bolące uszy po kolczykach

Dowiesz się o kolczykach dla kobiet oraz mężczyzn, o kolczykach oksydowanych czy rodowanych srebrnych oraz złotych. Zapraszam do zadawania pytań oraz korzystania z wiedzy opublikowanej na forum. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o kolczykach: jak się je robi, co oznacza kolczyk na wkrętki, czy na angielskie zapięcie.
Cześć wszystkim! Dzisiaj chciałabym porozmawiać z Wami o temacie, który jest bliski mojemu sercu - kolczykach. Kolczyki to małe, ale potężne akcenty, które dodają blasku każdej stylizacji. Mogą być prostymi, klasycznymi kulkami, wyrafinowanymi kryształami lub śmiałymi, nietypowymi kształtami. Ale nie tylko ich wygląd jest ważny - kolczyki również odgrywają rolę w naszej kulturze i historii. W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moją pasją do kolczyków, a także przedstawić kilka ciekawostek i praktycznych wskazówek dotyczących ich noszenia i pielęgnacji. Czy jesteście gotowi? Zaczynajmy!

Kolczyki dla pań i panów to różnorodna oferta, która pozwala na wybór odpowiedniego modelu dla każdej osoby. Różnorodność kształtów, materiałów i stylów pozwala na dopasowanie biżuterii do indywidualnych preferencji i gustów, a także do różnych stylizacji i okazji.
Kolczyki dla pań to zwykle mniejsze, subtelniejsze i bardziej ozdobne modele, często zdobione kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami. Mogą być one zrobione z różnych materiałów, takich jak srebro, złoto, tytan czy też plastik. Dostępne są również kolczyki z motywami kwiatów, serc, motyli, czy też kolczyki-klipsy do włosów.

Kolczyki dla panów z kolei to często prostsze, ale jednocześnie eleganckie modele, często wykonane z metali szlachetnych, takich jak srebro czy złoto. Mogą być one w formie kul, kółek czy też prostych kształtów geometrycznych. Dostępne są również kolczyki z motywami zwierząt, wzorów etnicznych czy też motywów sportowych.

Kolczyki dla pań i panów to biżuteria, która pozwala na indywidualne wyrażenie siebie, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Na forum będę pisać artykuły które Was zainteresują, przyciągną uwagę i zachęcą do kontynuowania czytania.

Będę umieszczać atrakcyjne zdjęcia i grafiki w artykule aby uatrakcyjnić artykuły i zachęcić do pozostania dłużej na moim forum a także abyście o nim mówili znajomym w sieci i w realu.

Przedstawię przykłady popularnych rodzajów kolczyków i skażę jakie kolczyki będą najlepiej pasować do różnych stylizacji i okazji, aby wam pomóc w wyborach.

Postaram się też przedstawić wskazówki dotyczące dbałości o kolczyki: Podam praktyczne wskazówki dotyczących dbałości o kolczyki i ich utrzymywania w dobrej kondycji.

Przedstawię prawdziwe historie związanych z kolczykami, w tym znaczenia kolczyków w różnych kulturach.

Opiszę "10 sposobów na" jak nosić kolczyki w różnych okazjach, "5 najmodniejszych wzorów kolczyków w sezonie" itp.

Będę pisać z pasją i wykorzystać mój własny styl, aby wyróżnić się spośród innych forów na temat kolczyków.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30320
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

bolące uszy po kolczykach

Post autor: Cezar » 15 gru 2019, o 17:36

Mam pytanie o bolące uszy po kolczykach - kto podpowie mi?

bolące uszy po kolczykach

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: bolące uszy po kolczykach

Post autor: Martusia » 3 sty 2022, o 11:43

Większość kobiet ma dwie standardowe, symetryczne dziurki w płatkach uszu. Jednak chcąc ozdobić swoje ciało, mamy do dyspozycji znacznie więcej możliwości! Helix, tragus, industrial (popularnie zwany sztangą), daith i wiele, wiele innych. Czasami jednak okazuje się, że wymarzone przekłucie nie goi się tak jak powinno lub pojawia się dyskomfort i ból związany z noszeniem ozdoby. Czy wtedy trzeba się rozstać z kolczykiem? A może istnieje jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu, niż wyjęcie kolczyka?

Ból po przekłuciu

Najczęstszym objawem, który powoduje niepokój jest fakt, że ucho puchnie od kolczyka. Jeżeli taki symptom pojawia się w krótkim czasie od przekłucia - nie ma się czym martwić, jest to częsta reakcja organizmu. Należy wówczas przemywać miejsce przekłucia octeniseptem i solą fizjologiczną. Można też robić okłady z kory dębu. Jeżeli opuchlizna nie przejdzie w ciągu 2-3 dni, powinniśmy się skontaktować z naszym piercerem, który doradzi nam co należy w tej sytuacji zrobić.
Innym problemem, który występuje stosunkowo często jest ropienie ucha od kolczyków. Nie jest to dobry objaw. Ropa świadczy o tym, że w nasze przekłucie wdało się zakażenie. Nie należy panikować, tylko staranniej zadbać o ozdobę. Kilka razy dziennie trzeba przemywać kolczyk oceteniseptem. Dobrym pomysłem jest również zaklejenie przekłucia plastrem, nasączonym tym samym płynem, którego używamy do odkażania. Jeżeli ropa nie ustępuje, należy skonsultować się z piercerem, który zdecyduje, czy warto zastosować antybiotyk (najczęściej tribiotic), czy konieczne będzie wyjęcie ozdoby.

Ból uszu u dziecka

Pierwsze przekłucie uszu to duże wydarzenie w życiu małej dziewczynki! Pamiętajmy, żeby nie robić tego zbyt wcześnie - dziecko powinno samo zdecydować, czy chce przekłuć sobie uszy. Wybór dziecięcych kolczyków jest spory i opiera się na bajkowych, kolorowych motywach np. soczystej truskawki lub wesołej Myszki. Tego typu kolczyki na pewno będą noszone z radością.

Czernienie uszu

A co w przypadku, gdy pojawia się czernienie uszu od kolczyków? To znak, że nasze ozdoby są z kiepskiej jakości metalu, który się utlenia i brudzi naszą skórę. Najlepiej wyrzucić taką biżuterię i zakupić kolczyki z bezpieczniejszych materiałów wysokiej jakości (stal chirurgiczna, złoto, srebro, tytan.) Wybór bezpiecznego materiału jest szczególnie ważny w przypadku kolczyków dla dzieci.

Długo nie nosiłam kolczyków - teraz odczuwam ból po włożeniu ozdób, czy to normalne?

Wiele osób zastanawia się, co jest nie tak, kiedy pojawia się dyskomfort po założeniu ozdoby. Spokojnie! Nasze ciało ma zdolność do regeneracji. Jeżeli długo nie nosimy kolczyków, dziurki zwężają się, a następnie zaczynają zarastać. Ich ponowne rozepchnięcie może być przyczyną pieczenia lub lekkiego bólu. Jest to jednak chwilowe - po maksymalnie kilku godzinach powinno ustąpić. Jeżeli masz możliwość - po długim nie noszeniu kolczyków, załóż ozdoby wykonane z możliwie cienkiego metalu.

ODPOWIEDZ