Okulary urban classics flower

Zapraszam do komentowania i oceniania ofert biżuterii.
Awatar użytkownika
Polly
Posty: 2663
Rejestracja: 16 lis 2019, o 10:50

Okulary urban classics flower

Post autor: Polly » 21 lis 2020, o 16:01

Kategoria: Odzież, obuwie, dodatki > Galanteria i dodatki > Okulary przeciwsłoneczne/Akcesoria/Okulary
Lenonki od Urban Classics
- metalowa oprawka w złotym kolorze
- szkła brązowe
 
Cena: 109

Okulary urban classics flower

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Gość

Re: Okulary urban classics flower

Post autor: Gość » 28 maja 2021, o 10:25

Ja polecam okulary marki polarzone, mają przepiękne damskie okulary głównie kocie oczy. Posiadam już kilka par i bardzo sobie chwalę.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Okulary urban classics flower

Post autor: Gość » 28 maja 2021, o 10:26

Znam tę markę i też polecam. Ostatnio wypuścili śliczną serię okularów Glamour.

Awatar użytkownika
KrysiaK
Posty: 72
Rejestracja: 27 sie 2020, o 13:41

Re: Okulary urban classics flower

Post autor: KrysiaK » 15 wrz 2021, o 01:20

jeżeli spędzasz dużo czasu przed komputerem to chyba warto rozważyć taki pomysł, ale warto też przedyskutować to najpierw z okulistą, jeżeli jesteś z Trójmiast to polecam .

CZY MAM ASTYGMATYZM?Astygmatyzm test, przyczyny i leczenie.Powiększ zdjęcie
Na początek wykonajmy mały test na astygmatyzm. Nie bój się, to naprawdę nie boli! Usiądź pół metra od ekranu. Zdejmij okulary lub soczewki. Zasłoń sobie lewe oko lewą ręką i przyjrzyj się obrazkowi nad tym akapitem (lub po prawej). To samo powtórz po chwili z prawym okiem.
Jeśli niektóre linie wydają się bardziej szare, niewyraźne a inne ciemniejsze i ostrzejsze, wtedy prawdopodobnie masz astygmatyzm. Podobnie, jeśli odległości między wszystkimi nie są takie same albo jeśli któreś linie są „kopnięte”.


Nie jesteś jedyny. Ok. 40% osób z wadą wzroku cierpi na astygmatyzm. Przyczyny mogą być różne - niezależnie od liczby dioptrii.
Co to jest astygmatyzm? Otóż astygmatyzm to zaburzenie gałki ocznej, które powoduje powstanie na siatkówce obrazu niepunktowego. Astygmatyzm odczuwany jest jako krzywienie obrazu, pogarszanie ostrości i czułości na kontrast. Za stan taki odpowiada wada układu optycznego oka i wada rogówki.
Czy astygmatyzm jest dziedziczny? Nie, najczęstszą przyczyną jest uraz oka lub wada genetyczna. Może być to też nieprawidłowa budowa rogówki, czyli niesymetryczność rogówki oka, jednak szczegółów dowiesz się, czytając dalej.


Astygmatyzm – przejrzyj na oczy

Mrużenie oczu do dla Ciebie chleb powszedni? Przecierasz je raz po raz jakby z niedowierzaniem? Nieustanne bóle głowy nie dają Ci spokoju? Dla swojego dobra lepiej tego nie ignoruj!
To podstawowe objawy, które mogą świadczyć o tym, że masz astygmatyzm. W toku rozwoju tej wady Twoje widzenie może stać się niewyraźne, rozmyte, zwłaszcza z jednej strony. Niewykluczone, że często dokuczają Ci powtarzające się bóle głowy, wynikające po części właśnie z owego mrużenia oczu i ciągłego wysiłku towarzyszącego patrzeniu, zarówno na to, co znajduje się daleko, jak i bardzo blisko.
Astygmatyzm wymaga korekcji! Liczba dioptrii też ma znaczenie, jednak w dalszej części artykułu czekają na Ciebie bardziej rozbudowane odpowiedzi, skąd bierze się ta wada wzroku i jakimi metodami można ją leczyć.


Jeśli od razu wolał(a)byś dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądają zabiegi trwałego usuwania astygmatyzmu (laserowej korekcji wzroku) w trójmiejskim Blikpolu - kliknij tu: Więcej o laserowym usuwaniu astygmatyzmu. Zapraszamy na (bezbolesne!) konsultacje.
Jeśli chciał(a)byś poznać historie naszych Pacjentów - z usuwania m.in. astygmatyzmu - kliknij tutaj: Wspomnienia Pacjentów Blikpolu.


Astygmatyzm - objawy

Dlaczego mając astygmatyzm, widzimy jednostronnie rozmazujący się obraz?
Wynika to ze sposobu, w jaki światło odbija się w soczewce i dociera do siatkówki. Jeżeli światło załamuje się w kilku punktach (a nie w jednym, jak ma to miejsce w przypadku prawidłowego widzenia), wówczas obraz staje się niewyraźny.
Taki stan rzeczy jest powodowany przez nieregularny kształt rogówki, czyli takiej części, przez którą światło przedostaje się do dalszych sfer układu optycznego oka. W przypadku tej wady wzroku kształt oka przypomina nieco piłkę do rugby.


