Pieniądze

Biżuteria wykonana może być z różnych materiałów: srebra złota, kamieni: cyrkoni, kryształków Svarowski, kamieni naturalnych. W tym dziale spróbujemy odpowiedzieć jak chronić, pielęgnować i przechowywać biżuterię.
Awatar użytkownika
olaf332
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2020, o 07:51

Pieniądze

Post autor: olaf332 » 16 cze 2021, o 06:22

Jeśli chodzi o pieniądze to na pewno powinno się wejść na stronę internetową praca przez internet. Sam z tej oferty ostatnio skorzystałem i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

Pieniądze

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
marian332
Posty: 28
Rejestracja: 18 lip 2019, o 07:42

Re: Pieniądze

Post autor: marian332 » 30 lip 2021, o 12:53

Chcę zaproponować wam ofertę firmy cefahrer.pl jest to agencja pracy, która oferuje sprawdzone oferty pracy. Zobaczcie na ich ofertę. Ja zatrudniłam się dzięki nim u niemieckiego pracodawcy. Ta agencja pomaga w przygotowaniu twojego cv aby było najlepszej jakości i pracodawca zwrócił na ciebie uwagę. Polecam bardzo szczególnie że są to oferty pracy legalne i mają dużo dodatków pracowniczych.

Co w sytuacji, gdy nie wiesz, jaka oferta pracy będzie odpowiednia?
CE Fahrer dysponuje wyszkoloną kadrą konsultantów zaznajomionych z zagadnieniami związanymi z niemieckim rynkiem pracy. Oprócz publikacji ofert i przeprowadzania procesu rekrutacji, firma zajmuje się także udzielaniem bezpłatnych porad w zakresie zatrudnienia.

Wystarczy skontaktować się z CE Fahrer poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie, mailowo bądź telefonicznie. Na podstawie krótkiego wywiadu doradca będzie w stanie zorientować się o Twoich umiejętnościach, doświadczeniu i preferencjach odnośnie systemu pracy.

Otrzymasz kilka pasujących do Twojego profilu ofert i, jeżeli zdecydujesz się na którąś z nich, wystarczy zaaplikować, załączając wszystkie wymagane dokumenty.

Pracodawca zwykle poinformuje Cię o wyniku Twojej kandydatury w przeciągu kilku dni roboczych. Jest to spora oszczędność czasu, a prócz tego współpraca z agencją znacznie podnosi prawdopodobieństwo zdobycia zatrudnienia.

Czy wcześniejsze doświadczenie jest wymagane?
Aby zgłosić swoją chęć podjęcia pracy jako kierowca zawodowy w Niemczech nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Pracę u zagranicznego pracodawcy możesz podjąć zarówno wtedy, gdy jesteś świeżo po zdobyciu uprawnień i dopiero rozpoczynasz swoją karierę kierowcy, jak również wówczas, gdy jest to już kolejny etap w historii Twojego zawodu.

W każdym przypadku możesz liczyć na kompleksową pomoc w stworzeniu niepowtarzalnego profilu kandydata oraz w przetłumaczeniu Twojego CV tak, abyś mógł jak najlepiej zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą.

​Podpisanie umowy o pracę
Ważną kwestią podczas poszukiwania pracy jest bezpieczeństwo. Obecnie często słyszy się o próbach oszustw bądź incydentach nieprzestrzegania warunków umowy. Wszyscy pracodawcy, których ogłoszenia zostały opublikowane na stronie CE Fahrer są wcześniej weryfikowani. Nie musisz więc obawiać się, że padniesz ofiarą nieuczciwości.

Wszystkie umowy o pracę podpisywane za pośrednictwem CE Fahrer są w pełni legalne i zawierane bezpośrednio z pracodawcą, zwykle też na niemieckich warunkach.

Jeżeli proces rekrutacji przebiegnie pomyślnie, wówczas otrzymasz do podpisania umowę pośrednictwa pracy. Znajdziesz tam takie informacje jak: nazwa pracodawcy, osoba do kontaktu, system pracy, wynagrodzenie, data rozpoczęcia pracy, a także inne informacje, które z pewnością okażą się przydatne podczas wyjazdu.

