzieci a depresje u dorosłych. Wspomaga układ krwionośny, łagodzi alergie, a także ożywia przemianę materii.

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 27 kwie 2021, o 12:13
autor: Gość
Sama nie wiem czy w to wierzyć...

Re: kamienie szlachetne symbolika

: 1 maja 2021, o 21:05
autor: Martusia
Awenturyn jest symbolem szczęścia, siły, aktywności i fortuny. Wzmacnia ciało i system nerwowy, tonizuje i łagodzi szmery oraz migotania serca, poprawia witalność. Pomaga zwalczać choroby oczu, koi wzrok, przeciwdziała wypadaniu włosów, leczy uczulenia i podrażnienia skórne.