Strona 1 z 1

Klipsy

: 4 mar 2010, o 10:06
autor: Nina
Jak byłam mała to zabierałam je mamie, zakładałam przed lustrem i udawałam, że jestem już dorosła. Teraz, kiedy już dorosłam, nie spotykam klipsów praktcznie wcale. Sama jestem mamą i w mojej kolekcji nie ma żadnych klipsów, którymi mogłaby się bawić moja córka. Klipsy wyszły z mody już dość dawno, teraz królują kolczyki i inne "prawdziwe" ozdoby, jednak wczoraj na przystanku autobusowym widziałam starszą kobietę z dużymi, owalnymi klipsami, bardzo podobnymi do tych, które zabierałam mamie. Faktycznie, nie wyglądało to efektownie, jednak skojarzyło mi się z pewną modą i sposobem bycia kobiet sprzed ponad kilkunastu lat, jak nie dawniej.

Co sądzicie o klipsach? Czy też macie jakieś sentymentalne wspomnienia z nimi związane?

Re: Klipsy

: 4 mar 2010, o 14:38
autor: muszka
Mam dokładnie takie same wspomnienia z dzieciństwa co ty Nina, pamiętam te czasy gdy się podkradało mamie klipsy i zakładało się by móc z kuzynostwem bawiąc się w "dorosłość" pokazać jak to prawdziwa kobieta powinna wyglądać. Teraz po wielu latach z tego się śmiejemy i mamy wielki ubaw, ale tak było i te beztroskie czasy wspominamy z wielkim zatęsknieniem za beztroskim życiem. Co do klipsów do posiadam jedne, zakupione kiedyś we Włoszech, przypominają zbiór małych perełek, niestety nie tych prawdziwych. Klipsy są dla mnie wspomnieniami z dzieciństwa jak i z pobytu u makaroniarzy ;)

Re: Klipsy

: 4 mar 2010, o 20:38
autor: Amelia
Oj widzę dziewczyny, że nie jedna z nas bawiła się w dzieciństwie biżuterią mamy ;) Też zakładałam klipsy, jeszcze wtedy mieszkaliśmy z babcią, więc brałam również jej. Świetnie się wtedy bawiłam, przebierałysmy się z siostrą w spodnice mamy i udawałyśmy ,że gotujemy albo plotkujemy z sąsiadką. Teraz nie nosze klipsów, żadnych nie mam, przekułam uszy już jako nastolatka i od tego czasu pozostaje wierna kolczykom.