Strona 1 z 1

jak wyczyścić złoty łańcuszek?

: 12 lis 2016, o 16:31
autor: jolinka
Podpowiecie mi jak wyczyścić złoty łańcuszek? Chciałam go założyć a okazuje się że po ostatniej imprezie nie wygląda najlepiej...

Re: jak wyczyścić złoty łańcuszek?

: 4 cze 2018, o 06:31
autor: Mania92
1.Pamiętaj, że innego traktowania wymaga biżuteria z samego złota, a innego biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Poniżej porady dotyczące samego złota.
2. Włóż biżuterię do ciepłej wody z sodą oczyszczoną i płatkami mydlanymi. Na litr wody potrzebne będzie 5 gram sody oraz 50 gram płatków mydlanych. Najlepiej czyszczenie wykonywać w słoiku, ponieważ należy go później zakręcić i potrząsać ok. 2 minut. Następnie przepłucz biżuterię w bieżącej wodzie i wypoleruj miękką szmatką.
3. Biżuteria pozłacana wymaga szczególnej uwagi, ponieważ bardzo łatwo zetrzeć złotą warstwę. Pocieraj ją miękką szmatką zamoczoną w roztworze soku z cytryny i soli kuchennej w wodzie.
4. Jeżeli biżuteria jest po prostu zakurzona, wystarczy umycie jej wodą z mydłem.
5. Jeżeli widzisz na niej czerwony nalot, mydło tu nie wystarczy – przygotuj roztwór solny (5 łyżeczek soli na 1 litr wrzącej wody) i zamocz w nim biżuterię. Na spód i częściowo boki naczynia połóż folię aluminiową. Biżuteria będzie się oczyszczała sama, a ty będziesz mogła zanurzyć ją w świeżym roztworze, kiedy zauważysz, że folia nie przyjmuje już więcej zanieczyszczeń. Na koniec czyszczenia przedmiot umyj koniecznie wodą z mydłem.
6. Zamiast roztworu solnego możesz użyć zwykłej wódki. Zamocz biżuterię w szklance alkoholu i pozostaw na całą noc. Wódkę możesz też zastąpić colą.
7. Zielony nalot usuniesz kwaskiem cytrynowym – po prostu zanurz w nim przedmiot. Jeżeli nalot jest nieznaczny, może wystarczyć sok z cytryny.
8. Zabrudzenia usuniesz także w rozworze amoniaku z wodą, wapnem, czy wkładając je do benzyny.
9. Oczywiście możesz równie dobrze użyć specjalnego preparatu do czyszczenia złota, lub zlecić czyszczenie złotnikowi.

Re: jak wyczyścić złoty łańcuszek?

: 13 lip 2018, o 20:16
autor: ForumMaster
:) podoba mi się ta porada