Pierścionek zaręczynowy

Tutaj znajdziecie rady jak dobierać biżuterię
Awatar użytkownika
dam01ian

Pierścionek zaręczynowy

Post autor: dam01ian » 5 gru 2017, o 21:06

Witam potrzebuje zasięgnąć opini na temat firm, pierscionków moze ktoś miał z nimi styczność, mianowicie mam na oku dwa z nich:


co sadzicie o tych "mało" znanych firmach i jak myslicie czy parametry którymi sie chwalą w opisie tych pierscionków sa realne? Czy może lepiej wziąć cos z bardziej znanych firm z drogich salonów jubilerskich?

Proszę o poradę
Załączniki
pierscionek-zareczynowy.jpg
zaręczynowy pierścionek z brylantem

Pierścionek zaręczynowy

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2459
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Re: Pierścionek zaręczynowy

Post autor: misiak » 6 gru 2017, o 23:40

ten pierścionek zaręcznynowy z brylantem załączony jest ok, nie radzę wydawać bardzo dużych pieniędzy na biżuterię w znanych sieciach jubilerskich - tam zapłacisz tylko za te reklamy w telewizji, bo ktoś musi za nie zapłacić a jakość wykonania jest słaba w porównaniu do ceny.

Jako alternatywę pomyśl niemieckim dokładnym wykonaniu takich pierścionków ze srebra i kamienia naturalnego od AnKa Biżuteria:

pierścionek zaręczynowy z tanzanitem
https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria- ... tansanitem

zaręczynowy pierścionek srebrny z akwamerynem
https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria- ... quamarynem
Załączniki
pierscionek-zareczynowy-piekny-pierscionek-srebrny-z-prawdziwym-tansanitem[1].jpg
pierścionek zaręczynowy z tanzanitem
piekna-bizuteria-srebrna-pierscionek-z-aquamarynem[1].jpg
zaręczynowy pierścionek srebrny z akwamerynem

Awatar użytkownika
haims
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Pierścionek zaręczynowy

Post autor: haims » 11 maja 2018, o 13:11

Jeżeli decydujesz się na oświadczyny, to pierścionek powinien być dobrej jakości.
Mniejsze firmy mają sporo ciekawych ofert, jednak często bywa tak, że z racji mniejszych obrotów, mają wyższe ceny. Ja dla swojej już obecnie żony, kupiłem pierścionek zaręczynowy z oferty https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki#/cena-254-530 moim zdaniem mają rewelacyjną jakość wyrobów, każdy detal jest niesamowicie dokładnie wykończony, a przede wszystkim, oferują bardzo atrakcyjne ceny za tak jakościowe wyroby. Nie bez powodu mówi się, że pierścionek powinien kosztować równowartość wypłaty lub nawet dwóch, bo przy tak wzniosłym wydarzeniu warto kupić pierścionek, który dorówna mu swoją jakością i efektownością.

Awatar użytkownika
Paula

Re: Pierścionek zaręczynowy

Post autor: Paula » 18 maja 2018, o 13:30

Zdecydowanie trzeba kupować tylko takie unikaty jak ten pieścionek zaręczynowy od ankabizuteria - od razu widać że tu tysiące godzin ktoś poświęcił aby go zaprojektować, wykonać i ozdobić.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Pierścionek zaręczynowy

Post autor: Gość » 20 sie 2018, o 09:52

Jeżeli już jesteśmy przy temacie zaręczyn, to sam planuje się oświadczyć mojej dziewczynie w dniu jej urodzin za niespełna miesiąc. W związku, z czym chciałbym dowiedzieć się, jak w prawidłowy sposób należy przygotować się do tak wyjątkowego wydarzenia, w celu uniknięcia niepotrzebnego stresu. Chciałbym, aby to były oficjalne zaręczyny w gronie moich, jak i mojej przyszłej żony rodziców, dziadków oraz rodzeństwa. Nie ukrywam, iż nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób należy zachować się w tracie oświadczyn, dlatego szukam jakiś praktycznych porad na ten temat. W internecie znalazłem przydatny poradnik na temat zasad postępowania podczas oświadczyn. Jednak może ktoś z was ma jakieś własne sprawdzone porady, którymi chciałby się podzielić odnośnie do własnościowego zachowania się i postępowania w trakcie zaręczyn?Zaręczyny z klasą – poznaj najważniejsze zasady savoir-vivre

