shenzen masaż

Tutaj znajdziecie rady jak dobierać biżuterię
W polowaniu na prezent – na przykład co podarować w Dzień Kobiet czy walentynki?
W tym roku mrozy zmusiły wszystkich do niezwykłego zaopatrzenia się we wszelkiego rodzaju ciepłe swetry, pulowery, płaszcze i szaliki. Koncerny produkujące ciepłe stroje dorobiły się niesamowitej fortuny, na klientach tak bardzo pragnących uciec przed okropnym mrozem. Ulice każdego dnia przemierzały tłumy zakapturzonych mieszkańców dzielnie starających się dotrzeć do miejsc swojej pracy poprzez zawieruchy i śnieg.

A przecież wiosna już tuż tuż. W odstawkę pójdą kozaki, a panie w końcu będą mogły pochwalić się czymś więcej niż warstwą trzech swetrów. Wraz z nadejściem marca śnieg topnieje w oczach i zaczynają kwitnąć pierwsze pierwiosnki czekające na swoją kolej zamieszkania w którymś z pięknych, kryształowych wazonów. Okazji wszak jest wiele, a najważniejsza już na początku tego wiosennego miesiąca, kiedy to obchodzony jest Dzień Kobiet.

Panowie zachodzą w głowę nad najwspanialszymi prezentami dla swoich dam serca, a przecież każdy wie, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, w wersji dla mniej zamożnych mogą być również perły, ewentualnie inna stylowa biżuteria – przykładowo korale. Z takim ekwipunkiem każdy pan może liczyć na ciepłe przyjęcie, a tym samym i na stopienie ostatnich tej zimy lodów.

Niedługo już przyjdzie nam zrzucić okropne i ciężkie płaszcze, a z całą pewnością miło będzie to zrobić w ciepłej atmosferze pierwszych wiosennych dni przyprawionych delikatnym blaskiem luksusu, którego przyda nam elegancka biżuteria.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 30319
Rejestracja: 1 mar 2010, o 20:13

shenzen masaż

Post autor: Cezar » 10 gru 2019, o 02:02

Mam pytanie o shenzen masaż - kto podpowie?

shenzen masaż

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Rani35
Posty: 24
Rejestracja: 11 maja 2019, o 11:32

Re: shenzen masaż

Post autor: Rani35 » 13 maja 2020, o 15:45

Niestety nie mam pojęcia jaki jest to masaż, ale nazwa brzmi na tyle egzotycznie, że chętnie wybrałabym się na taki zabieg:D. Póki co jednak zastanawiam się, czy nie zainwestować w jakiś dobry masażer . Niestety intensywna praca, a do tego dość intensywne treningi sprawiają, że dość często odczuwam zarówno ból kręgosłupa jak i mięśni, wobec czego konkretny relaks przy wykorzystaniu takiego urządzenia na pewno bardzo mi się przyda:).
Załączniki
IMG_7327[1].jpg

Awatar użytkownika
mabelka
Posty: 63
Rejestracja: 22 paź 2019, o 09:27

Re: shenzen masaż

Post autor: mabelka » 12 maja 2022, o 08:14

a ktoś kojarzy może masaż ajurwedyjski abhyanga? z opisu wynika że jest on wykonywany ,,od stóp do głów" i do tego dochodzą gorące ziołowe olejki. czy ten typ masażu jest lepszy niż masaż klasyczny czy z wykorzystaniem gorących kamieni? nie wiem czy warto się zapisać na wizytę w salonie masażu


O szkoleniu

Ajurweda przywiązuje ogromną wagę do masażu ze względu na jego zdolność do łagodzenia bólu, regenerowania tkanek, wspomagania leczenia wielu zaburzeń, a także harmonizowania całego ciała. Masaże ajurwedyjskie głowy oraz twarzy to jedne z najstarszych technik profilaktycznych i leczniczych. Przez tysiące lat ludzie korzystają z ich dobroczynnego działania. Nasz kurs masażu ajurwedyjskiego w Warszawie pomoże Wam nauczyć się, jak wykonać wspaniały masaż sobie, a także innym.

