inwestycja w złoto forum

Tutaj znajdziecie rady jak dobierać biżuterię
W polowaniu na prezent – na przykład co podarować w Dzień Kobiet czy walentynki?
W tym roku mrozy zmusiły wszystkich do niezwykłego zaopatrzenia się we wszelkiego rodzaju ciepłe swetry, pulowery, płaszcze i szaliki. Koncerny produkujące ciepłe stroje dorobiły się niesamowitej fortuny, na klientach tak bardzo pragnących uciec przed okropnym mrozem. Ulice każdego dnia przemierzały tłumy zakapturzonych mieszkańców dzielnie starających się dotrzeć do miejsc swojej pracy poprzez zawieruchy i śnieg.

A przecież wiosna już tuż tuż. W odstawkę pójdą kozaki, a panie w końcu będą mogły pochwalić się czymś więcej niż warstwą trzech swetrów. Wraz z nadejściem marca śnieg topnieje w oczach i zaczynają kwitnąć pierwsze pierwiosnki czekające na swoją kolej zamieszkania w którymś z pięknych, kryształowych wazonów. Okazji wszak jest wiele, a najważniejsza już na początku tego wiosennego miesiąca, kiedy to obchodzony jest Dzień Kobiet.

Panowie zachodzą w głowę nad najwspanialszymi prezentami dla swoich dam serca, a przecież każdy wie, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, w wersji dla mniej zamożnych mogą być również perły, ewentualnie inna stylowa biżuteria – przykładowo korale. Z takim ekwipunkiem każdy pan może liczyć na ciepłe przyjęcie, a tym samym i na stopienie ostatnich tej zimy lodów.

Niedługo już przyjdzie nam zrzucić okropne i ciężkie płaszcze, a z całą pewnością miło będzie to zrobić w ciepłej atmosferze pierwszych wiosennych dni przyprawionych delikatnym blaskiem luksusu, którego przyda nam elegancka biżuteria.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 14438
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:42

inwestycja w złoto forum

Post autor: Mikka » 3 gru 2019, o 14:18

Pytam o inwestycja w złoto forum - kto zna?

inwestycja w złoto forum

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
marian332
Posty: 24
Rejestracja: 18 lip 2019, o 07:42

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: marian332 » 20 kwie 2021, o 19:11

Myślę, że lepiej inwestować w nieruchoosci. Polecam condo Są to eksperci w wynajmie nieruchomościami na terenie Całej Polski . Oferuje on mieszkania inwestycyjne super jakości na ,,inwestowanie w apartamenty". W przeciągu wielu lat działalności sprzedali dużo mieszkań, więc jest to firma niezmiernie pomocna. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem mieszkania inwestycyjne w pięknej okolicy, to bardzo polecam.

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: Martusia » 17 sie 2021, o 21:46

Osoby, które spodziewają się drastycznie rosnących cen złota, w związku z kurczącymi się złożami, mogą się rozczarować. Wynika to z faktu, że złoto praktycznie nie zużywa się w procesie produkcji i obróbki, a to już wykorzystane można w relatywnie łatwy sposób odzyskać. Oznacza to, że niemal całe złoto wydobyte w historii ludzkości (około 180 tysięcy ton) wciąż jest w obiegu – nie całe jest na rynku w postaci czystego kruszcu, ale na przykład jako biżuteria i inne ozdoby, a suma rocznego wydobycia stanowi mniej niż 2% całego złota. Można z tego wnioskować, że cena złota będzie rosła, ale raczej w sposób stabilny, a nie skokowy.

Aska85
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2021, o 14:18

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: Aska85 » 27 wrz 2022, o 14:51

Ja natomiast polecam także rozważyć inwestycję w złoto z pomocą sprawdzonej mennicy, jak Mennica Skarbowa Ceny są naprawdę bardzo dobre, więc opłaca się postawić tutaj na inwestycję bezpieczną na swoją emeryturę, czy dla swoich dzieci na przyszłość. Mam nadzieję, że również pozytywnie będziecie zaskoczeni możliwościami wyboru

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 196
Rejestracja: 27 sie 2010, o 11:29

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: Karolina » 5 maja 2023, o 08:40

Zabezpieczenie majątku. Złota rezerwa ochroni w czasie wysokiej inflacji czy ściema?

