Zaręczynowy

Często młodzi zakochani pytają na którym palcu nosie się pierścionek zaręczynowy a na którym obrączkę. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie tu na forum jubilerskim. Pytajcie i pomagajcie innym w uzyskaniu odpowiedzi na pytania związane z pierścionkami, obrączkami oraz pierśconkami zaręczynowymi które budzą najwięcej emocji.
Merida
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 15:13

Zaręczynowy

Post autor: Merida » 3 wrz 2022, o 15:21

Dzień dobry,

Z narzeczonym zauważyliśmy po tygodniu, że pierscionek jest jakiś poprzebarwiany, próba 585 e31. Czy to faktycznie złoto, czym może to być spowodowane? Najprawdopodobniej został już taki kupiony, nie miałam gdzie nawet go poprzecierac przez ten tydzień 😅 bardzo dziwne się to nam wydaje, może to jest jakoś powiązane z kamieniami po bokach szyny?
Załączniki
IMG_20220903_153742.jpg
IMG_20220903_153220.jpg

Zaręczynowy

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Jubiler 1

Re: Zaręczynowy

Post autor: Jubiler 1 » 4 wrz 2022, o 18:32

Po pierwsze zobacz czy jest próba jubilerska w środku pierścionka z numerem - to taki odciśnięty znaczek wraz z numerem 585 , potem jak faktycznie jest ten znaczek to spróbuj wytrzeć ten pierścionek ściereczką do biżuterii. W ostateczności idź do lokalnego jubilera aby sprawdził.

Generalnie nie powinny pojawiać się takie przebarwienia, chyba że coś Ci się wylało na rękę/palec. Na pewno pierścionek złoty który leży w pudełku nie powinien mieć żadnych przebarwień - jak tak było to oznacza że to nie nie złoto.

Awatar użytkownika
ForumMaster
Administrator
Posty: 795
Rejestracja: 31 gru 2009, o 10:02

Re: Zaręczynowy

Post autor: ForumMaster » 4 wrz 2022, o 18:34

Dobrze napisane - tak zrób bo porady są pierwsza klasa i daj znać jakie są wyniki, a jak możesz to załącz zdjęcie próby złota która powinna być wewnątrz pierścionka.

Awatar użytkownika
Armla
Posty: 55
Rejestracja: 19 sie 2019, o 08:41

Re: Zaręczynowy

Post autor: Armla » 5 gru 2022, o 10:30

Ja dostałam z żółtym cytrynem. Jak po zaręczynach dziadkom pokazałam to mamrotali, że nie taki jaki się powinno dawać czyli biały ;) nie ma co słuchać rodziny w tej kwestii, bo o ile może chcą dobrze, to źle to wyrażają. Pierścionek może najskromniejszy, '' najnieodpowiedniejszy'' ale jeśli podoba się obu zainteresowanym osobom, to jest to strzał w dziesiątkę ;)

Pierścionek warto jest zamówić na pewno w niewielkich sklepach jubilerskich, mają korzystniejsze ceny niż sieciówki. Piękne pierścionki z cytrynem ma Marko https://www.marko.pl/zlote-pierscionki-z-cytrynem
Obrazek

ODPOWIEDZ