Mimo że współcześnie zaręczyny przebiegają dużo mniej oficjalnie niż przed laty, to wciąż jeden z najważniejszych momentów w życiu przyszłych małżonków. W wielu domach wciąż kultywowany jest zwyczaj oświadczyn w obecności rodziców. Jak uniknąć faux pas? Oto najważniejsze zasady zaręczynowego savoir-vivre’u.


Zaręczyny w obecności rodziców – savoir-vivre na pierwszym miejscuChoć zaręczyny mogą odbyć się bez udziału rodziców, wiele par pragnie przeżywać ten ważny moment w gronie najbliższych. Warto jednak z wyprzedzeniem zorganizować spotkanie zapoznawcze dla rodziców z obojga stron, np. wybierając się wspólnie do restauracji. Dzięki temu oświadczyny przebiegną w dużo swobodniejszej atmosferze.

Zgodnie z polską tradycją przyjęcie zaręczynowe powinno odbyć się w domu przyszłej narzeczonej. Kogo wypada zaprosić na tę uroczystość? Zazwyczaj bierze w niej udział najbliższa rodzina przyszłych małżonków m.in. dziadkowie i rodzeństwo. Jeśli jednak utrzymujecie bliskie stosunki z wujostwem lub dalszym kuzynostwem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich również zaprosić do świętowania.

O dacie zaręczyn warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Uroczystość powinna odbyć się w dzień wolny od pracy, w porze obiadowej. Możecie przygotować specjalne zaproszenia lub osobiście poinformować gości o dacie i miejscu zaręczyn. Zgodnie z zasadami savoir-vivre’u organizacja przyjęcia leży w gestii przyszłych teściów. Przyszły narzeczony powinien wręczyć kwiaty ukochanej oraz jej mamie, a na ręce gospodarza domu złożyć butelkę dobrego alkoholu, ciekawy album lub inny elegancki upominek.

Czy wiesz, że tradycja obdarowywania ukochanej pierścionkiem pojawił się w Polsce już w XVII wieku? To jeden z najpiękniejszych zaręczynowych zwyczajów! Biżuteria powinna być wykonana ze złota i brylantów – kamieni, które mają zapewnić szczęście i dostatek.

Choć przyjęło się, że mężczyzna powinien podarować przyszłej narzeczonej pierścionek wykonany z żółtego kruszcu, obecnie nie jest to już regułą. Możesz wybrać model wykonany np. z białego złota, unikaj jednak srebra z uwagi na jego małą trwałość. Jako przyszły narzeczony powinieneś poprosić rodziców swojej wybranki o zgodę na zaręczyny, a następnie uklęknąć przed ukochaną na prawe kolano i, wręczając pierścionek, zwrócić się do niej po imieniu i zapytać: „Zostaniesz moją żoną?” lub „Wyjdziesz za mnie?”. Jeśli usłyszysz „tak” (a z pewnością tak będzie) delikatnie włóż pierścionek na serdeczny palec jej prawej dłoni. Od tej chwili jesteście zaręczeni!

Rodzice przyszłego Pana Młodego mogą obdarować przyszłą synową biżuterią przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Po oficjalnych zaręczynach przychodzi czas na gratulacje. Następnie rodzice proszą Młodych, aby przedstawili plany dotyczące ślubu i wesela.
Załączniki
kissing-hand2[1].jpeg

Awatar użytkownika
misiakasiamisia

Re: Pierścionek zaręczynowy

Post autor: misiakasiamisia » 5 sie 2019, o 11:44

Jak kupujesz od większych jublerów, to płacisz nie tylko za pierścionek, ale i utrzymanie setek sklepów. Dlatego ceny w sklepach internetowych są nie do pobicia

ODPOWIEDZ