Nie jest to jednak docelowa umowa o pracę - takową podpisujesz bezpośrednio z niemieckim pracodawcą dopiero po przyjeździe do kraju. Wyjazd do Niemiec zawsze odbywa się dopiero po wcześniejszym ustaleniu i potwierdzeniu terminu.

Jodełka
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 15:55

Re: Pieniądze

Post autor: Jodełka » 29 sie 2021, o 16:24

Planuję właśnie zmienić pracę ale raczej będzie to takie zajęcie, które po prostu będę lubić. Jestem świadoma, że w takiej sytuacji będzie się liczyć bardzo motywacja wewnętrzna . Wygląda to trochę inaczej niż z pracą na etacie, ponieważ samemu trzeba planować i organizować sobie czas.

Motywacja przede wszystkim! Czyli o technikach automotywacji na swoim.

Dzisiaj będzie o motywacji, o tej wewnętrznej i zewnętrznej, natomiast na tej wewnętrznej bardziej się skupimy.

Bo przecież freelancer nie ma szefa, nie ma zespołu, nie dostaje zadań. Jak zatem ma utrzymać odpowiedni poziom własnej motywacji? Jak może nauczyć się pracować z domu? Jak łatwo ma przechodzić z trybu domowego w tryb „pracowy”?

Jak nauczyć się to robić nawet w piżamie?

Na początek sprawdź, czy brakuje Ci motywacji czy też może masz poczucie, że Twoja marka nie jest wystarczająco dobra? Bo to są dwie różne rzeczy. Jeżeli masz takie poczucie, że to, co stworzyłeś albo zamierzasz stworzyć, nie będzie wystarczająco dobre, żeby pokazać światu, to możemy mylić motywację z brakiem pewności siebie. W tym artykule dotkniemy jednak tematu motywacji.

Jaka jest definicja motywacji? Motywacja (z łac. motivus „ruchomy” od motus „ruch”) stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą, zespół procesów psychicznych i fizjologicznych.

Czyli najpierw pojawia się potrzeba, później sobie coś o niej myślimy. Nasze ciało jakoś reaguje i ten poziom procesów fizycznych i psychicznych, będzie określał, co ma się zmienić i jaki jest kierunek tych zmian.

Opanowanie motywacji, które pozwala na przemyślane działanie w jakimś ważnym dla nas aspekcie jest kluczowe dla osiągania coraz to lepszej efektywności, rozwijania czy podwyższania poziomu swojego poziomu kompetencji np. w różnego rodzaju aktywnościach humanistycznych, medycynie w nauce, jak i w prowadzeniu działalności, w budowaniu marki.

Jak wygląda sam proces motywacyjny?

Najpierw mamy do czynienia ze wzbudzeniem energii. Później pojawia się nasz wysiłek, który jest zorientowany na jakiś cel, a potem taki rodzaj tzw. uwrażliwienia na różne bodźce.

,,Kiedy się czegoś mocno pragnie, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

— Paulo Coelho

Pojawia się selektywność uwagi w stosunku do różnych bodźców. Jeśli bardzo czegoś pragniemy i mamy mocno ustawiony na naszym horyzoncie cel, widzimy go wyraźnie, podążamy ku niemu, rozmyślamy o tym celu, myślimy też jak to będzie, gdy go osiągniemy, czyli wizualizujemy sobie ten cel. Nasza uwaga wyłapuje coraz więcej szczegółów z otoczenia dotyczących tego właśnie celu.

Jeżeli na czymś mocno się skupiasz jest duża szansa, że będziesz widzieć coraz więcej okazji i możliwości, aby ten cel zrealizować.

Dalej w procesie motywacyjnym pojawia się reakcja, która układa się w jakiś wzorzec zachowania, czyli zaczynamy zachowywać się w ukierunkowany sposób, w odpowiedniej sekwencji i kombinacji.

