bizuteria pozlacana a`gold filled`

Projektanci biżuterii mogą tutaj zaoferować, opisać swoje dzieła sztuki.
Awatar użytkownika
Beeata

bizuteria pozlacana a`gold filled`

Post autor: Beeata » 11 cze 2020, o 04:36

Witam, Chcialabym zapytac o bizuterie pozlacana. Zajmuje sie tworzeniem bizuterii jest to dla mnie nowa przygoda. Ostatnio przeszukuje elementow do wyrobu swoich produktow. Do tej pory uzywalam elementow srebrnych pozlacanych jednak bardzo mi zalezy aby powloka zlota nie scierala sie po roku. Tutaj nie do koncan rozumiem jakie sa mozliwosci. W sklepach zagranicznych znalazlam elementy bizuterii `14 karat gold filled`gdzie powloka zlota stanowi przynajmniej 5% 1/20 wagi, Sa to elementy bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych jaki jest ich odpowiednik na polskim rynku? I gdzie o nie pytac? Bardzo dziekuje za podpowiedz.

bizuteria pozlacana a`gold filled`

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Złotnik z zamiłowania

Re: bizuteria pozlacana a`gold filled`

Post autor: Złotnik z zamiłowania » 14 cze 2020, o 22:19

Ciekawy temat... Tyle udało mi się ustalić:

Biżuteria wypełniona złotem to biżuteria złożona z solidnej warstwy złota (zwykle stanowiącej co najmniej 5% całkowitej masy przedmiotu) mechanicznie połączonej z podstawą ze srebra próby 925 lub z pewnego metalu nieszlachetnego. Powiązane terminy „walcowana złota płyta” i „złota nakładka” mogą być legalnie stosowane w niektórych kontekstach, jeśli warstwa złota stanowi mniej niż 5% masy przedmiotu.

Większość wysokiej jakości elementów wypełnionych złotem ma taki sam wygląd jak złoto wysokokaratowe, a przedmioty wypełnione złotem, nawet przy codziennym zużyciu, mogą trwać od 10 do 30 lat, chociaż warstwa złota ostatecznie zetrze się, odsłaniając metal. Warstwa złota na przedmiotach wypełnionych złotem jest 5 do 10 razy grubsza niż warstwa wytwarzana przez zwykłe złocenie i 15 do 25 razy grubsza niż warstwa wytwarzana przez galwanizację złota (czasem wytłoczony HGE za „ciężką złotą galwanizację” lub HGP za „ciężką” złota płyta ”, z których żaden nie ma żadnego prawnego znaczenia i wskazuje tylko, że przedmiot jest pozłacany).
Załączniki
800px-Gold_filled-en.svg[1].png

ODPOWIEDZ