Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
Coco_Chanel
Posty: 15
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:40

Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Coco_Chanel » 6 mar 2010, o 20:06

Jak już tak zaczęłyśmy pisać o ulubionych minerałach, to chciałabym otworzyć wątek i zapytać was, jaką biżuterię najbardziej lubicie. Z jakimi minerałami, kamieniami, z jakim złotem czy może srebrem, w jakiej postaci: pierścionki,wisiory, bransoletki, napiszcie jaka biżuteria zapiera wam dech w piersiach. Mile widziane jakieś zdjęcia ;)

Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2468
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: misiak » 9 mar 2010, o 21:58

Dech zapiera mi taka biżuteria: to jest po prostu cudo, prawdziwe diamenty, taki komplet jakbym miała to bym była w siódmym niebie i niczego więcej bym do szczęścia nie potrzebowała. Mam nadzieje, że nie jestem jedyną kobietą, która traci głowę dla takich diamentów.

Awatar użytkownika
sklepik_one
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2010, o 12:21

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: sklepik_one » 10 mar 2010, o 13:40

Przepiękny komplet z diamentów, nie ukrywam, że podobne wzory przynoszą mi moje klientki i zamawiają komplety wzorowane na diamentach. Niestety nie stać nas na diamenty i owe diamentowe dodatki zamieniane są na cyrkonie, które idealnie zastępują diament.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 51
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:26

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Kruk » 10 kwie 2010, o 17:44

Tak, komplet srebrnej biżuterii z cyrkoniami mieni się jak diamenty.
Załączniki
file_9_1[1].jpg

Awatar użytkownika
kika75
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2010, o 13:25

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: kika75 » 3 lip 2010, o 14:51

a mi się bardzo podoba biżuteria z dyrberg-kern pięknie wykonana i bardzo orginalna.

Awatar użytkownika
Jagoda

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Jagoda » 26 sie 2010, o 16:22

A co to za marka dyrberg-kern ? Ja lubię biżuterię z czystego srebra z kamieniami naturalnymi. Ten srebrny komplet z cyrkoniami jest super. Myślę że można go również nosić na przyjęcia, a nie tylko na ślub.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 28 gru 2010, o 13:26

Nie znam tej marki.. Możecie napisać o niej coś więcej? Chętnie dowiem się czegoś nowego. Ja najbardziej lubię biżuterię z tradycyjnego złota,oraz klejnoty jak diamenty i szafiry. Uważam,że prezentują sie bardzo gustownie.

Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2011, o 14:26

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: szamanka » 24 lut 2011, o 15:57

Może to dziwne ale ja najbardziej lubię nosić rzeczy z klasycznego materiału jakim jest złoto, zawsze mam na sobie swój złoty pierścionek, ale często zdarza mi się nosić kolczyki i jakieś bransolety z tego materiału. Z rzadka coś więcej chyba ze na jakąś specjalną okazje. Niestety niektóre z tych dodatków czasem niebagatelnie kosztują ale według mnie naprawdę dodają uroku. Teraz chce namówić ukochanego by zakupił mi coś takiego.

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 25 kwie 2011, o 09:51

No czyli można powiedzieć,że mamy podobny gust i to się nie zmienia. Ostatnio moja koleżanka zaraziła mnie biżuterią z perłami i rubinem. W szczególności ładnie prezentuje się pierścionek z tym kamieniem. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Twoj_biz_pl
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2011, o 09:14

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Twoj_biz_pl » 18 maja 2011, o 12:06

Ja bardzo lubię szafiry i czyste złoto. Jeżeli chodzi o klejnoty,to oczywiście tylko na pierścionku lub naszyjniku. Kolczyki powinny być wg mnie nieco bardziej skromne. Nie przepadam za bransoletami...

