kolczyki dla małych dziewczynek

Awatar użytkownika
Amelia
Posty: 7449
Rejestracja: 1 mar 2010, o 19:53

kolczyki dla małych dziewczynek

Post autor: Amelia » 24 sty 2020, o 20:39

Mam pytanie o kolczyki dla małych dziewczynek - kto podpowie mi?

kolczyki dla małych dziewczynek

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 456
Rejestracja: 10 lis 2020, o 20:35

Re: kolczyki dla małych dziewczynek

Post autor: Martusia » 14 sty 2022, o 10:08

Wybór kolczyków dla dziecka to coś więcej niż decyzja, który wzór jest najładniejszy. Kupując ozdoby na uszy dla małej elegantki, należy rozważyć szereg czynników, które decydują o wygodzie noszenia i bezpieczeństwie. Co takiego przede wszystkim warto wziąć pod uwagę?

Z czego powinny być kolczyki dla dziecka?
Mimo że tanie kolczyki mogą prezentować się pięknie, lepiej nie kupować ich dla dzieci. Są one często wykonane ze słabej jakości materiałów, które mogą podrażniać ucho lub powodować reakcję alergiczną. Dla dziewczynki dobrze więc wybrać kolczyki ze szlachetnych kruszców - srebrne, złote lub pozłacane. Te są dużo bezpieczniejsze dla wrażliwych uszu i zdecydowanie rzadziej uczulają. Najlepiej przy kupnie zwrócić uwagę, by były one wykonane z kruszcu wysokiej próby. Do ozdób niskiej próby dodaje się spore ilości innych metali, które mogą wywołać u dziecka pieczenie, zaczerwienienie lub swędzenie ucha.

Dobry rozmiar to bezpieczeństwo
Ważne też, by zdecydować się na kolczyki odpowiednie do wieku dziecka, czyli lekkie i niewielkie, które nie będą przeszkadzały mu w codziennej aktywności. Najlepiej postawić na kolczyki wkrętki, które zgrabnie przylegają do ucha. Nie tylko dodają one uroku młodej elegantce, ale też są dla niej najbezpieczniejsze. W ich przypadku nie ma ryzyka, że podczas zabawy z innymi dziećmi zaczepią się o ubranie i zranią naszą pociechę czy sprawią jej ból. Dodatkowo większe kolczyki po prostu nie będą pasowały do dziecka. Bardzo ozdobne duże modele sprawią, że będzie wyglądało jak przebrane w biżuterię mamy, zamiast dodawać dziewczęcej lekkości i delikatności.

Zapięcie też jest istotne
Wiele osób o tym zapomina, ale zapięcie jest bardzo ważnym elementem kolczyków. Jeśli jest źle dobrane lub niestarannie wykonane, łatwo może się odpiąć, a to szybko prowadzi do zgubienia biżuterii. W przypadku dzieci jest to jeszcze bardziej prawdopodobne - ich aktywność sprawia, że wyjątkowo łatwo jest o obluzowanie zapięcia. Warto więc przed dokonaniem wyboru sprawdzić, czy jest ono solidnie wykonane i bezpieczne, by zapewnić dziewczynce pełen komfort podczas zabawy.

Serduszka, koniczynki, kulki - na co się zdecydować?
Obecnie mamy do wyboru mnóstwo przeróżnych wzorów kolczyków, przez co trudno jest podjąć decyzję, które będą najodpowiedniejsze. Tutaj jednak warto oddać głos samej zainteresowanej. Jeśli wiemy, że mamy do czynienia z produktami wysokiej jakości, możemy pozwolić podjąć ostateczną decyzję dziewczynce. Wspólny wybór odpowiedniej biżuterii może być doskonałą zabawą nie tylko dla dziecka, ale także dla jego opiekunów.
Załączniki
kolczyki-srebrne-motylki-dzieciece-z-malenkimi-niebieskimi-cyrkoniami[1].jpg

marchewka3
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2020, o 13:39

Re: kolczyki dla małych dziewczynek

Post autor: marchewka3 » 2 mar 2022, o 13:00

Dla mnie generalnie przekłuwanie uszu dzieciom do 1 roku życia jest nieporozumieniem. Ale to decyzja każdego rodzica i nie mnie to oceniać. Natomiast przed przebiciem uszu polecam dać dziecku jakiś łagodny lek typu Viburcol w kroplach, który wyciszy i uspokoi dziecko. Każdy kilkulatek będzie czuł lęk i strach więc warto o tym pomyśleć żeby dziecko zabezpieczyć.

ODPOWIEDZ