Biżuteria - reklamacje, czyli czy i kiedy mogę reklamować

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić.

Czy reklamowałeś . raklamowałaś zakupioną biżuterię?

Można maksymalnie wybrać 2 opcje

Pokaż wyniki

EwaRob

Re: Biżuteria - reklamacje, czyli czy i kiedy mogę reklamować

Post autor: EwaRob » 26 paź 2019, o 07:38

Ja już pisałam w tym wątku o moim pierścionki kupionym w sklepie Verona, pierscionek z białego zlota który też po paru miesiącach miał brązowe plamy. Ponieważ nie mieszkam w Polsce wysłałam formularz reklamacyjny z pierscionkiem do Poznania. Bo Yes i Verona to jest to samo. Pomalowali pierscionek i odeslali mi. Po dwóch miesiącach te same plamy i w tych samych miejscach. Ponieważ byłam w Warszawie poszłam do ich sklepu. Ich odpowiedzią jest: ponieważ jest to biale zloto to się sciera i to jest normalne, i to jest też normalne że trzeba cały czas te plamy malować. Do okresu reklamacyjnego robią to za darmo a później trzeba płacić. Pani w sklepie zaproponowała że przyjmie mi pierscionek i w rubryce czego zadam zasugerowała mi że może lepiej wpisać nie zadanie zwrotu gotówki a wymianę na inny produkt który sama jak będę w Polsce to sobie wybiorę. Idź do sklepu z reklamacja, zrób zdjęcia tych plam żebyś miała dla siebie jakiś dowód bo jak przyjmą reklamacje i zwrócą ci pomalowany pierscionek to za jakiś czas plamy się zrobią ponownie. Spróbuj też może wymienić na inny. Jak w sklepie nie uznają wyślij reklamacje do Poznania, i nie poddawaj sie:)

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 26 paź 2019, o 09:12

Dziwne że na złocie robią się plamy - pierwszy raz o tym słyszę. Swoją drogą ciekawe czy sprzedawcy w sklepach stacjonarnych poinformowali o tym, że będą pojawiać się plamy i trzeba je co jakiś czas malować. Jakbym wiedziała że tak jest na pewno bym nie kupiła takiego pierścionka, który teraz zamiast cieszyć sprawia kłopoty i rekamacje. Ciekawe czy w innych salonach jest tak samo ciężko złożyć reklamację. Nie słyszałem aby któryś sklep internetowy sprawiał takie kłopoty.

Awatar użytkownika
mabelka

Post autor: mabelka » 29 paź 2019, o 10:49

ja bezskutecznie reklamowałam kolczyki wiszące bo łańcuszek się z nich rozerwał na pół :/ mały jubiler, powiedział że ,,źle je użytkowałam" i tyle, dobrze że nie były drogie :/

Awatar użytkownika
Nella

Post autor: Nella » 29 paź 2019, o 15:58

tak bywa. Jest to też kwestia tego co kupujemy i za ile. W wielu przypadkach niskie koszty poniesione na początku oznaczają wysokie koszty później. Może trzeba było kupić droższy i grubszy łańcuszek to by się nie zerwał.

EwaRob

Post autor: EwaRob » 30 paź 2019, o 15:28

Ach. Oczywiście że nikt mi nie powiedział że będą się robiły plamy. Nikt by nie kupił i ja też nie. Ale ciekawe jest to że te plamy to się zrobiły na tym samym miejscu co za pierwszym razem. Czekam teraz na odpowiedź z Verona ze Świebodzina czy moja reklamacja jest uznana. Na pewno C.d.n i dam znać. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dziubek310

Post autor: dziubek310 » 5 lis 2019, o 06:20

Witam, w sierpniu dostałam od męża kolczyki srebrne z dużym różowym oczkiem, które wczoraj mi gdzieś wypadło i zginęło czy mogę w tej sytuacji złożyć reklamację jeśli mam paragon? Było to w małym sklepie jubilerskim

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 7 lis 2019, o 08:50

Jeżeli był to pierścionek z kamieniami które były przyklejone i dostały wodę to nic nie zrobisz. Klej się często rozpuszcza w wodzie i kamienie wypadają - to jest naturalny proces. Jeżeli kamień był mocowany w inny sposób, np srebro czy złoto go trzymało to śmiało reklamuj.

Awatar użytkownika
mmmmmm

Post autor: mmmmmm » 11 lis 2019, o 13:49

cześć, mam pytanie: gdzie w Warszawie mogę oddać obrączkę do ekspertyzy? i ile to mniej więcej kosztuje? a to dlatego , że zaczepiłem palcami o metalowy regał i "zadarłem" obrączkę, ma teraz ostrą krawędź i pod wyszarpanym kawałkiem odsłoniła się wewnętrzna warstwa która nie wygląda jak złoto, i tu kolejne pytanie: czy po przekrojeniu obrączki na pół to w środku powinien być jednolity materiał? czy obrączka jest jednolitym stopem? w końcu wszyscy kupujemy obrączki ZŁOTE a nie pozłacane, pozdrawiam.

EwaRob

Post autor: EwaRob » 12 lis 2019, o 20:54

EwaRob pisze:
30 paź 2019, o 15:28
Ach. Oczywiście że nikt mi nie powiedział że będą się robiły plamy. Nikt by nie kupił i ja też nie. Ale ciekawe jest to że te plamy to się zrobiły na tym samym miejscu co za pierwszym razem. Czekam teraz na odpowiedź z Verona ze Świebodzina czy moja reklamacja jest uznana. Na pewno C.d.n i dam znać. Pozdrawiam
Dostałam odpowiedź, po raz drugi reklamacja nie uznana, brak podstaw do wymiany pierscionek odnowiono, porodowano i trzeba odebrać. Myślę że za 2 msc będzie to samo. Plamy wyjdą. Chciałabym się dowiedzieć, /trzy razy odesle pierscionek/ reklamacja nie uznana ale naprawiaja i odsylaja/ czy po trzecim razie mam prawo żądać zwrotu pieniędzy?
Bo tak myślę że to jest bardzo sprytne nie uznać reklamacji a naprawiać pierscionek i ciągle odsyłać do klienta.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator

Post autor: ForumMaster » 12 lis 2019, o 21:50

Z tego co wiem to za 3cim razem powinni wymienić na nowy albo zwrócić pieniądze. Może tym razem pokryli grubszą warstwą i plamy nie wyjdą.

ODPOWIEDZ