Kurs ajurwedyjskiego masażu głowy oraz twarzy obejmuje naukę masaży: Abhyanga, Shiro Abhyanga, a także Mukhabhyanga.
ABHYANGA

Tradycyjny masaż Abhyanga całego ciała należy do klasyki masaży ajurwedyjskich. To najkompletniejsza terapia ciała, obejmująca niezwykle relaksujący masaż głowy i twarzy oraz refleksoterapię stóp, a także dłoni. Stanowi on element wielu terapii ajurwedyjskich (poprzedzający różne zabiegi). Ponadto jest częścią tradycyjnego ajurwedyjskiego kompleksowego programu oczyszczania oraz rewitalizacji organizmu – Panchakarma.
Ajurwedyjski masaż twarzy – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Ajurwedyjski masaż twarzy Abhyanga to zabieg mający na celu poruszenie energii w całym organizmie, a w konsekwencji także jej równowagi na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym oraz duchowym. Istota tego masażu wiąże się z ruchem energii w ciele. Wykonując masaż twarzy ajurwedyjski Abhyanga, stymuluje się punkty witalne marma znajdujące się na przebiegu kanałów energetycznych nadi. Poprzez stymulację tychże punktów, stanowiących pomniejszoną reprezentację narządów ciała, usprawnia się funkcjonowanie wszelkich układów organizmu, pobudza krążenie płynów ustrojowych, limfy i krwi, a także wzmacnia działanie systemu odpornościowego. W trakcie tego masażu całe ciało jest masowane rytmicznie, z równomiernym naciskiem. Zabieg Abhyanga wykonuje się przy użyciu dużej ilości ciepłego oleju sezamowego. Podczas masażu usuwane są z ciała rozmaite toksyny. Według ajurwedy, toksyny (ama) powstają z niestrawionego do końca jedzenia, mają charakter śluzu oraz odkładają się w organizmie w osłabionych miejscach. Podczas masażu ajurwedyjskiego Abhyanga toksyny zostają poruszone i są „wtłaczane” do systemu wydalniczego. Rytmiczne oraz głęboko relaksujące ruchy odblokowują również kanały energetyczne, pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej.

Działanie zabiegu: relaksuje, pozwala zachować piękno, przywraca jędrność oraz równowagę energetyczną ciała, oczyszcza organizm z toksyn, zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną.
SHIRO ABHYANGA – czyli masaż ajurwedyjski głowy

Głowa jest bardzo ważną częścią ciała, gdyż znajdują się w niej organy zmysłów: oczy, uszy, nos i język, a nade wszystko mózg. Ajurwedyjski masaż głowy regeneruje wszystkie te organy oraz wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie. Gwarantuje uwolnienie od stresów życia codziennego, przynosi ulgę dla obolałych i spiętych mięśni szyi oraz barków, a także pobudza wrodzone zdolności ciała do samouzdrawiania. Masaż ajurwedyjski głowy wykonuje się za pomocą naturalnych olejów roślinnych, mających także pozytywny wpływ na wygląd włosów. Stają się one mocne i lśniące. Masowanie skóry głowy pobudza dopływ krwi do mieszków włosowych oraz dostarcza im substancji odżywczych potrzebnych do zdrowego wzrostu. Masaż głowy nie tylko uwalnia od stresu, ale ma też zbawienny wpływ na nasze całe ciało i psychikę, przynosząc poczucie wewnętrznego spokoju. Regularny ajurwedyjski masaż głowy prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej oraz fizycznej.

Działanie zabiegu: relaksuje, rozluźnia, usuwa stres, poprawia ukrwienie skóry głowy, odżywia cebulki włosów i tym samym same włosy, zapobiega ich wypadaniu oraz przedwczesnemu siwieniu.
MUKHABHYANGA – masaż ajurwedyjski twarzy

Ajurwedyjski masaż twarzy najczęściej wykonywany jest z użyciem oleju szafranowego, nazywanego w ajurwedzie olejem piękności – posiada on właściwości nawilżające, ponieważ charakteryzuje się lekką konsystencją, a poza tym szybko się wchłania. Masaż ajurwedyjski twarzy zmniejsza zmarszczki, dzięki czemu skóra staje się gładka, młodzieńcza i ma zdrowy wygląd.
W programie kursu masażu ajurwedyjskiego:

Wstęp do ajurwedy – jej główne cele i założenia.
Zastosowanie olejów w ajurwedzie.
Informacje teoretyczne do każdego uczonego zabiegu.
Praktyczna nauka zabiegów: Abhyanga, Shiro Abhyanga, Mukhabhyanga

ODPOWIEDZ