Pies

Wszystko o łańcuszkach srebrnych oraz łańcuszkach złotych dla kobiet oraz dla mężczyzn. Tutaj dowiesz się o rodzajach łańcuszków oraz zobaczysz ciekawe propozycje.
stefan332
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 05:47

Pies

Post autor: stefan332 » 1 paź 2020, o 06:16

Jeśli ktoś będzie szukał imię dla psa to bardzo dobrze zrobi jak wejdzie na artykuł .Ten artykuł naprawdę warto przeczytać.

Kiedy mała, czworonożna kulka trafia do naszego domu, zaczynamy zastanawiać się nad odpowiednim imieniem dla niej. Czasami jest to wybór już dokładnie przemyślany, innym razem nie wiemy jakie imię wybrać i decydujemy się na pierwsze, które przyjdzie nam do głowy. Często dopasowujemy je także do wyglądu lub konkretnych cech psa, bo kiedy na niego spojrzymy, od razu wiemy, jakie imię będzie dla niego idealne. Które psie imiona występują zatem najczęściej? Oto TOP10 tych najpopularniejszych – dla psa i dla suczki.

Dawniej po ulicach i podwórkach biegały głównie: Pimpki, Atosy, Reksy, Azory, Burki i Kajtki. Aktualnie chcemy, aby imię naszego psa było ładne, wyjątkowe, oryginalne i aby do niego pasowało. Nie wiemy na co się jednak zdecydować, bo wybór jest ogromny, a my mamy mnóstwo pomysłów. Dodatkowo, każdy z członków rodziny dorzuca swoje propozycje. Sprawdź, które imiona właściciele wybierają najczęściej i wybierz jedno z nich lub, uciekając od trendów, postaw na takie, którego nie ma na liście ?
Imiona dla psa TOP10

Najpopularniejsze psie imiona, to przeplatanka tych bardziej i mniej znanych, które często słychać na ulicach lub osiedlach, z tymi, które wszyscy kojarzą. W pierwszej trójce znalazł się bowiem wojowniczy Roki, ale na podium przed nim wskoczyli Teddy i Toffik. Wśród najczęściej wybieranych psich imion uplasował się także Maks w dwóch odsłonach, jako „Maks” i „Max”. Pozostałe z nich to: Alex, Fafik, Misza, Leo oraz Fado.

Szczeniak buldoga francuskiego w delikatne brązowe prążki leży pod błękitny kocykiem
Imiona dla suczki TOP 10

Wśród najpopularniejszych imion dla suczki zdecydowanie dominuje klasyka. W pierwszej trójce plasuje się: Luna, Tina i Diana. Jednak w TOP10 nie zabrakło także oryginalnych imion, takich jak Elza czy Fibi. Co jeszcze znajduje się w TOP10? Równie popularne imiona dl suczki to: Sonia, Sara, Tosia, Lola oraz Daisy.

Biało-czarny szczeniak z oklapniętymi uszami stoi na jasnoszarym fotelu i patrzy w dół
O czym należy pamiętać wybierając imię dla psa?

Przede wszystkim dobrze, aby imię pasowało do czworonoga. Weźmy pod uwagę jego wygląd, charakterystyczną cechę lub charakter pupila. Śmiesznie będzie bowiem nazywać dużego, silnego psa Pikusiem, albo małego, drobniutkiego czworonoga Buldożerem, a później tłumaczyć wszystkim, że to nie przypadek, ale nasze poczucie humoru.

Imię powinno być także krótkie – najlepiej, aby miało 2 sylaby. Dzięki temu Twój pies szybko je zapamięta i nauczy się wyłapywać spośród innych słów, które wypowiadasz. Dodatkowo warto, aby było ono dźwięczne, co ułatwi pupilowi jego rozróżnienie i zapamiętanie.

Pamiętajmy także, że pies w przyszłości (i to niedalekiej) urośnie i z małego szczeniaka przemieni się w dorosłego czworonoga. Warto zatem wybrać mu takie imię, które będzie „rosło razem z nim”, czyli będzie pasować zarówno do małego pupila, jak i do dorosłego psa.

Unikajmy również imion, które są nazwą komendy lub w brzmieniu są do niej bardzo podobne, np. noga, trop lub łapa. W takiej sytuacji pies nie będzie wiedział czy go wołamy, czy wydajemy mu komendę i nie będzie potrafił odpowiednio zareagować.

A jeśli chcesz, aby imię Twojego pupila wyróżniało się spośród innych psich imion, wybierz dla swojego czworonoga coś oryginalnego, np. imię bohatera ulubionego filmu, bajki czy książki. Może to być także nazwa gwiazdy świecącej na nocnym niebie, ulubionego produktu lub cokolwiek innego co przyjdzie Ci do głowy. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Pies

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria