Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Awatar użytkownika
Mgiełka091
Posty: 60
Rejestracja: 3 lis 2020, o 21:16

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Mgiełka091 » 24 mar 2021, o 22:18

Ciekawe czy takie cuda da się tak łatwo wyczyścić. :)


Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Marika009
Posty: 25
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:16

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Marika009 » 24 mar 2021, o 22:23

Ja bym się bała :) dlatego używam do cenniejszej biżuterii tylko tych ściereczek :)
https://www.ankabizuteria.pl/profesjona ... -bizuterii
Załączniki
sciereczki-do-czyszczenia-srebrnej-bizuterii-i-srebra[1].jpg

Awatar użytkownika
Majka1212
Posty: 33
Rejestracja: 7 gru 2020, o 21:02

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Majka1212 » 18 maja 2021, o 20:52

Przedmioty wartościowe należy pielęgnować starannie, aby można było nimi długo cieszyć się i zachować ich blask lub pierwotny wygląd. Od czasu do czasu należy usunąć z biżuterii drobne, niechciane cząsteczki brudu. Najlepszy sposób, aby to zrobić, można znaleźć w następujących wskazówkach:

Lekko zabrudzone:

Do czyszczenia należy zawsze używać miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Delikatnie usuwa zabrudzenia z powierzchni i od wewnątrz bez nacisku i pocierania.

Średnie zabrudzenie:

Doświadczenie pokazuje, że stara, miękka szczoteczka do zębów i miska letniej wody z płynem do mycia naczyń najlepiej pomagają przy umiarkowanym zabrudzeniu. Użyj go, aby ostrożnie wyszczotkować biżuterię. Nawet biżuterię z kamieniami szlachetnymi można utrzymać w doskonałej czystości bez powodowania uszkodzeń. Po wyczyszczeniu biżuterię dobrze wysusz miękką szmatką, co zapobiega nieestetycznym plamom. Nawiasem mówiąc, agresywne chemikalia są tematem tabu!

Mocne zabrudzenie:

Jeśli biżuteria jest naprawdę matowa i bardzo brudna, specjalistyczna firma może pomóc. Nawet uporczywy brud można usunąć czyszcząc w specjalnej kąpieli lub ultradźwiękowej, a biżuteria lśni nowym blaskiem. Nawiasem mówiąc, urządzenia do domu niestety nie dają tak dobrych wyników, jak te u specjalisty.

Przy odrobinie staranności, uważności i regularnej obsługi, złote i srebrne skarby zostaną dobrze zachowane :)

Awatar użytkownika
Mgiełka091
Posty: 60
Rejestracja: 3 lis 2020, o 21:16

Re: Czyszczenie i pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Post autor: Mgiełka091 » 22 maja 2021, o 21:24

Aby zapobiec matowieniu złota i innych metali szlachetnych, ważne jest, aby przechowywać biżuterię oddzielnie. Najlepiej nadają się do tego etui wyłożone welurem i specjalne hermetyczne pudełka.

Lubisz nosić swoją złotą biżuterię na co dzień i do tej pory nie zauważyłeś żadnych zmian kolorystycznych? Nawet jeśli Twoje złote bransoletki lśnią tak samo, jak pierwszego dnia, należy je regularnie czyścić. Użyj łagodnej wody z mydłem i miękkiej szmatki, aby rozpuścić proste cząsteczki brudu i utrzymać złotą biżuterię w czystości. Alternatywnie możesz użyć specjalnych chusteczek czyszczących do bransoletek i bransoletek wykonanych ze złota, aby usunąć nie zawsze widoczne zanieczyszczenia. I zachowaj połysk swojej cennej biżuterii.

Biżuteria srebrna jest bardziej podatna na korozję i nigdy nie może być przechowywana z innymi metalami i stopami o niższej jakości. Srebro z czasem matowieje, szczególnie pod wpływem wilgoci. Z tego powodu prawdziwą srebrną biżuterię należy czyścić impregnowaną ściereczką do czyszczenia srebra. Jeszcze zanim pojawią się pierwsze zauważalne oznaki przebarwień. Z kolei srebro rodowane daje bardzo dobre rezultaty i jest lepiej chronione przed przebarwieniami i matowieniem.

Nasza wskazówka : Jeśli będziesz nosić srebrną biżuterię tak często, jak to możliwe, przekonasz się, że Twoja srebrna biżuteria na ramię zachowuje wspaniały połysk.

ODPOWIEDZ