Inflacja nie zamierza odpuścić. Prognozy jednoznacznie wskazują, że do celu wróci dopiero za cztery lata. Tym samym nasze wydatki jeszcze przez kilka lat będą z miesiąca na miesiąc wyższe. Równolegle wartość naszych oszczędności będzie topnieć. Ratunkiem może być znane od tysięcy lat złoto.
Załączniki
inwestycja-zloto.JPG

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 74
Rejestracja: 8 sie 2018, o 07:47

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: Karol » 5 maja 2023, o 08:43

Polacy ruszyli po złoto

Ochrona przed tym zjawiskiem od dekad zaprząta głowy specjalistom od zarządzania majątkiem, którzy tworzą modele optymalnego zabezpieczania oszczędności przed spadkiem ich siły nabywczej. Jeśli spojrzymy na dostępne narzędzia, okaże się, że lokaty bankowe procentowe na 5-6, góra 7,5 proc. nie chronią nas nawet przed połową inflacji, a obligacje indeksowane wzrostem cen, zaczynają w pełni działać dopiero po roku od ich zakupu. W tej sytuacji nie dziwi, że Polacy zwrócili się w kierunku złota, które przez stulecia było podstawą systemu finansowego, a obecnie pozostaje tzw. bezpieczną przystanią i jednym z najlepszych sposób na utrzymanie wartości naszego majątku.

W 2022 r. Polacy kupili rekordową ilość złota – do naszych sejfów, szuflad i skrytek bankowych trafiło 18 ton kruszcu. Poza inwestorami i osobami prywatnymi rekordowe zakupy złota zrealizowały także banki centralne, które w ten sposób zabezpieczają rezerwy przed utratą wartości na skutek inflacji. O tym, jak popularne złoto stało się wśród bankierów centralnych, wystarczy wspomnieć, że zakupy sięgnęły ponad 1135 ton, czyli były o 152 proc. wyższe niż w roku 2021 i jednocześnie największe w historii. Skąd bierze się ten fenomen? Wynika on z kilku czynników niezwykle istotnych dla naszego majątku.

Po pierwsze cena złota nie jest w sposób bezpośredni związana z inflacją. Złoto nie reaguje na inflację, ale jest podatne na działanie rynków i ludzi. W sytuacji dużego wzrostu cen wszyscy szukają bezpieczniej przystani, a jedną z najlepszych, jest właśnie złoto. Dokładnie taki mechanizm zobaczyliśmy w ostatnich kilkunastu miesiącach. W efekcie tego, że coraz więcej osób, zaczęło kupować złoto, jego cena zaczęła rosnąć

Najsłynniejszym jest przykład Forda T, czyli pierwszego masowo produkowanego samochodu osobowego na świecie. W 1922 r. kosztował około 319 dol., co było równowartością 20 uncji złota. Wiek później, w 2022 r. za Forda Mustanga trzeba było zapłacić 27,5 tys. dol., co odpowiadało… 15 uncjom złota. I to w sytuacji, w której cena kruszcu wzrosła 95-krotnie. Dla porównania, jeden zaoszczędzony w 1922 r. dolar, przechował wartość równą niespełna sześciu centom.

Ten dowód działa nie tylko w odniesieniu do fordów i nie tylko w okresie 100 lat. Spójrzmy na czas o połowę krótszy. W 1975 r., czyli kilka lat po oderwaniu dolara od złota, przeciętna cena kupowanego w USA nowego samochodu wynosiła 4950 dol. Uncja złota w tym czasie kosztowała z kolei 139,29 dol. Oznacza to, że na zakup samochodu trzeba było „wydać” 35,5 uncji złota.

