srebrna biżuteria a zdrowie

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
sylusia
Posty: 15387
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:59

srebrna biżuteria a zdrowie

Post autor: sylusia » 13 sty 2020, o 18:29

Mam pytanie o srebrna biżuteria a zdrowie - kto podpowie mi?

srebrna biżuteria a zdrowie

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Eleonora
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2020, o 11:44

Re: srebrna biżuteria a zdrowie

Post autor: Eleonora » 6 sie 2020, o 12:45

Ogólnie takie rzeczy są raczej bakteriobójcze. W przypadku problemów warto skorzystać z pomocy na przykład:

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do obrazowania narządów i tkanek z wyjątkiem kości i narządów położonych wewnątrzczaszkowo oraz narządów wypełnionych powietrzem (żołądek, jelita, płuca).

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: srebrna biżuteria a zdrowie

Post autor: Martusia » 16 sty 2022, o 17:42

Biżuterię nosimy dziś przede wszystkim dla ozdoby, jednak nadal zadziwiająco często przypisuje się jej rolę leczniczą lub wręcz przeciwnie - twierdzi, że ma ona negatywny wpływ na noszącą ją osobę. Jak jest naprawdę? Czy biżuteria może w jakikolwiek sposób wpływać na nasz organizm?

Antybakteryjne złoto
Złoto od wieków uważane jest za kruszec, który nie tylko stanowi piękną oprawę dla kamieni szlachetnych, ale też ma wyjątkowe właściwości prozdrowotne. Najbardziej znany jest przesąd, że najlepszym sposobem pozbycia się jęczmienia na oku jest pocieranie go złotą biżuterią, na przykład obrączką. Czy rzeczywiście taki zabieg pozwala pozbyć się problemu, czy też to po prostu siła sugestii? Trudno dziś stwierdzić. Niewątpliwie jednak złoto ma działanie antybakteryjne, więc próba wprowadzenia w życie metody naszych babć na pewno nie zaszkodzi.

Co więcej, udowodnione medycznie jest, że w leczeniu jęczmienia pomagają masaże i ciepłe okłady, a przecież pocieranie oka metalem, który nagrzewa się w kontakcie ze skórą spełnia oba te warunki. Może więc rzeczywiście złoto może w jakiś sposób wspomóc gojenie? We wszystkim trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek. Jeśli szybko nie zauważymy poprawy, najlepiej udać się z tym problemem do lekarza.

Jak działa srebrna biżuteria?
Nie mniej słyszy się o niezwykłych właściwościach srebra. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznawano, że noszenie biżuterii z tego kruszcu pozwala uspokoić nerwy, obniża ciśnienie krwi czy usprawnia pracę układu trawiennego. Co ciekawe, utarło się też przekonanie, że srebro potrafi “wykryć” chorobę u człowieka, który ją nosi. Miało się to rzekomo objawiać czernieniem srebrnej biżuterii. Ten przesąd nie jest zupełnie nieuzasadniony. Srebro ciemnieje od kontaktu ze związkami siarki, które wydzielane są z potem. Jako że chora osoba poci się bardzo intensywnie, rzeczywiście jej biżuteria może ciemnieć szybciej niż u zdrowego człowieka. Powód czernienia biżuterii z tego kruszcu może być jednak zupełnie inny.

Biżuteria a alergie
Większość z nas bez problemu może nosić wszystkie swoje ulubione ozdoby. Jest jednak grupa osób, u których noszenie niektórych elementów biżuterii powoduje czerwone plamy, wysypkę lub swędzenie. Jeśli po założeniu danego dodatku pojawia się u Was taka reakcja, jest to niechybny znak, że jesteście uczuleni na jeden ze składników stopu, z którego została wykonana biżuteria. Nie jest to jednak powód do paniki. Uczulenia na biżuterię objawiają się wyłącznie zmianami na skórze w miejscu, w którym styka się ona z biżuterią, i nie mają wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli zaobserwujemy u siebie reakcję alergiczną na ozdobę, powinniśmy zrezygnować z jej noszenia.

Awatar użytkownika
Majka1212
Posty: 125
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:02

Re: srebrna biżuteria a zdrowie

Post autor: Majka1212 » 18 sty 2022, o 10:35

Wiele z nas nie zdejmuje biżuterii na noc. Część osób nie robi tego przez zapomnienie, inne ze zmęczenia, spora grupa zaś po prostu nie widzi potrzeby, by zdejmować ozdoby, które i tak rano będzie chciała włożyć z powrotem. Jednak spanie w biżuterii może mieć negatywny wpływ zarówno na dodatki, jak i na noszącą je osobę. Co dzieje się, gdy nie zdejmujemy biżuterii na noc?

Niszczenie biżuterii
Przede wszystkim, jeśli nie zdejmujemy biżuterii przed położeniem się do łóżka, szybciej się ona niszczy. Łańcuszki, zwłaszcza te żyłkowe, są narażone na pogięcie, nadłamanie czy nawet zerwanie. Biżuteria posrebrzana i pozłacana ściera się przez ciągły kontakt z poduszką i prześcieradłem, przez co dużo szybciej traci swoje walory.

Nawyk ten nie pozostaje też bez wpływu na srebrną biżuterię. Wieczorem często smarujemy ciało balsamami i innymi kosmetykami zawierającymi związki siarki, które powodują, że na biżuterii z tego kruszcu dużo szybciej zaczyna pojawiać się ciemny, nieestetyczny nalot. Jeśli śpimy w biżuterii z kamieniami możliwe jest, że zaczną się one obluzowywać i ostatecznie wypadną z oprawy. W przypadku każdego typu biżuterii możliwe jest zaś jej zniekształcenie i porysowanie.

Komfort snu
Biżuteria znacznie wpływa też na komfort naszego snu. Kolczyki, nawet te niewielkie, mogą cisnąć i pozostawiać bolesne ślady na delikatnej skórze. Jeśli są większe, dodatkowo sprawiają, że płatki uszu są obolałe i zmęczone. Każdy pierścionek czy zawieszka mogą zaś odgniatać się na ciele i powodować dyskomfort z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy. Nie jest on na tyle duży, by nas obudzić, jednak sprawia, że instynktownie szukamy wygodniejszej pozycji, przez co rano budzimy się zmęczeni i bardziej rozdrażnieni. Śpiąc w biżuterii, możemy też zrobić krzywdę sobie lub swojemu partnerowi. Nie kontrolujemy wtedy swoich ruchów, a niemal każda ozdoba ma ostre krawędzie czy zapięcia, które łatwo mogą podrapać skórę o pozostawić na niej nieestetyczne ślady.

Biżuteria może nie tylko powodować zadrapania, ale też haczyć się o pościel czy piżamę, powodując tym samym ich niszczenie. Przy regularnym sypianiu w ozdobach szybko może się okazać, że ślady te staną się tak widoczne, że konieczna będzie wymiana poszewek i piżamy.

ODPOWIEDZ