Na przykład: jeżeli chcemy rzucić etat, zaczynamy budować markę, mamy cały przemyślany plan, wybieramy specjalizację, określamy klienta, tworzymy zawartość strony, itd – to jest jakiś wzorzec, który wypełniamy i kontynuujemy tę czynność, dopóki tego nie osiągniemy. Jeśli zmieniają się warunki to elastycznie się do tych warunków musimy dopasować. Pojawia się uczucie przyjemności, kiedy to osiągamy, a uczucie zawodu i niespełnienia, kiedy nie osiągamy celu.

Taki jest cały proces psychologiczny, rozpisany na Wikipedii. Opis dobry jak każdy inny.

Ale ja dzisiaj chcę Wam przedstawić moje osobiste przemyślenia odnośnie motywacji jako freelancer.

Na początek rozróżnijmy motywację wewnętrzną od zewnętrznej. Ta zewnętrzna to wzbudzenie naszej potrzeby jakimś systemem nagród albo kar, które będą nas stymulować do działań, coś z zewnątrz, jakiś rodzaj systemu, w którym tkwimy. Jesteśmy dobrze przygotowani do bycia w takich ocennych systemach – od małego podlegaliśmy przecież ciągłym ocenom – szkoła, później praca, np. oceny roczne. To właśnie jest motywacja zewnętrzna, która nie zawsze działa. O tym więcej w dalszej części artykułu.

Motywacja wewnętrzna, czyli aktywizacja danej jednostki. Następuje, kiedy człowiek dąży do zaspokajania własnych potrzeb. A jaką tę potrzebę ten freelancer ma? Co on chce zaspokoić będąc poza etatem?

Po pierwsze, kiedy sobie wyobrażamy bycie freelancerem, to możemy sobie pomyśleć, że osoba, która przed chwilą rzuciła etat będzie bardzo zmotywowana zewnętrznie i nieustająco.

Karą w tym przypadku będzie jakiś rodzaj widma porażki, czyli, że nam się nie uda ten pomysł na własną markę i biznes, karą też może być niezarobienie odpowiedniej kwoty i niemożność utrzymania się poza etatem. Nagrodą z kolei będzie oczywiście sukces firmy, nowi klienci, rekomendacje i większe pieniądze (oraz wolność).

Motywację zewnętrzną na dłuższą metę trudniej jest utrzymać.

Można ją oczywiście stymulować np. przez oglądanie filmików z różnymi mowami motywacyjnym i inspirowanie się wielkimi przedsiębiorcami, czytanie różnych amerykańskich poradników i podręczników o tym, jak się motywować czy, np. używanie bardzo modnych w tej chwili aplikacji, które będą dbały o nasze zarządzanie czasem i będą nam pomagały w wykonywaniu działań zmierzających do realizacji naszego celu.
Załączniki
pexels-cottonbro-3831849-683x1024[1].jpg

Awatar użytkownika
KrysiaK
Posty: 72
Rejestracja: 27 sie 2020, o 13:41

Re: Pieniądze

Post autor: KrysiaK » 10 wrz 2021, o 10:53

jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem własnego biznesu, to warto zastanowić się nad jakimś dodatkowym szkoleniu z tym związanym, na przykład poczytaj sobie o czymś takim jak karta projektu leadership-center.pl mam nadzieję że artykuł będzie przydatny.

Projekty i zarządzanie projektami były z ludźmi od zawsze. Bez przesady. Udowodnię to poniżej, natomiast skupię się teraz na tym, co zarządzanie projektami oznacza tu i teraz. I dlaczego warto zarządzaniem projektami się zainteresować.

Jeżeli pracujesz z ludźmi, nad tematami, które wymagają współpracy, zaplanowania czasu, pojawiają się nieprzewidziane problemy i musisz zgrać to wszystko w czasie, upewnić się, że każdy wie co ma zrobić i na kiedy to najprawdopodobniej już zarządzasz projektem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Zacznijmy od podstaw, żeby zbudować wspólny słownik. I bardzo ważna sprawa. Nie piszę do Ciebie z perspektywy teoretyka-bajkopisarza. Prawdziwe zarządzanie projektami służy do tego, żeby:

Robić sensowne rzeczy
Dostarczać je w rozsądnym czasie bez zbędnych kosztów
Likwidować chaos, marnotrawstwo i bałagan
Jeżeli doświadczyłeś kiedyś sytuacji, w której musiałeś pracować do późnych godzin przez dłuższy czas tylko po to, żeby zorientować się, że to wszystko było niepotrzebne.

