Inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy do 15 tysięcy

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
tarpan98
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2019, o 23:29

Inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy do 15 tysięcy

Post autor: tarpan98 » 30 gru 2019, o 23:51

Stoję przed wyborem pierścionka zaręczynowego. Niestety, jestem dość zielony w sprawach biżuterii i diamentów, dlatego byłbym bardzo wdzięczny za ukierunkowanie mnie.

Jako osoba zielona, moim pierwszym typem był oczywiście niesamowicie wywindowany przez popkulturę Tiffany, względnie Cartier. Zainteresowałem się akurat tym drugim i skontaktowałem się z jednym z salonów - akurat w Pradze, bo o ile mi wiadomo w Polsce żadnego nie mamy. Jako że interesuje mnie absolutna prostota i klasyka, byłem zafascynowany 1895 Solitaire Ring. Przedstawiono mi kilka ofert w zakresie 3200-3500€, czyli powiedzmy w moim budżecie. Niestety jako osoba nowa w tych tematach nie sądziłem, że oferowany za te pieniądze diament 0.2 czy tam 0.25 karatowy będzie taki malusieńki. Rozmiar tego typu diamentu sprawdziłem w jednej z polskich sieciówek, żeby zyskać ogólną orientację - był naprawdę malutki. Podjąłem decyzję, że 0.5 karata to minimum, ale takie diamenty od Cartiera przekraczają mój budżet co najmniej dwukrotnie.

Urodził mi się w głowie pomysł zakupu pierścionka używanego. Pomijając kontrowersje związane z samą ideą, czy warto kupować taki pierścionek? Czy łatwo poznać (wizualnie), że pierścionek nie jest nowy, był użytkowany na przykład kilka lat? Czy jest jakieś miejsce w internecie, gdzie łatwo znaleźć wspomniany używany Solitaire Ring od Cartiera?

Urodził mi się też drugi pomysł, którym jest porzucenie prestiżu marki i kupno dobrej jakości diamentu w dobrej cenie i zaniesienie go do dobrego, niesieciowego jubilera celem złożenia w pierścionek zaręczynowy. Niestety tutaj nie mam absolutnie pojęcia gdzie, co i jak. Czy jesteście w stanie polecić sklepy internetowe lub lokalne z dobrej jakości diamentami? To samo pytanie o jubilera. Moja lokalizacja to Kraków. Interesuje mnie możliwie najlepszy diament co najmniej 0.5 karata, obrączka z białego złota. Budżet jak w temacie - 15 000 PLN.

Co do sieciówek - w internecie można spotkać przeróżne opinie na temat jakości i jej stosunku do ceny w produktach znanych sieciowych marek na A, K (a raczej W) czy Y. Ile jest w tym prawdy? Na pewno plusem tego typu rozwiązania dla laika jest to że wchodzę, płacę i "mam spokój". Niestety mam wrażenie, że to nie jest zbyt optymalny sposób na zagospodarowanie pieniędzy. Trafiłem na firmę Aclari, mają nawet salon w Krakowie, w założonym budżecie udałoby się dostać nawet 0.7 karata (oczywiście wszystko zależy od innych parametrów). Czy ktoś z Was miał styczność z tą firmą i mógłby polecić lub odradzić?

Będę niesamowicie wdzięczny za pomoc!

Inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy do 15 tysięcy

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy do 15 tysięcy

Post autor: ForumMaster » 31 gru 2019, o 15:52

Zacznij od tego jaką biżuterię lubisz. Czy diament będzie odpowiedni czy może unikalny kamień naturalny.

Nosisz biżuterię ze złota czy z ze srebra tylko a może nosi przykładowo biżuterię srebrną rodowaną?

Masz uczulenie na złoto?

Potem zacznij się zastanawiać jak najlepiej wydać te pieniądze. 15 tysięcy to spora kwota ale z drugiej strony bardzo mała jak chciałabyś zamówić pierścionek na zamówienie bo ceny zaczynają się od 50 tysięcy złotych.

Zwróć uwagę przy przeglądaniu ofert jaka jest jakość wykonania bo jak np. zobaczysz kiepskie wykonanie mocowanie kamienia to będziesz miała problem.

Awatar użytkownika
Złotnik z Krakowa

Re: Inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy do 15 tysięcy

Post autor: Złotnik z Krakowa » 5 sty 2020, o 14:35

Jeżeli chcesz unikalny pierścionek zaręczynowy to unikaj tych sieciówek które wspomniałaś. W tych sieciówkach kupisz standardowe wzory pierścionków które dla Ciebie będą nowe ale pamiętaj że są one takie same i sprzedawane na całym świecie w takiej samej formie od wielu lat. Tyczy się to wszystkich wymienionych przez Ciebie marek zaczynając od WKruk, yes , apart gdzie płacisz za markę i płacisz główenie za ich reklamy w telewizji czy w internecie po tous, tiffani czy cartier którym głównie płacisz za metkę i za czynsz bardzo drogich salonów zlokalizowanych na bardzo ekskluzywnych ulicach wielkich miast świata. W obu przypadkach nie zapłacisz za to co chcesz, czyli za inny niż wszystkie pierścionek zaręczynowy.

To co sugeruję to zobaczenie w niszowych sklepach gdzie są krótkie kolekcje biżuterii zapewniające że więcej ich nie będzie. Przykładem takiego sklepu jest https://www.ankabizuteria.pl gdzie znajdziesz piękne pierścionki z kamieniami naturalnymi wyprodukowane w Niemczech z bardzo dużą precyzją, przykład takiego pierścionka z tanzanitem: https://www.ankabizuteria.pl/pierscione ... tansanitem
Obrazek

ODPOWIEDZ