W 2021 r. przeciętna cena samochodu z salonu w USA, jak wynika z danych portalu statista.com, wynosiła 42 tys. 380 dol. Średnia cena uncji złota to z kolei 1798,89 dol., co oznacza, że do jego zakupu potrzebne było 23,5 uncji złota.
Załączniki
inwestycja-zloto-1.JPG

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 196
Rejestracja: 27 sie 2010, o 11:29

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: Karolina » 5 maja 2023, o 08:45

Złoto trzyma wartość

Skąd bierze się ta zdolność do przenoszenia wartości w czasie? To pokłosie faktu, że dostępność kruszcu jest ograniczona. Jak wynika z szacunków branży, ludzkość przez całą swoją historię wydobyła ok. 208 tys. ton złota, z czego dwie trzecie w ostatnich 75 latach. Równocześnie rozpoznane i uznawane za możliwe do wydobycia złoża szacowane są na ok. 52 tys. ton. Ta ograniczona dostępność jest całkowitym przeciwieństwem tzw. pieniądze fiducjarnego, którym płacimy i na którym oparty jest współczesny system finansowy.

- Przenoszenie wartości naszego majątku w czasie jest chyba najważniejszą z funkcji złota. Daje nam bowiem pewność, że przy regularnym kupowaniu kruszcu, to za ile kupimy daną sztabkę złota, nie ma dużego znaczenia. Złoto lubi cierpliwość. Równocześnie zaznacza, że złoto fizyczne, choć doskonale zabezpiecza majątek, to nigdy nie jest dobrym pomysłem lokowanie wszystkich oszczędności w jednym aktywie. Złoto dobrze traktować jako „bezpiecznik”.

Podsumowując:

Wysoka inflacja jest obecnie problemem, który wpływa na siłę nabywczą pieniędzy i wartość oszczędności. W obliczu tej sytuacji, złoto jest jednym z najlepszych sposobów na ochronę majątku, ponieważ nie jest bezpośrednio powiązane z inflacją, ale reaguje na działanie rynków i ludzi. Lokaty bankowe i obligacje indeksowane wzrostem cen nie są wystarczająco skuteczne w ochronie przed inflacją. Coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycje w złoto, a także banki centralne zwiększają zakupy złota na zabezpieczenie swoich rezerw przed utratą wartości na skutek inflacji. W ciągu 2022 roku Polacy kupili rekordową ilość złota, a banki centralne dokonały największych w historii zakupów złota.

Awatar użytkownika
Maria Polska

Re: inwestycja w złoto forum

Post autor: Maria Polska » 8 cze 2023, o 09:03

Biżuteria czy złota sztabka – w czym lepiej lokować oszczędności?


Często kupujemy biżuterię, myśląc nie tylko o jej walorach estetycznych, ale także uważając, że to dobra lokata finansowa. A jak jest naprawdę? Gdyby porównać lokowanie w złote sztabki i w biżuterię – co jest bardziej korzystne? Sprawdzamy.
Złoto towarzyszy nam od pokoleń. To kruszec, który od wieków używany był w rodzinach jako nośnik wartości. Tradycja podkreślania ważnych życiowych momentów bądź upamiętniania najpiękniejszych chwil poprzez przekazywanie sobie złota w postaci pierścionków zaręczynowych, obrączek czy złotych medalików – niezmiennie trwa do dziś. W doniosłych chwilach obdarowujemy się właśnie złotą biżuterią, ponieważ jest szlachetna i trwała. Ale czy ma ona wartość inwestycyjną?

Biżuteria klasy premium, np. z wysokiej jakości certyfikowanymi diamentami, w perspektywie długoterminowej czy nawet międzypokoleniowej, będzie nośnikiem wartości. To wynika przede wszystkim z jej unikalnego charakteru. Trzeba jednak pamiętać, że nie dotyczy to drobnych wyrobów ze złota, które przede wszystkim mają walor dekoracyjny

– mówi ekspertka rynku złota,
Dodaje:

Ceny biżuterii, inaczej niż ceny sztabek, nie są stale aktualizowane na podstawie bieżącego kursu (np. każdego dnia). W wyrobach jubilerskich takich jak kolczyki, zawieszki czy bransolety duży udział mają koszty produkcji, projektu, w skład ceny wchodzą koszty artystyczne oraz np. opakowanie. W przypadku złotych sztabek produkcja jest prostsza i tańsza, dlatego cena kruszcu stanowi ponad 90 proc. kosztów gotowego produktu.

Na metkach wyrobów jubilerskich znajduje się zazwyczaj waga wyrobu – łatwo zatem przeliczymy, ile płacimy za gram złota w gotowym produkcie i jak to się ma do ceny giełdowej.