Astygmatyzm może być wadą wrodzoną, choć czasem bywa również konsekwencją urazów rogówki. Podobnie jest z tzw. astygmatyzmem soczewkowym, który – jak sama nazwa wskazuje – wynika z nieprawidłowości w soczewce.
Trzecim czynnikiem, który może powodować astygmatyzm są deformacje oka, a dokładnie gałki ocznej. W przypadku postępującego astygmatyzmu rogówkowego szczególnie ważna jest diagnostyka i regularne badania, które pozwolą wykluczyć lub odpowiednio wcześnie zdiagnozować stożek rogówki – znacznie poważniejsze schorzenie, które wymaga już bardziej zaawansowanego leczenia. Astygmatyzm to nie przelewki!


Rodzaje astygmatyzmu
Astygmatyzm może mieć charakter:
niezłożony - tylko w jednej płaszczyźnie oko jest nadwzroczne lub krótkowzroczne,
złożony – w obu płaszczyznach istnieje nadwzroczność lub krótkowzroczność,
mieszany (inaczej astygmatyzm nieregularny) - gdy w jednej płaszczyźnie oko jest nadwzroczne, a w drugiej krótkowzroczne.

Dodatkowo, stan w którym załamywanie promieni świetlnych w płaszczyźnie pionowej jest silniejsze niż w płaszczyźnie poziomej, nazywany jest astygmatyzmem niezłożonym (niezborność prosta). Jeżeli warunki załamywania promieni świetlnych są natomiast odwrotne, tzn. silniejsze załamywanie światła dotyczy płaszczyzny poziomej, to astygmatyzm jest odwrotny (złożony). Wcześniej wspomniany rodzaj nieregularny (astygmatyzm - niezborność nieregularna) polega na tym, że w różnych miejscach jednej płaszczyzny załamywanie światła jest odmienne (np. z winy krzywizny rogówki lub kształtu stożkowego).


Leczenie astygmatyzmu

Astygmatyzm – leczenie przez soczewki lub „cylindry"
Po zdiagnozowaniu astygmatyzmu trzeba wybrać sposób korygowania tej wady – do dyspozycji, podobnie jak w przypadku krótkowzroczności czy dalekowzroczności (które często współwystępują z astygmatyzmem), mamy okulary z tzw. cylindrami, czyli szkłami cylindrycznymi. Do wyboru są też odpowiednie soczewki kontaktowe, które pomogą zredukować astygmatyzm.
Korekcja okularowa - zwłaszcza w przypadku bardziej zaawansowanej postaci astygmatyzmu - jest nie do końca efektywna, ze względu na odległość gałki ocznej od szkieł okularów – niestety obraz nigdy nie będzie idealny.
Dlatego o wiele lepszą opcją są specjalne soczewki kontaktowe, które mają specyficzny kształt wzorowany na figurze geometrycznej torus. Tego rodzaju soczewki przylegają do oka, dostosowują się do krzywizny rogówki i mogą zapewnić nam prawidłowe widzenie pod każdym kątem.
Przy wysokim stopniu astygmatyzmu zalecane jest zastosowanie soczewek kontaktowych gazoprzepuszczalnych (RGP), które mają stabilniejszą formę. Dzięki nim skuteczna korekcja to podstawa!


Bardziej wygodnym rozwiązaniem są miękkie soczewki (hydrożelowe lub silikonowe), które z łatwością przepuszczają tlen, pozwalając oku oddychać. Ma to spore znaczenie, ponieważ niedotlenienie rogówki może prowadzić do rozmaitych komplikacji i dolegliwości,
Trzecim rodzajem są soczewki hybrydowe, łączące w sobie cechy soczewek twardych i miękkich: ich środkowa część jest wykonana z materiału RGP, który zapewnia stabilność widzenia, zaś obrzeża są miękkie, hydrożelowo-silikonowe, dzięki czemu zakładanie soczewki jest prostsze i bardziej komfortowe.

Trzeba pamiętać, że w przypadku astygmatyzmu obowiązkiem jest precyzyjne dopasowanie soczewek kontaktowych. Odgrywa to bardzo istotną rolę, więc najlepiej udać się w tym celu do sprawdzonego, i doświadczonego okulisty. Ze względu na konstrukcję soczewki torycznej i jej charakterystyczny kształt ważne jest także prawidłowe umieszczenie jej na oku – tylko wtedy bowiem uzyskamy pożądaną ostrość widzenia i problem astygmatyzmu zostanie zażegnany raz na dobre!


Ciekawą opcją wartą rozważenia w przypadku małego lub umiarkowanego astygmatyzmu, jest ortokeratologia (CRT). To rodzaj terapii, polegający na zakładaniu twardych soczewek kontaktowych RGP na noc. Soczewka sprawia, że podczas naszego snu kształt rogówki zmienia się na taki, który umożliwi nam prawidłowe widzenie, dzięki czemu w ciągu dnia nie musimy już nosić soczewek ani okularów. Minusem tej metody jest to, że rezultat jest jedynie doraźny: zazwyczaj po 2 dniach, a czasem nawet po 1 dobie rogówka ponownie przybiera zniekształconą formę, więc soczewki musimy zakładać przynajmniej co 2-3 noce.

ODPOWIEDZ