Pierścionek zaręczynowy.

Jaka to modna biżuteria, gdzie kupować, co nosić. Wszystko o biżuterii dla kobiet.

Samo słowo BIŻUTERIA jest to nie tylko ozdoba ale także bogata symbolika. Sama biżuteria od praktycznie zawsze oznaczała niezwykłe bogactwo i przepych. W czasach obecnych już niekoniecznie. Symbolika zmieniała się i modyfikowała wraz z upływem lat na przestrzeni kolejnych wieków. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem jest noszenie obrączek. Symbol uznawany na całym świecie oznaczający zaślubiny. Swoją własną symbolikę posiadają również diamenty i perły. Symbolem zatem może być nie tylko kształt ale także materiał. Symboliczne są zawieszki, np. te przedstawiające Jezusa lub Maryjki, niektóre bransoletki, a także korale.

W przypadku korali decydujący nie jest kształt, a raczej użyty rodzaj kamyka. Przesyconą bogactwami jest biżuteria celtycka. W biżuterii celtyckiej symbolika dotyczy zarówno kształtów jak i motywów. Biżuteria symboliczna cieszy się ogromną sprzedażą, jest chętnie wręczanym jak i otrzymywanym prezentem. Szeroki opis dotyczący symboliki i znaczenia biżuterii znajdziemy w Internecie

Srebrna biżuteria damska to symbol elegancji i subtelności. Srebro jest cenione za swój delikatny blask i uniwersalność - pasuje do większości stylizacji i dodaje im elegancji. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele informacji na temat srebrnej biżuterii, od porad na temat jej wyboru i konserwacji, po inspiracje i pomysły na stylizacje.

Biżuteria dla kobiet to nie tylko dodatek, ale także sposób wyrażania siebie. Srebrna biżuteria może podkreślić Twoją osobowość, dodać blasku codziennym stylizacjom lub uczynić specjalne okazje jeszcze bardziej niezapomnianymi. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele inspiracji na srebrne kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki, które dodadzą blasku każdej stylizacji.

Modna biżuteria to nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale także indywidualnego stylu. Na naszym forum jubilerskim znajdziesz wiele pomysłów na to, jak nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić swój styl i osobowość.

Zapraszamy do udziału w dyskusjach na naszym forum jubilerskim. Możesz zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także pomagać innym w wyborze idealnej biżuterii. Dołącz do naszej społeczności i odkryj piękno srebrnej biżuterii!
Awatar użytkownika
misiak
Posty: 2467
Rejestracja: 26 lut 2010, o 12:26

Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: misiak » 26 lut 2010, o 14:26

Moment moich zaręczyn pamiętam do dziś, to bicie serca, wielki niepokój i chęć jak najszybszego powiedzenia "tak". Do dziś ten moment tkwi w mojej głowie, jakby to było wczoraj, a minęło już tyle lat. Kobietki moje kochane, waszym zdaniem jaki powinien być pierścionek zaręczynowy? Inne chcą by pokazał jaka wielka to jest ich miłość i najlepiej by był z największym kamieniem i za jak najwyższą kasę. Są też takie, dla których wartość pierścionka się nie liczy, lecz sam fakt podsumowania miłości w tak piękny sposób i pierścionek to tylko gest ku przyszłości. Ja należę do tej drugiej grupy kobiet, gdzie nie ważna jest wartość materialna, lecz to, że jest prosto z serca podarunkiem.

Pierścionek zaręczynowy.

Sklep z biżuterią srebrną oraz pamiątkami: https://www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=13&t=1001
biżuteria srebrna
pamiątki srebrne
AnKa Biżuteria
 

Awatar użytkownika
sylusia
Posty: 15387
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:59

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: sylusia » 27 lut 2010, o 01:09

Jestem kolejny raz pod wrażeniem emocji wyrażonych przez Misiaka009, kobieto serio podziwiam twoje umiejętności przelewania słów na forum, chciałam napisać że na papier ale gdzie tu mowa o papierze. Pierścionek zaręczynowy? O czym wy w ogóle marzycie, kiedyś były takie czasy że chop siup i przed ołtarz po samym pozwolenie rodziców. Córką wpajam żeby dobrały sobie takich chłopaków, których będzie stać na jak najlepszy pierścionek zaręczynowy, wtedy na pewno pozwolę im wyjść za moje córki, a tak to nie będę wiedziała czy są w stanie dogodzić moim córkom.

Awatar użytkownika
Złotnik Amator
Posty: 7737
Rejestracja: 27 lut 2010, o 11:25

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: Złotnik Amator » 27 lut 2010, o 11:32

Do żeniaczki mi bardzo daleko, nie myślę o tym nawet. Pewnie każda z Was jeszcze nie myślała o tym mają te 15 lat co ja. Lecz marzenia są już pewne w głowie co do dnia ślubu jak i pierścionka zaręczynowego. Stawiaj jednak na to by nie był za drogi ani za tani, najlepiej złoty i z fajnymi diamencikami.