W gotowych wyrobach jubilerskich – pierścionkach, obrączkach, kolczykach – koszt 1 grama złota jest zdecydowanie wyższy niż to, ile zapłacimy za 1 gram czystego złota w sztabce. Dla porównania: gotowy pierścionek o wadze 1,5 g i próbie 375 kosztuje w sklepie internetowym dużej sieci jubilerskiej – 765 zł. To daje nam 1360 zł za 1 gram czystego złota. Natomiast w sklepie internetowym, gdzie kupujemy złoto, aby odebrać je w sztabce o wadze 1 uncji – za 1 gram złota zapłacimy 283 zł (wg kursu z dnia 05.06). Złoto w postaci sztabek czy monet to złoto inwestycyjne, które podlega zwolnieniu z podatku VAT, który już w cenie biżuterii jest oczywiście zawsze wliczony w końcową ceną

– podkreśla ekspertka

Próba próbie nierówna
Warto pamiętać, że w gotowych wyrobach biżuteryjnych nie stosuje się czystego złota, bo jest zbyt miękkie, więc byłoby to niepraktyczne. Popularne w Polsce próby to 585 oraz 333. To znaczy, że w wyrobie mamy niecałe 60 proc. lub niewiele ponad 30 proc. czystego kruszcu. A im wyższa próba, tym więcej złota w wyrobie i wyższy koszt. Natomiast sztabki to próba 999.9. Tak czysta nie jest żadna, nawet najdroższa biżuteria.

Kupujmy zatem przede wszystkim biżuterię, która nam się podoba i chcemy ją nosić. Jeżeli nasz budżet na to pozwala, wybierajmy wyższe próby, wysoką jakość i unikatowe projekty – to pozwoli nam lepiej przechować wartość w dłużej perspektywie. Biżuteria to także wartość artystyczna, a przekazywana z pokolenia na pokolenie ma także wartość sentymentalną. Jeżeli jednak nasze cele są związane z finansami osobistymi: myślimy o oszczędzaniu, lokowaniu, przechowywaniu majątku – złote sztabki lepiej się sprawdzą jako prosty, dostępny magazyn wartości. Łatwo je także w przyszłości wycenić i sprzedać po cenie bazującej na bieżącym kursie. Wycena biżuterii nie jest tak prosta, chyba że chcemy odsprzedać ją tylko jako tzw. złom, czyli tylko po wartości zawartego w nim kruszcu

– objaśnia ekspertka rynku złota.

Sztabka złota – ponadczasowy nośnik wartości
Wielcy inwestorzy, banki oraz państwowe skarbce gromadzą złoto w sztabkach, ponieważ złoto fizyczne świetnie nadaje się do budowania oszczędności na lata. To nie tylko ochrona środków przed inflacją, ale także długofalowa inwestycja w przyszłość. Złoto to także ponadczasowy nośnik wartości.

Dziś za uncję złota możemy kupić takie same dobra jak za uncję tego surowca 100 czy 50 lat temu. Tak złoto przenosi wartość w czasie, w odróżnieniu od gotówki, która traci siłę nabywczą. Przekonujemy się o tym także teraz, gdy mamy rekordowe odczyty inflacji i szukamy skutecznych sposobów, by zabezpieczyć oszczędności przed utratą wartości. Trzymanie gotówki w domu czy nawet na nieoprocentowanym koncie nam tego nie zapewni. Natomiast złoto uchodzi za bezpieczną przystań i doskonale chroni nasze oszczędności przed inflacją


Złoto jest też międzynarodowe, całkowicie mobilne i płynne. To znaczy, że w każdej chwili możemy zabrać je ze sobą i bez problemu sprzedamy na całym świecie.


Złote oszczędzanie dla każdego
Wbrew pozorom, oszczędzanie w złocie nie jest trudne. A na pewno znacznie łatwiejsze niż ocenianie wartości kupowanej biżuterii.

Możemy po prostu kupić sztabkę i korzystać z walorów posiadania fizycznego złota. Jeżeli chcemy kupić sztabkę 1-uncjową, ale nasz budżet na to nie pozwala (to koszt ok. 9 tys. zł), możemy skorzystać z zakupów "po kawałku" w sklepie internetowym .