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 6 wrz 2011, o 10:46

Bransolet też nie lubię,ale np takie łańcuszki prezentują sie bardzo ładnie
http://www.753.pl/p/lancuszki,lancuszki-zlote

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: ForumMaster » 6 wrz 2011, o 19:34

warto by dodać zdjęcie tej biżuterii :) większość osób jest "wzrokowacami", czyli szybciej przemawia do nich obraz.
www.Forum-Bizuteria.com Jedyne profesjonalne Forum o Biżuterii :). Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
Sklep-Jubilerski

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Sklep-Jubilerski » 26 paź 2011, o 16:57

Podobają mi się też cienkie łańcuszki. Problem jest z nimi tylko taki, że trzeba uważać bo łatwo je zerwać.

Awatar użytkownika
irlena

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: irlena » 2 lip 2019, o 05:53

Sama chyba wolę bardziej srebro niż złoto

Awatar użytkownika
Marlanna

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Marlanna » 2 lip 2019, o 06:07

Mi niesamowicie podobają się bransoletki modułowe. Zbliża sie rocznica ślubu i w tym roku sama dla siebie chciałabym zrobić właśnie taki prezent. Poluję na nią od kiedy tylko pojawiły sie w Polsce. I tak, samodzielnie kupujemy sobie prezenty na rocznicę. Po prostu lubimy sobie raz na rok sprezentowac coś droższego i porządniejszego i wolelibyśmy nie ryzykować z kupowaniem takich bibelotów sobie nawzajem. Lepiej skonsultować i kupić coś z czego naprawde będziemy się cieszyli).
Piękna jest ich kolekcja Essence, jak również modułowe pierścionki ( można nosić po kilka ze sobą).
Zresztą zobaczcie sobie ich zestawy tutaj

Ciekawa jeszcze była ich kolekcja walentynkowa.
Świetna jest na przykład ta bransoleta - nie wiem czy którakolwiek kobieta nie byłaby zadowolona z takiego właśnie prezentu.
Załączniki
bransoletka-srebrna-z-bursztynem-wisniowo-zoltym[1].jpg

Awatar użytkownika
lalkadoli

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: lalkadoli » 16 lip 2019, o 21:11

ja lubie pierscionki :) zamowilam sobie teraz dwie sztuki bo kolezanka mowila ze sa bardzo dobrej jakosci, a ze cena jest przyjemna to nie moglam nie kupic ;D

lamidp444
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 21:13

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: lamidp444 » 17 lip 2019, o 19:01

Ja uwielbiam zegarki. Czasem zdarza się że ubieram na raz. Jeden delikatny a drugi bardziej zabudowany. Swoje zegarki kupuje na stronie https://www.ankabizuteria.pl/zegarki gdzie jest bardzo duży wybór zegarków nie tylko jeżeli chodzi o model tylko również o marki dostępne na stronie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Polecam

Obrazek

Awatar użytkownika
Marine

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Marine » 26 lip 2019, o 14:15

Też lubię zegarki, ale z trochę wyższej półki. Od wielu lat jestem fanką marki Atlantic. Poza tym lubię delikatne bransoletki od Hilfigera np. taka :
Załączniki
zegarek-damski-atlantic-elegance-29038-45-21mb[1].jpg

Awatar użytkownika
Helio

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Helio » 10 sie 2019, o 17:53

Ja lubię metale szlachetne jak złoto czy srebro. Najczęściej wybieram biżuterię srebrną bo ma lepszą cenę.

Awatar użytkownika
Armla
Posty: 55
Rejestracja: 19 sie 2019, o 08:41

Re: Jaką biżuterię najbardziej lubicie?

Post autor: Armla » 19 sie 2019, o 08:43

Ja ostatnio zamówiłam sobie piękną i modną modułową bransoletkę - od dawna o takiej marzyłam ale ceny w sklepach stacjonarnych potrafiły przyprawić o zawrót głowy.
Można tez kupić promocyjnie gotowe zestawy.

Ogólnie koraliki lepiej kupowac w sklepach stacjonarnych - są o wiele tańsze niż na głównej stronie.

ODPOWIEDZ