Cena złota

Wszystko o pracy i karierach w branży biżuteria: produkcja, dostawcy kamieni/srebra/złota, sprzedawcy, wsparcie IT, marketing.
Awatar użytkownika
Adam P.

Cena złota

Post autor: Adam P. » 17 kwie 2013, o 13:51

Złoto miało bardzo wysoką cenę, ale dziś już nie :). Wygląda na to, że zaczyna pękać bańka spekulacyjna. Początek temu daje Cypr, który wyprzedaje masowo złoto aby spłacić długi. Czy inwestorzy dołączą się do tego trendu i spadki będą większe?

Należy się cieszyć, bo cena u jubilerów będzie niższa :) a w wyniku ludzie zaczną więcej jej kupować. Coś się ruszy w branży?

Cena złota

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
Adam

Re: Cena złota

Post autor: Adam » 13 sie 2015, o 15:36

No i się stało: cena złota spada, prawdopodobnie jest to związane z faktem, iż inwestorzy wolą inwestować w dolara skoro się umacnia.

Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 16
Rejestracja: 21 sty 2019, o 13:42

Re: Cena złota

Post autor: pieknyolek » 10 kwie 2019, o 10:00

Cena złota znowu się umacnia więc warto w nie inwestować :)

Awatar użytkownika
Bankier

Re: Cena złota

Post autor: Bankier » 29 sie 2019, o 06:38

Kurs złota bije rekordy. Obawy o upadłość Argentyny napędzają notowania

Wojna handlowa USA-Chiny, bezumowny brexit, a teraz jeszcze zwiastuny upadłości Argentyny. To dla rynków już za dużo. Kapitał ucieka wszędzie, gdzie jest bezpiecznie, a między innymi do złota. Jego cena wzniosła się na wyżyny.
Złoto przebiło we wtorek kurs 1530 dol. za uncję i pnie się dalej w górę. Do historycznych wyżyn powyżej 1,8 tys. dol. z 2011 roku co prawda jest jeszcze daleko, ale tak wysokich poziomów świat nie widział od sześciu lat. Co napędza notowania cennego kruszcu? Pierwsza rzecz, to popyt ze strony banków centralnych. W zakupy oprócz Chińczyków i Rosjan włączył się zresztą nasz NBP i to za poważne pieniądze.
Załączniki
zloto[1].jpg
zloto.png

ODPOWIEDZ