Awatar użytkownika
Violka
Posty: 19
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:33

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: Violka » 28 lut 2010, o 00:32

Kiedyś nie było mowy o pierścionkach zaręczynowych nie wiadomo jakiej wartości, niestety takie czasy. Teraz kobiety zbyt wymagające są, rodzice czasami także. Nie rozumiem tego żeby wartość pierścionka zaręczynowego świadczyła o wartości związku czy też małżeństwa. Taki upominek powinien być z czystego serca, bo to się przecież liczy.

Awatar użytkownika
Coco_Chanel
Posty: 15
Rejestracja: 1 mar 2010, o 18:40

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: Coco_Chanel » 1 mar 2010, o 19:47

Najważniejsze w pierścionku zaręczynowym to nie jego wartość, ale piękno. Powinien być efektowny i pasujący do osobowości obdarowanej kobiety. W dzisiejszych czasach wiele ludzi nie zarabia dużych pieniędzy, bierze ślub w dość młodym wieku (na studiach, czy zaraz po) i uważam, że mało którego chłopaka stać na pierścionek za półtorej tysiąca, chyba że jest starszy, ma już jakąs pozycję zawodową i pieniądze, wtedy nie wypada mu kupic taniego pierścionka. Jestem ze swoim chłopakiem trzy lata, kończymy niedługo studia, mieszkamy razem i myslimy o ślubie. Pewnie, że myślę też o pierścionku zaręczynowym, ale nie o jego wartości czy o kamieniach, jakie będą w nim, ale o tym jaki będzie piękny i jak ucieszy się moja rodzina, kiedy go dumnie zaprezentuję na palcu.

Awatar użytkownika
MagdalenaKaszew
Posty: 40
Rejestracja: 18 sie 2017, o 12:22

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: MagdalenaKaszew » 22 lip 2018, o 17:37

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE to tylko najpiękniejsze i unikatowe pierścionki dla tych, którzy cenią sobie nieprzemijające piękno. Wybór właściwego pierścionka zaręczynowego jest niezwykle ważny – musi on podobać się wybrance serca, odzwierciedlać jej gust, a przy tym świadczyć o miłości do niej.
Dla poszukujących pierścionków idealnych jest dostępny pełen wachlarz propozycji, począwszy od minimalistycznych wzorów, klasycznych pierścionków z małymi oczkami....

Awatar użytkownika
Agnieszka8000

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: Agnieszka8000 » 1 sie 2018, o 11:31

Sporo z nas tu obecnych jest już po zaręczynach. Każda prawdopodobnie wspomina ten moment z uśmiechem i radością na twarzy, ale czy któraś z was szukała kiedyś informacji na temat pochodzenia tej tradycji? W ostatnim czasie rozmawiając z przyjaciółką na ten temat, stwierdziłyśmy, że tak naprawdę poza tym jak powinny wyglądać zaręczyny, to nie wiemy o nich nic. Tym samym znalazłyśmy bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Polecam wam go przeczytać:

Oświadczyny to wydarzenie, które po dniu ślubu i narodzinach dziecka są jednym z najczęściej wspominanych i najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie osób. Mężczyzna oświadczając się kobiecie, wręcza jej pierścionek zaręczynowy. To ważny moment, a przyjęcie pierścionka oznacza zgodę kobiety i przyjęcie oświadczyn, zapowiada ślub obojga.

Nie bez powodu tak dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu pierścionka, który od tego momentu staje się nie tylko najważniejszym i najpiękniejszym elementem biżuterii przyszłej Panny Młodej, ale przez wiele lat także przypomina o wspólnej miłości, a z czasem staje się też rodzinną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Biżuteria z brylantami, to jedna z tych propozycji, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Historia pierścionków zaręczynowych sięga aż starożytnego Egiptu. To tam 2000 lat p.n.e. powstawały pierwsze pierścionki, a używano do tego… zwykłego drutu. Dopiero później do tworzenia pierścionków zaręczynowych Egipcjanie zaczęli używać bardziej szlachetnych surowców jak: złoto, brąz, kość słoniowa, róg. Metalowe obrączki na znak poważnych, małżeńskich planów wręczali swoim wybrankom starożytni Grecy i Rzymianie. Przez długi czas w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były tylko dla osób, o wysokim statusie społecznym: lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ten element biżuterii im się znudził i spowszedniał przyzwolenie na noszenie pierścieni np. ze złota otrzymywały także osoby zakochane. Wtedy też pierścienie zaczęto ozdabiać drogocennymi kamieniami.

Awatar użytkownika
haims
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2014, o 11:33

Re: Pierścionek zaręczynowy.

Post autor: haims » 16 sie 2018, o 13:40

Od swojego obecnie już męża, otrzymałam przepiękny złoty pierścionek z brylantem. Na szczęście kamień nie był zbyt duży, lecz całość idealnie leżała i wyglądała na moim palcu. Bardzo interesuję się tematyką biżuterii, dlatego jeżeli miałabym opcję wyboru pierścionka na dzień dzisiejszy, to wybrałabym ten z białego złota. Oczywiście warto wcześniej wiedzieć z czego składa się białe złoto oraz jak odnosi się do pozostałych kruszców, dlatego polecę wam bardzo ciekawy artykuł -
https://aclari.pl/poradnik/biale-zloto- ... -i-cena_38 być może któraś z was z niego skorzysta.

ODPOWIEDZ