różaniec obrączka srebrna

Awatar użytkownika
wladca_pierscionka
Posty: 7858
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:11

różaniec obrączka srebrna

Post autor: wladca_pierscionka » 23 sty 2020, o 16:35

Mam pytanie o różaniec obrączka srebrna - kto podpowie mi?

różaniec obrączka srebrna

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: różaniec obrączka srebrna

Post autor: Martusia » 23 gru 2021, o 23:23

W kulturze chrześcijańskiej różaniec pełni specjalną rolę. Na nim jest odmawiana modlitwa, która miała być polecona ludzkości od Maryi, Matki Jezusa. Sama modlitwa jest bardzo prosta. Polega na odmawianiu modlitwy Ojcze Nasz oraz Zdrowaś Maryjo według określonego schematu. Podczas odmawiania różańca rozważa się kolejne tajemnice, podzielone na cztery części. Wyróżniamy tajemnice:

Radosne;
Światła;
Bolesne;
Chwalebne
Każdą z tych części odmawia się w innym dniu tygodnia. W październiku w kościele codziennie odmawia się różaniec. Różaniec zazwyczaj posiada odpowiednią ilość koralików tak, aby podczas modlitwy łatwo przewracać je między palcami. Jednak ze względu na dużą wartość, jaką posiada, są wykonywane również mniejsze jego wersje. Można spotkać dziesiątek różańca na sznurku, wyglądający jak miniaturowy różaniec lub znaleźć koraliki wtopione w srebrne lub złote obrączki.

Ze względu na specyfikę tego typu przedmiotów, rodzi się wiele pytań związanych z nimi. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze z nich.


Posiadam różaniec obrączkę na palcu – jak odmawiać modlitwę?
Modlitwę odmawiamy dokładnie tak samo jak w przypadku normalnych rozmiarów różańca. Należy zacząć od krzyża, odmówić Modlitwę Pańską, a następnie, przesuwając opuszkiem palca po kolejnych koralikach, odmawiać modlitwę Zdrowaś Maryjo. Przy każdym dotknięciu krzyża kończy się jedna z tajemnic, a zaczyna kolejna. Dla przykładu: zaczynając część radosną, należy rozważyć pierwszą dziesiątkę, a następnie przy krzyżu odmówić modlitwy, które zwykle odmawia się po skończonej dziesiątce i przejść do kolejnej tajemnicy, np. nawiedzenia św. Elżbiety. Problem z tym jak odmawiać różaniec na palec jest najczęstszym problemem pojawiającym się przy tym produkcie.

Dzięki temu, że różaniec jest zamknięty w formie obrączki, może nam towarzyszyć w każdej chwili. Nie ma potrzeby zdejmowania go podczas wykonywania codziennych czynności, dlatego istnieje możliwość modlitwy w każdej chwili, kiedy nadejdzie taka potrzeba.

Na którym palcu nosi się różaniec?
To zależy od osobistych preferencji użytkownika. Wpływ na to ma również stan cywilny danej osoby. W przypadku osób niezamężnych, singli lub osób związanych z Kościołem Katolickim, obrączkę można nosić na serdecznym palcu. Może to symbolizować przywiązanie do wiary oraz Boga. Natomiast w przypadku osób, które wzięły ślub, szczególnie kobiet, może to być kłopotliwe. Wiąże się to z noszeniem obrączki ślubnej oraz pierścionka zaręczynowego na serdecznych palcach. W takim przypadku warto rozważyć założenie pierścionka z różańcem na palec środkowy. Nie zaleca się noszenia obrączki z różańcem na palcu wskazującym. Jest to palec, którym wykonujemy najwięcej czynności oraz jest najczęściej zginany. Dlatego pierścionek może łatwo ześlizgnąć się z palca, np. podczas zmywania naczyń lub w innej sytuacji, kiedy dłonie są mokre. Podobnie sprawa wygląda w kwestii najmniejszego palca lub kciuka.

Dlatego najwygodniej i najbezpieczniej nosić pierścionek z różańcem na środkowym lub serdecznym palcu. Wtedy można odmawiać modlitwę nawet nie zdejmując obrączki z palca. Wystarczy przekręcać ją za pomocą palca wskazującego, kciuka lub małego palca.

Obrazek

ODPOWIEDZ