Jak to działa? Wystarczy założyć konto i w dowolnym momencie, za pomocą kilku kliknięć, nabyć dowolną ilość kruszcu. Same decydujemy, jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na ten cel. Minimalny zakup to równowartość 50 złotych, ale może być też 100 zł, 200 zł, czy ile tylko chcemy.

Nie musimy deklarować jak często chcemy kupować kruszec: raz dziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu czy co kwartał. Po zgromadzeniu 1 uncji złota możemy odebrać je w formie fizycznej (osobiście w 24 salonach w największych miastach w Polsce, u kuriera), albo przechować w skarbcu, z pełnym ubezpieczeniem i bez dodatkowych kosztów. Złoto w każdej chwili, zarówno przed uzbieraniem uncji, jak i po, można także odsprzedać.

Niezależnie od tego, ile już mamy sztabek, możemy oszczędzać dalej i gdy znów kupimy 1 uncję kruszcu, ponownie odbierzemy ją w formie sztabki.

No tak, ale pewnie wiele z nas może mieć obawy, czy kupowanie złota przez internet jest bezpieczne?

Dzisiaj nie boimy się już tak zakupów internetowych. Warto jednak zawsze sprawdzać sklep/sprzedawcę – od kogo kupujemy, jaka to jest forma prawna, jakie są opinie oraz jak zabezpieczona jest strona internetowa. Złoto dla dostarcza dystrybutor, który działa na polskim rynku już kilkanaście lat i posiada sieć salonów stacjonarnych w 22 miastach Polski. Dystrybutor dostarczył swoim klientom ponad pół miliona uncji złota, czyli ponad 16 ton. To pokazuje pozycję firmy na rynku i skalę działania, dzięki której możemy czuć się bezpiecznie.

Na prezent ślubny i 18. urodziny
Pierwsza złota sztabka to nie tylko dobry początek budowania oszczędnościowej "poduszki" na przyszłość, ale także świetny pomysł na oryginalny prezent. – Widzimy, że wielu naszych klientów kupuje złote sztabki o wadze o od 1 g do 10 g z myślą o obdarowaniu kogoś najbliższego. Taki prezent na chrzest czy 18 urodziny jest nie tylko oryginalny, ale daje też pewność, że nawet jeśli ktoś skorzysta z niego po wielu latach, prezent dalej będzie wartościowy i cenny .

Jak dodaje, klienci często wybierają sztabki z myślą, że w przyszłości można je nie tylko spieniężyć, ale np. zamienić na biżuterię, choćby na obrączki.

Jeżeli decydujemy się na zakup złota w sztabkach, np. 2 g lub 5 g i przekazanie go do złotnika, który wykorzysta kruszec do realizacji zamówienia na nasze wymarzone obrączki lub inną biżuterię – to zyskujemy także pełną transparentność kosztów. Wiemy, ile zapłaciliśmy za kruszec i ile kosztuje usługa u złotnika. Jest to zazwyczaj dużo korzystniejsze finansowo niż zakup gotowego wyrobu

– zauważa nasza ekspertka.

Sztabka świetnie się sprawdzi także wtedy, gdy z otrzymanych prezentów gotówkowych – np. z okazji ślubu, chrzcin czy urodzin – została nam nadwyżka, której nie chcemy czy też nie potrzebujemy wydać w najbliższej przyszłości. Wówczas dobrym pomysłem może być zamiana gotówki na złoto.

Ile złota warto posiadać?
Nie ma jednej uniwersalnej zasady. Z reguły przyjmuje się, że posiadanie od 15 do 25 proc. oszczędności w złocie daje nam poczucie bezpieczeństwa. Warto na zakup złota przeznaczać jakiś stały procent naszych wolnych środków, np. 5 proc. Przykładowo: jeżeli po odliczeniu naszych stałych kosztów w każdym miesiącu zostaje nam 1000 zł, z których część chcemy odłożyć na najbliższe wydatki związane wakacjami, część przeznaczamy na na konto oszczędnościowe, na którym składamy na nadpłatę kredytu hipotecznego, to nawet jeżeli zostanie nam jedynie 5 proc. z 1000 zł, czyli 50 zł – możemy już kupić złoto .

ODPOWIEDZ