Albo próbowałeś zrealizować jakiś swój pomysł, który dobrze się zapowiadał, ale coś na koniec „nie pykło”. Albo widziałeś pomysły, które nagle były „priorytetowe”, wyciągnęły dużo ludzi i zasobów tylko po to, żeby później „umrzeć śmiercią naturalną” to doświadczyłeś tego, co się dzieje, gdy zarządzanie projektami nie jest obecne.

W takim razie jedziemy – jak ugryźć zarządzanie projektami od podstaw.

Co to jest projekt?
Bez definicji się nie obejdzie niestety, ale ograniczę ten ból do minimum. Według słownika projekt to tymczasowe przedsięwzięcie, które ma na celu stworzenie unikalnego produktu lub usługi. I po bólu ;). „Tylko teraz poproszę o tłumaczenie na ludzki i jakieś przykłady może” pewnie pomyślisz. I słusznie. Tłumaczę na ludzki.

Projekt najlepiej po polsku oddaje słowo przedsięwzięcie. Czyli chcesz stworzyć „coś z niczego”. Projekt charakteryzują 3 ważne punkty. Projekt jest:

Unikalny – czyli nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłeś albo firmy, czy też inna instytucja (fundacja, urząd, jednostka wojskowa, etc.) nigdy tego nie realizowała. Czyli jeżeli chcesz stworzyć coś, co jest nowe to najprawdopodobniej potrzebujesz zarządzania projektami

Tymczasowy – czyli ma początek i koniec. Nie znaczy, że to będzie krótkie. Są projekty, które trwają tydzień, ale też takie, które trwają latami. Spływ kajakowy możesz zorganizować w ciągu dni, budowa nowego osiedla to kilka lat.

Stopniowo doprecyzowywany – czyli na początku więcej nie wiesz niż wiesz, a dopiero w trakcie zdobywasz informacje, dzięki których z mgły wyłania się w miarę czytelny obraz tego, co chcesz osiągnąć, jak chcesz to zrobić i z kim

Jeżeli to nad czym pracujesz spełnia te 3 cechy to najprawdopodobniej już zarządzasz projektem. Czy dobrze czy źle to inna sprawa ;), ale tak jest.

Przykłady, o których pisałem na starcie? Organizacja polowania na mamuty (nie na dinozaury ;) ) jest projektem. Trzeba zebrać zespół, wyznaczyć role, komunikować się ze sobą, osiągnąć ambitny cel. Coś bardziej nowoczesnego?

Uruchomienie strony internetowej w firmie
Zorganizowanie międzynarodowego turnieju piłkarskiego
Wdrożenie nowego produktu na rynek
Unowocześnienie maszyn
Kampania w social media Twojego produktu
To wszystko projekty. I doświadczenie pokazuje, że sporo może pójść nie tak. Padnie serwer. Autokary z zawodnikami utkną na autostradzie po karambolu. Wdrożenie produktu nie przyniesie odpowiedniego wyniku, bo sprzedaż nie zgra się z marketingiem. Zmiana maszyn w fabryce się przedłuży, przełoży się to na przestój na linii i straty pieniędzy. A kampania przepali pieniądze, bo ktoś zapomniał sprawdzić, czy landing page zbiera zapisy na listę mailingową.

Awatar użytkownika
KrysiaK
Posty: 72
Rejestracja: 27 sie 2020, o 13:41

Re: Pieniądze

Post autor: KrysiaK » 14 wrz 2021, o 00:12

jeżeli aktualnie nie jesteś zadowolony z wynagrodzenia które dostajesz to może najwyższa pora aby je zmienić ? zajrzyjcie na stronę antal.pl i zobaczcie ile ofert pracy aktualnie się tam znajduję

ODPOWIEDZ